Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Subwoofer (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8820)

mirooosss 10-02-06 16:29

Subwoofer
 
Witam

Mam pytanie jak najłatwiej podłączyć subwoofer ? Mam radio Blaupunkta i 4 orygialne głośniki i chciałem jakoś podpiąć subwoofer który ma normalne wejście plus minus nic pozatym...chciałęm go dać do bagażnika ale niewiem jak te kable poprowadzić i czy podpiąć go do jednego z głośników tylnich czy to się bezpośrednio do radia podpina ? jestem w tym zielony troszke :/

Pozdr.

KP 10-02-06 18:34

a sprawdzałeś TU

mirooosss 10-02-06 18:46

no patrzyłem patrzyłem ale niema tam nic o instalacji subwoofera :/ o głośnikach itd jest dużo ale konkretnie jak to podłączyć to niema...może ślepy jestem ?

KP 10-02-06 18:53

ja tez sprawdzilem :D, musisz poczekac az audiofile sie zjawią :mrgreen: Rasta z pewnoscią cos pomoze Seba tez, jest tu kilku co mają swira na tym punkcie :D :mrgreen:

siwy 10-02-06 19:48

Z tego co napisałeś wnioskuję, że masz subwoofer pasywny. Jeśli nie masz zewnętrznego wzmacniacza to możesz sobie darować podłączanie. Jeśli chcesz mieć suba, musisz zainwestować w jakiś wzmacniacz.

driver 10-02-06 21:43

NO święta prawda.Albo wzmaka musisz kupić albo radyjko zmienić,któe ma oddzielne zasialanie Subanp Alpinka) chyba,że Twój balupunkcik ma takie wyjście oddzielne na suba.

-=Seba=- 11-02-06 01:27

Najłatwiej przeciągnąć kable od aku do bagaznika lub pod fotel podłączyć wzmacniacz a następnie tubę podłączyć ;) Ale jak to zrobić to juz zupełnie inne pytanie :mrgreen:

mirooosss 11-02-06 14:02

Subwoofer jest bez wzmaczniacza a radyjko napewno też niema wyjścia na suba (Blaupunkt Porto CD 34) i wiem że musze jakiś wzmak kupić tylko że znów niewiem o jakiej mocy ? sub jest dośc słaby bo ma koło 60W RMS (DAX) no i 4 głośniki fordowskie a radio 4x45 więc pokażcie mi jakiś model z allegro który będzie ok tylko aby cena też była w miare :) bo jest tam tego od groma i niewiem co wybrać....

driver 11-02-06 22:35

Kuchnia teraz takie pytanko czy będziesz w przyszłości wymieniał głośniki w Foczce i ile masz banderoli na wzmaka??
PS.Ja proponuję kupic używkę ale dobrą np.Alpinke V12 zamaist nowego a taniego badziewia.

mirooosss 12-02-06 13:40

Co do głosników to raczej nie bede wymieniał, na wzmaka no niewiem z 200 zł...nie oczekuje cudów chcę tylko malutkiego basu od tej mojej tuby bo sama nie jest jakaś wypasiona :)

gRuHa 12-02-06 15:59

suba podłącza się mniej więcej tak(staralem sie):
http://1c.fyi.pl/upload/images/elo.jpg
ale tutaj muszą zgadzac takie wartosci jak max. impendancja wzmacniacza, tzn. ze jezeli masz wzmaka, w radjuu ktory wyciaga powiedzmy 8 Ohm impendancji/kanał, i masz pod to podpiete glosniki po 6 Ohm na kanał, to suba mozesz podpiac MAX 4 Ohm-owego...
poza tym musi sie zgadzac MOC!!!!
która tez musi sie w podobny sposob zgadzac czyli: moc suba/2 + moc głośnika/kanał = moc radyja/kanał, podejrzewam ze na radyjku NIEWYKONALNE, bo NIGDY nie robi sie radia z takim wzmakiem zeby pociągnął jakieś wielkie głośniki, nie mówiąc już o głośnikach i subie...
wiec wniosek jeden, lec do jakiegos Media Marktu po w miare dobry wzmak i podłączaj, tez taka jak na rysunku tylko ze przez wzmaka i wtedy laske kładziesz na na wszystkie wartości... :D
mam nadzieje ze wypowiedzialem sie poprawnie pod wzgledem merytorycznym i ze pomoglem :D

mirooosss 13-02-06 09:46

ok powiedzmy ze wszystko rozumiem :) tylko powiedz mi jeszcze dlaczego np. mój brat miał radio Alicante CD31 Blaupunkta w Puncie 1 i fabryczne 6 głośników i podpioł do jednego głośnikja z tyłu tą moją tube i grało mu bardzo dobrze :) dodam że niemiał wzmaczniacza ! czyli miał 5 głośników + tuba :) może dlatego spróbuje podpiąć tube bezpośrednio do radia ? zobaczyć tylko jak chodzi....wiem że cuduje :P


aha jeszcze co do tych kanałów i mocy to mam rozumieć że jest to tak:

radio ma 4x45W czyli 2 kanały po 90W ?
czyli do jednego kanału podpinam 2 głośńiki fordowskie które mają po 25W = 50W i jeszcze tak jakby zostaje 40W ?

siwy 13-02-06 12:15

To radio nie ma 4 x 45 W ( to wyssana z palca moc muzyczna)... Może mieć najwyżej 4 x 20 W (mocy rzeczywustej RMS)... Ja bym bez wzmacniacza nie kombinował... Suba sie podpina pod wyjcie Chinch w radiu, za posrednictwem wzmacniacza.... Inne zabawy nie maja sensu.

driver 13-02-06 14:09

Lepiej nic nie kombinuj z tą tubą po popalisz sobie wszytsko i dopiero będziesz miał koszty.
Jeśli na radiu masz 4x45W to moc rzeczywista jest 10-12W.

sylweek 13-02-06 15:01

chyba 4x13RMS. Jak brat podłączał u siebie i chesz tak samo, to pewnie nie odmówi ( tylko ustalcie kto płaci jak sie zjara : )
Z tego co wiem to żeby mieć wyjścia w BLAU trzeba kupic takie coś no i porto powinien mieć 2xRCA.
Proponuje kupić (mając ok 200) wzmacniacz Blau albo Monacor ( nie słyszałem jak gra, ale dużo osób chwali ) i będziesz miał NORMALNIE
pozdrawiam

gRuHa 13-02-06 15:29

Cytat:

Napisał mirooosss
aha jeszcze co do tych kanałów i mocy to mam rozumieć że jest to tak:

radio ma 4x45W czyli 2 kanały po 90W ?
czyli do jednego kanału podpinam 2 głośńiki fordowskie które mają po 25W = 50W i jeszcze tak jakby zostaje 40W ?

no no..
widzac ze co nieco kminisz...

Cytat:

Napisał mirooosss
tylko powiedz mi jeszcze dlaczego np. mój brat miał radio Alicante CD31 Blaupunkta w Puncie 1 i fabryczne 6 głośników i podpioł do jednego głośnikja z tyłu tą moją tube i grało mu bardzo dobrze

poslychaj... głośnik jest to rzecz(bo nawet nie urządzenie) dosyć pasywna, jak podłączysz pod niego baterie 9V to tez ci machnie membraną... tyle ze szkoly są dwie albo przesterowujesz wzmacniacz (glosnik ma wieksza moc niz wzmacniacz), w takim układzie już możesz zacząć odkładać kase na nowego wzmaka...
albo przesterowujesz głośnik (wzmak ma wieksza moc) tylko ze wtedy jak mocniej wychylis "gałe" głośności to membrana spotka sie z Gagarinem na orbicie okołoziemskiej...
teraz nurtuje cie zapewne pytanie "co mam wiec robic????"
juz mowie: masz dobrac tak wartosci zeby sie mniej wiecej zgadzaly, wiadomo ze te 5-10W duzej różnicy nie robi, ale 50W już tak...
Pzdr! mam nadzieje ze pomogłem i nie nagadałem głupot... :roll:

acmeadow 19-02-06 23:36

Cytat:

Napisał mirooosss
podpioł do jednego głośnikja z tyłu tą moją tube i grało mu bardzo dobrze

bo w tubie masz głośnik. będzie grał "bardzo dobrze" bo jest duży -----> ma duży magnes. to w skrócie tak.

a ty posta wsadziłeś pt "subwoofer". na wzmaku dopiero możesz przełączyć mu dźwięki, żeby zrobić z tego "prawdziwy" subwoofer, czyli w uproszczeniu podbicie basów. tylko niskie tony.

więc. zastanów się, czego oczekujesz po urządzeniu. chcesz żeby muzyka głośno grała - podłącz do głośnika i po sprawie. chcesz mieć basy - kup wzmaka, podepnij jak ci Seba radzi pod aku i też po sprawie.

generalnie masz moje poparcie w kwestii rozbudowy dźwięków o taki przyrząd. bez tego żyć się ni da :mrgreen:

zerknij tu:
http://forum.focusklubpolska.com/vie...ghlight=#60657

KAMEL 02-01-08 00:53

odgrzewam temat ;)

po przeczytaniu tego wszystkiego uzyciu funkcji szukaj (KP [zlosnik] ) mam pytanie. Czy do seryjnego fordowskiego radia 6000CD mozna podłączyc subwoofer tylko trzeba dokupic wzmacniacz ? Dobrze to rozkminilem ? :)

wojtiix 02-01-08 02:11

Bardzo dobrze :P Tylko potrzebny jest wzmacniacz z wejsciem "High Input" [bigok] czyli wysokonapieciowym [bigok]

KAMEL 02-01-08 10:00

mowiąc subwoofer mialem na mysli skrzynie basową :mrgreen: to to samo nie? ;D

wojtiix 03-01-08 19:46

Cytat:

Napisał KAMEL
mowiąc subwoofer mialem na mysli skrzynie basową :mrgreen: to to samo nie? ;D

[bigok]

Greg 03-01-08 19:48

Cytat:

Napisał wojtiix
Tylko potrzebny jest wzmacniacz z wejsciem "High Input" czyli wysokonapieciowym

Niekoniecznie , sa odpowiednie przejsciowki by zalatwic sprawe cincz .

pzdr.

wojtiix 03-01-08 20:56

Cytat:

Napisał Greg
Cytat:

Napisał wojtiix
Tylko potrzebny jest wzmacniacz z wejsciem "High Input" czyli wysokonapieciowym

Niekoniecznie , sa odpowiednie przejsciowki by zalatwic sprawe cincz .

pzdr.

Fakt... [boshe]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi