Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Funkcja w radiu 6006CD RDS (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21449)

jaqo 25-03-08 01:13

[FFI] Funkcja w radiu 6006CD RDS
 
Witam

szukałem wszędzie i nigdzie tego niema... a mianowicie chodzi mi o taką funkcje która odpowiada za to że gdy delikatnie pogłaśniam radyjko to radio się ścisza i odwrotnie, gdy przyciszam to radyjko się pogłaśnia. Jedyna możliwość to szybkie przekręcenie gałki.
Czy da się to wyłączyć??

Arturek 25-03-08 02:48

Cytat:

Napisał jaqo
Witam

szukałem wszędzie i nigdzie tego niema... a mianowicie chodzi mi o taką funkcje która odpowiada za to że gdy delikatnie pogłaśniam radyjko to radio się ścisza i odwrotnie, gdy przyciszam to radyjko się pogłaśnia. Jedyna możliwość to szybkie przekręcenie gałki.
Czy da się to wyłączyć??

Albo ja nie rozumiem Twojego tłumaczenia albo masz popsute radio.
Nie spotkałem funkcji aby przy ściszaniu radio się pogłaśniało.
Sprawdź radio w samochodzie gdzie jest joystick - czy problem układu gałki czy coś więcej.
pozdrawiam
Arturek

Yerzo 25-03-08 11:46

i ja jakoś nie zrozumiałem tego
Cytat:

Napisał jaqo
że gdy delikatnie pogłaśniam radyjko to radio się ścisza i odwrotnie, gdy przyciszam to radyjko się pogłaśnia.

Może kręcisz w nieodpowiednie strony :)

Hoss 25-03-08 11:52

moze radyjo do gory nogami ktos zamontował :P

CAr 25-03-08 12:07

Dziwne, nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem [chytry]

Lopus99 25-03-08 12:46

A moze radio od anglika - tam wszystko jest na opak...

Arturek 25-03-08 16:51

Cytat:

Napisał Lopus99
A moze radio od anglika - tam wszystko jest na opak...

Rozumiem, że to żart.
Radia te same, tylko inne fronty (np. w Fordzie KA)

naskret 27-03-08 09:28

moze podglasniasz lekko to radio podczas dosc szybkiej jazdy a twoje radio ma wlaczona opcje samozglasniania sie i wtedy jak ruszysz pokretlo glosnosci to de facto zrobisz ciszej niz radio samo zglosnilo. bo zglasnia samo i scisza sie tez samo do tej wartosci jaka ty ustawiles na poczatq.


moze o to chodzi??

jaqo 27-03-08 20:16

hmm może źle wytłumaczyłem nie wiem;P

teraz wiem że to nie funkcja tylko usterka a mianowicie gdy chce pogłośnić radio o 1 stopmień (dB)-czy jak to tam nazwiecie, to efekt jest odwrotny a mianowicie radyjko cichnie o ten 1 stopień, nie ma tego gdy szybko kręcąc gałką pogłaśniam o np.4< itp

Hoss 27-03-08 20:40

sterowania przy kierownicy nie ma, ma sie rozumiec :?:

jajko 28-03-08 19:57

Kiepsko łącz pokrętełko. Miałem to w swoim radiu w poprzednim aucie, jak się delikatnie chciało zrobić głośniej to robił ciszej i na odwrót. Pomogła wymiana pokrętła, nie dało się naprawić.

gRuHa 29-03-08 00:12

jaqo, rozbierałeś już radyjko??
jeśli nie to polecam, bo akurat dojście do bebechów na panelu jest spoko i składa się to jak klocki LEGO (tylko nie pomyl co do czego)
może doraźnie dałoby radę czymś popsikać ten potencjometr...
a jak nie to szukaj na allegro uszkodzonego panelu/radia, małe lutowanko i po sprawie [bigok]

jaqo 01-04-08 21:12

rozbierałem ;) jak bede miał chwile to rozpruje je na mak i wyczyszczę:)

gRuHa 01-04-08 22:07

Cytat:

Napisał jaqo
rozbierałem jak bede miał chwile to rozpruje je na mak i wyczyszczę:)

daj znać czy pomogło :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi