Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] wtryskiwacze (1.8TDCi) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42635)

belek 24-08-10 13:04

wtryskiwacze (1.8TDCi)
 
witam,

czeka mnie robienie wtrysków i ze względu na rozrzucone tematy oraz brak opisu po robocie zakladam taki temat. moze przyda sie dla tych ktorzy beda robic wtryski. niech tu będą wszystkie doświadczenia, namiary, opinie itd postaram się powysyłać maile do wszystkich którzy na forum mieli do czynienia z wtryskami żeby wypowiedzieli się jak to u nich wyglądało.

z mojej strony:

mam jeden polecany punkt w Nadarzynie k/Warszawy (kolejki jak do lekarza):

Kod:

DIESEL SYSTEM, Bogdan Podkowiński
UL. PRUSZKOWSKA 32G
05-830 Nadarzyn
woj. mazowieckie
tel. kom: 606820768

zaraz jadę do:
Kod:

DIESEL SERVICE ASO BOSCH, DELPHI, STANADYNE. NAPRAWA APARATURY WTRYSKOWEJ
MODLIŃSKA 222
03-120 WARSZAWA , MAZOWIECKIE
Telefon: (022) 6140450
GEO: 52.333111, 20.964580
Strona WWW: www.rotoservice.prv.pl

próba przelewowa według ASO (FKP)

próba przelewowa własnej roboty (FKP)

Zasadniczo we wtryskiwaczu mogą polecieć dwie rzeczy:
1 zaworek przelewowy
2 końcówka wtryskiwacza
* w 1.8TDCi nie ma jeszcze cewki piezoelektrycznej

ad 1
Często pomaga tylko wymiana zaworku przelewowego. koszt na Modlińskiej w Warszawie to 480zł od sztuki. Trochę sporo biorąc pod uwagę ile zajmuje to czasu:
YouTube- Schimbare duza retur injector delphi dacia logan 1.5 dci

Wtryskiwacze są produkowane przez Delphi. Od jakiegoś czasu są dostępne części naprawcze.

Są różne opinie czy warto regenerować czy tylko nowe, czy warto robić jeden lub dwa czy zawsze komplet. Dlatego chciałbym żeby ten temat pokazywał głównie te opinie.

Wyczytałem też że Ford nie uznaje gwarancji na wtryskiwacze jeśli nie były wymienione przewody paliwowe przy wtryskach...

W ASO przy Trasie Toruńskiej jeden nowy wtryskiwacz kosztuje 1300zł (swój trzeba oddać w rozliczeniu), a regenerowany 1100zł
W Ew-car znalazłem Delphi za 750zł, ale mają byc dopiero pod koniec września

P.S.
W miarę jak moja wiedza będzie rosła będę edytował ten post ;)

misiom1 24-08-10 16:22

w abcford za 980zł http://abcford.pl/Pages/ProductView....=883&c=10&s=29
trzeba oddać swój w rozliczeniu

mkaminski100 24-08-10 17:18

Czyli naprawiajac auto uczysz sie wtryskow i piszesz encyklopedie?

Zalaczony przez Ciebie temat w FCK ma kolo 30 stron dyskusji o naprawie wtryskow Delphi, a i tak nie wynika z tego duzo wiecej niz wymiana zaworkow przelewowych. Tu na forum bylo juz to tez wiele razy opisane (nawet wrzucilem porade do FAQ).

Czesto zamiast wymieniac zaworki wystarczy dobrze przeczyscic wtrysk, ale nie wlaniem STP, ale albo purgem, albo rozbierajac na czesci i manualnie.

To, ze sa zestawy naprawcze wie kazdy, podaj nazwy firm, ktore sprzedaja je na rynek prywatny.

Naprawde w tym temacie juz chyba wszystko bylo powiedziane, a to co komu pomoglo to w duzej mierze kwestia szczescia. Szczerze mowiac to takie tematy czesto laikom szkodza, bo sie naczytaja, wiedza co na pewno im sie popsulo i mowia mechanikowi co ma zrobic. Ten poslusznie robi, kasuje a potem za dodatkowa oplata naprawia to co rzeczywiscie bylo powodem.
Prawda jest niestety taka, ze za 90% osob nie majacych pojecia o problemach 1.8 tdci diagnozuje je w kolejnosci: EGR, dwumasa i wtryski.

belek 27-08-10 22:28

może ma 30 stron, ale w tym sporo błędów. chcę żeby to zweryfikować i zunifikować.
póki co dowiedziałem się że wtryski w 1.8TDCi nie mają cewki piezoelektrycznej, a więc można jedynie wymieniać zaworek, bo razem z końcówką to wyjdzie cena prawie nowego wtrysku.

u mnie okazało się że wtryski idealne a za błąd 0251 i brak mocy po zapaleniu się kontrolki spiralki odpowiadał jakiś mały zaworek odpowiadający za trzymanie ciśnienia. siedzi gdzieś za chłodnicą. a juz w jednym miejscu chcieli mi wymieniac pompę! ktoś wie co to dokładnie za zawór? w poniedziałek podjadę po stary i jak nie wyrzucili to zrobię fotki

mkaminski100 27-08-10 22:52

Cytat:

Napisał belek (Post 478789)
może ma 30 stron, ale w tym sporo błędów. chcę żeby to zweryfikować i zunifikować.

Zweryfikuj i napisz. BARDZO chetnie poczytam cos nowego, dowiem sie gdzie sa popelnione bledy w temacie.
Cytat:

Napisał belek (Post 478789)
póki co dowiedziałem się że świece w 1.8TDCi nie mają cewki piezoelektrycznej,

Nie swiece a wtryski i maja elektromagnes. Jest to w temacie. Starszy typ wtrysku.
Cytat:

Napisał belek (Post 478789)
a więc można jedynie wymieniać zaworek, bo razem z końcówką to wyjdzie cena prawie nowego wtrysku.

Mozna wymieniac i zawor przelewowy i rozpylacz. Cena NOWEGO wtrysku to ponad 1000zl. To o czym piszesz to regenerowany wtryski, nie wiadomo czy na orygialach czy chinszczyznie.

Cytat:

Napisał belek (Post 478789)
u mnie okazało się że wtryski idealne a za błąd 0251 i brak mocy po zapaleniu się kontrolki spiralki odpowiadał jakiś mały zaworek odpowiadający za trzymanie ciśnienia. siedzi gdzieś za chłodnicą. a juz w jednym miejscu chcieli mi wymieniac pompę! ktoś wie co to dokładnie za zawór? w poniedziałek podjadę po stary i jak nie wyrzucili to zrobię fotki

Czy Ty czasami nie chwaliles sie tym na FCP? Blad 0251 to Injection Pump Metering Control A czyli zawor na pompie (ten brazowy jak pamietam)

mardz 27-08-10 23:07

możliwe że chodzi o regulator cisnienia paliwa.on jest w pompie,dostęp pieronsko trudny.ponoc nie jest drogi,a gościu twierdzi że to wystarczy.jemu po 90000 chcieli w aso wtryski wymieniać.pisałem o tym.

mkaminski100 27-08-10 23:14

Cytat:

Napisał mardz (Post 478812)
możliwe że chodzi o regulator cisnienia paliwa.on jest w pompie,dostęp pieronsko trudny.ponoc nie jest drogi,a gościu twierdzi że to wystarczy.jemu po 90000 chcieli w aso wtryski wymieniać.pisałem o tym.

O nim wlasnie napisalem. ASO jezeli chcialo wymienic wtryski z tym bledem to albo nie mieli podstawowej wiedzy, albo ktos potrzebowal wyprowadzic wtryski dla siebie. Niestety w Fordzie to normalka...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi