Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [Ogólne] ON Orlen vs. SHELL (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43900)

XymoX 06-10-10 15:17

ON Orlen vs. SHELL
 
Małe spostrzeżenie odnośnie ON z Orlenu i z Shell'a

mam bardzo często okazję do zalewania Foki przez lejek i tu małe spostrzeżenie - ropa z Orlenu przez lejek i sitko w nim przelewa się i przelewa robiąc wrażenie gęstego i tłustego płynu. Natomiast ropa z Shella zapitala przez ten sam lejek jak huragan aż wir się robi czyli jakby była rzadsza i może mniej tłusta ..... Zauważyłem też, że na ON z Shella mój 1.8 tdci pracuje zdecydowanie głośniej, "twardziej" a jeździ lepiej zdecydowanie na ropie orlenowskiej. ON oczywiście zwykły - żadna Verwa czy V-power.

Temat tylko tak gwoli informacji bo zaraz padną pytania co ten wątek wnosi. Nie raz były poruszane tematy o jakości ON więc napisałem i swoje spostrzeżenie :)

qrczakos 06-10-10 15:29

ja leje tylko na shellu, na orlenie zalalem raz w celu zalozenia karty na hot dogi i w sumie jakiejś znaczniejszej różnicy nie odczułem..

XymoX 06-10-10 15:31

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 491821)
ja leje tylko na shellu, na orlenie zalalem raz i w sumie jakiejś znaczniejszej różnicy nie odczułem..


może Di jest mniej delikatne :D Na służbowej Skodziance TDI też widzę różnicę - na Orlenie chodzi zdecydowanie delikatniej i ciszej .... W dynamice różnic brak

Ranid 06-10-10 15:59

Wszystkie stacje benzynowe w Polsce paliwa biorą z rafineri polskich i nie ma żadnej różnicy.Ostatnio pani prezes rafinerii opowiadała o jakości tak -samochody wożą różne paliwa i jak zostanie 300l benzyny a wleją 5tyś ON to nic nie będzie i odwrotnie.

mamuti 06-10-10 16:17

Ja do rolenu straciłem zaufanie w zeszłą zimię, jak mi foka stnęła bo parafina filtr zapchała. Ale to może się tyczyć konkretnych stacji, znajomy na tej samej stacji jak zalał to syf mu filtr przypchał i furka jechać nie chciała.

siwy05 06-10-10 16:22

Jeśli chodzi o sam wygląd to też zauważyłem, że na bp ma inny, jaśniejszy kolor i bardziej tłusta jest, i tak jakby bardziej się pieniła (nie dosłownie, ale ciężko to opisać) natomiast orlen i shell ma bardziej wodnistą konsystencje (co nie znaczy, zę tam woda jest ;)) Do tego BP jest najtańszą stacją nie licząc jakiś auchanów, carrefourów itd. Szkoda, że mało tych BP jest w Szczecinie

misiom1 06-10-10 17:04

Neste jest tańsze, średnio kilkanaście groszy taniej niż na bp

siwy05 06-10-10 17:21

Wszystko zależy od miejsca :) pod nosem ma Lotos z cenami z kosmosu, i choć codziennie przejeżdżam obok ostatni raz tankowałem tam na początku roku, Neste też mam niedaleko i właściciel wie, że jest najtańsze w okolicy i się dostosowało do cen Lotosu, nie znaczy, że to jest jednak tanio, wystarczy pojechać na jedną z bardziej przelotowych ulic miasta, gdzie przemiał na stacjach mają spory i okazuje się, ze można mieć w tej samej cenie paliwo od BP, które i tak pewnie pochodzi z tej samej rafinerii, a jak dobrze pójdzie z tego samego zbiornika...

Falcon 06-10-10 19:37

ps. a co do ON to u mnie na stacji typu NO NAME nie wiem jaka jest ropa bo nie leję przez lejek lecz wkładam pistolet do wlewu i nie jestem w stanie stwierdzić konsystencji,ale jako,że tankuję tam od dwóch lat mniemam,że jest OK bo nie mam żadnych problemów.

niko123 07-10-10 07:29

To prawda że on na shellu ma właściwości że płucze/czyści wtryski ? jeśli tak to diesel extra czy ten v-power diesel ?

MisiekT 07-10-10 07:50

to jest temat TECHNICZNY i prosze sie do tego dostosowac [nunu]

XymoX 07-10-10 08:35

Cytat:

Napisał niko123 (Post 492025)
To prawda że on na shellu ma właściwości że płucze/czyści wtryski ? jeśli tak to diesel extra czy ten v-power diesel ?

czyści łagodnie nie budząc ze snu :D

a poważnie to pierwszo słyszę ale zdecydowanie ropa na Shellu jest rzadsza ....

niko123 07-10-10 09:24

Cytat:

Napisał XymoX (Post 492036)
czyści łagodnie nie budząc ze snu :D

a poważnie to pierwszo słyszę ale zdecydowanie ropa na Shellu jest rzadsza ....



Tu coś o tym pisze i na inny forach ludzie też coś o tym pisali.

13.01.2010
http://www.motofakty.pl/artykul/czy_...ze_paliwa.html

http://www.shell.pl/home/content/pol...er_diesel_pkg/ - kliknijcie na napis ''Co jest w środku?''


''Najistotniejsza, z punktu widzenia użytkownika, różnica pomiędzy paliwami Premium a standardowymi, kryje się w ilości i jakości dodatków uszlachetniających np. antykorozyjnych, czyszczących, myjących. Czystsze wnętrze silnika to niższa emisja spalin, lepsze domykanie zaworów i mniej problemów z samozapłonem ''


''Shell - Nowoczesne silniki wysokoprężne wykorzystują precyzyjną technikę wtrysku paliwa, aby zapewniać jak najlepsze osiągi i jednocześnie zmniejszać emisję spalin. Wraz z upływem czasu w układzie wtrysku paliwa w silnikach Diesla mogą odkładać się osady, co powoduje zmniejszenie mocy silnika.

Aby utrzymać jak najlepszą pracę silnika konieczne jest, aby te precyzyjne i skomplikowane układy były zawsze w idealnym stanie. Dzięki swojemu unikalnemu składowi paliwo Shell V-Power Diesel usuwa już istniejące osady i zapobiega powstawaniu nowych, zapewniając na stałe lepsze osiągi silników Diesla.''

hell V-Power zawiera silnie działające składniki czyszczące, które nie tylko zapobiegają powstawaniu osadów w układzie wtryskowym, ale również usuwają już istniejące zanieczyszczenia pozostawione przez inne paliwa. Paliwo Shell V-Power Diesel aktywnie oczyszcza wtryskiwacze w Twoim samochodzie, poprawiając tym samym efektywność procesu spalania i zapewniając więcej mocy na dłużej.

Wyjątkowa technologia paliwa syntetycznego z gazu ziemnego - GTL.

Shell V-Power Diesel to pierwsze i jedyne paliwo wyczynowe, które zawiera przełomową technologię syntetycznego paliwa z gazu ziemnego (GTL - Gas-To-Liquid). Paliwo GTL uzyskuje się z gazu ziemnego, co zapewnia doskonałą jakość zapłonu i wyjątkową czystość, a tym samym lepsze i czystsze spalanie. Shell jest liderem w pracach rozwojowych nad tym specjalnym składnikiem paliwa. Produkty spalania GTL są bezbarwne, bezzapachowe i praktycznie nie zawierają siarki.

Jak napisali Paliwo Shell V-Power Diesel aktywnie oczyszcza wtryskiwacze w Twoim samochodzie...
Ile w tym prawdy ?

siwy05 07-10-10 09:50

Nie wiem ile prawdy, wiem że V-power ma białawy kolor i ponoć wyższą liczbę cetanową, co do czyszczenia może i prawda, ale raczej trzeba tankować to non stop przez jakiś czas, a nie zalać za 50zł i oczekiwać cudów jak większość "testujących" paliwa premium.

qrczakos 07-10-10 10:11

ja lałem rok temu przez prawie pół roku v powera diesla do swojej foki, potem jak juz za bardzo zdrożał przerzucilem się na zwykłą shellowską rope i moje spostrzenienia :

*na VPD foka sie lepiej zbierała
*brak różnicy w spalaniu
*na VPD ciszej chodzila
*na wtryski nie zagladam wiec nie wiem czy czysci czy nie

aczkolwiek ja pracowalem kiedys na shellu na podjezdzie i rozmawialem z ludzmi ktorzy lali VPD i wieksza czesc byla zadowolona i mowili ze warto doplacic te 19gr (bo wtedy tyle wynosila roznica, teraz kolo 40)..

niko123 07-10-10 10:23

19 gr to jeszcze było by warto ale 40 to przesada.

qrczakos 07-10-10 10:46

Cytat:

Napisał niko123 (Post 492053)
19 gr to jeszcze było by warto ale 40 to przesada.

dlatego zmieniłem na zwykłą;P

Komor 07-10-10 11:02

Bo tak jak zawsze mówię, warto raz na 5-6 kkm zalać 2 baki pod rząd vervy itp. To jeżeli ma coś czyścić to wtedy wyczyści i spokój, taką zasadę wyznaje i o dziwo widać różnice po 2 bakach, przestaje szarpać :)

qrczakos 07-10-10 11:36

no ja tam akurat leje VPD jak mam bardzo dobry dzien:P wiec wychodzi to mniej niz 5kkm ;)

kodak 07-10-10 18:55

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 492061)
no ja tam akurat leje VPD jak mam bardzo dobry dzien:P wiec wychodzi to mniej niz 5kkm ;)

Chyba wszystko zależy od stacji...parę dni temu zalałem Vpower diesel na Shellu do pełna i lipa.....chodzi gorzej niż na zwykłym On z Orlenu czy Lotosu, jakiś taki dziwnie zamulony...
Różnicę czuć wyraźnie, bo trzy ostatnie baki do pełna to był Lotos Dynamic ON.
Więc sam już nie wiem, jak to naprawdę jest z tym Shellem :)
Tak więc przez całą zimę będzie Lotos Dynamic i kropka.
Stacja z tym dziwnym vpowerem to Shell w Lublinie na Prusa obok PZMotu....

zibi2012 07-10-10 19:26

Co trzecie tankowanie leje verwe z Orlenu bo też ponoć ma właściwości czyszczące a tak to zalewam na stacji no name i o dziwo lepiej chodzi i spalanie wychodzi o ponad 0.5 l na setke mniej,
Gdzie tkwi haczyk?
Dziwne ale sprawdzałem to juz kilka razy.

Kozmo 07-10-10 19:48

Cytat:

Napisał zibi2012 (Post 492173)
Co trzecie tankowanie leje verwe z Orlenu bo też ponoć ma właściwości czyszczące a tak to zalewam na stacji no name i o dziwo lepiej chodzi i spalanie wychodzi o ponad 0.5 l na setke mniej,
Gdzie tkwi haczyk?
Dziwne ale sprawdzałem to juz kilka razy.


Ja na Orlenie tankuję bardzo rzadko, bo Verva jest za "sucha" do TDCi i zauważyłem, że pracuje głośniej.
Shell w ostatnim czasie mnie rozczarowuje, kiedyś paliwo mieli w dechę, teraz jest coraz gorzej, nawet patrząc po bezołowiowej.
Tankuję na BP, przeważnie zwykły ON, a co 2, 3 tankowanie Ultimata.
Pozdr.

Amazon 08-10-10 06:58

ja na shellu nie tankuję już od pewnego czasu, foczka mi łykała tam 10l ropy, po zmianie na slovnaft zaczęła palić 7,5-8l

qrczakos 08-10-10 08:07

Cytat:

Napisał Amazon (Post 492273)
ja na shellu nie tankuję już od pewnego czasu, foczka mi łykała tam 10l ropy, po zmianie na slovnaft zaczęła palić 7,5-8l

sciagnij noge z gazu:P

Komor 08-10-10 08:07

Cytat:

Napisał Kozmo (Post 492178)
Ja na Orlenie tankuję bardzo rzadko, bo Verva jest za "sucha" do TDCi i zauważyłem, że pracuje głośniej.
Shell w ostatnim czasie mnie rozczarowuje, kiedyś paliwo mieli w dechę, teraz jest coraz gorzej, nawet patrząc po bezołowiowej.
Tankuję na BP, przeważnie zwykły ON, a co 2, 3 tankowanie Ultimata.
Pozdr.


[helm]Nie zauważyłem, ale sprawdziłem i faktycznie sucha ropa to jednak V Pover Diesel, tak pisali i jak pomacałem to się przekonałem że to prawda, verva to prawie to samo co zwykły gnój.

damianTDCI 08-10-10 09:02

Jeszcze jest na Statoil Diesel Gold

Ranid 08-10-10 09:02

Cytat:

Napisał Kozmo (Post 492178)
Tankuję na BP, przeważnie zwykły ON, a co 2, 3 tankowanie Ultimata.

Chyba nie myślisz że wiozą specjalnie z Anglii cysternę ON bo twój silnik lepiej chodzi,do rafinerii Płockiej albo Gdanskiej mają bliżej.Zgadza się że te paliwa typu Verwa,V-power to są suche bo tu chodzi o ekologie żeby spalać sadzę i inne tam,ma większą liczbę cetanową zwykły ON ma 50 Verwa 55 i dla tego może być spalanie stukowe.Wszystkie paliwa są jednakowe bo są z Polskich rafinerii.

siwy05 08-10-10 10:42

nie wszystkie są z polskich rafinerii, znam conajmniej trzy stacje, które ciągną z niemiec :) ot taki uroki mieszkania o rzut beretem od naszych zachodnich sąsiadów :)

Kozmo 08-10-10 21:55

Cytat:

Napisał Ranid (Post 492311)
Chyba nie myślisz że wiozą specjalnie z Anglii cysternę ON bo twój silnik lepiej chodzi,do rafinerii Płockiej albo Gdanskiej mają bliżej.Zgadza się że te paliwa typu Verwa,V-power to są suche bo tu chodzi o ekologie żeby spalać sadzę i inne tam,ma większą liczbę cetanową zwykły ON ma 50 Verwa 55 i dla tego może być spalanie stukowe.Wszystkie paliwa są jednakowe bo są z Polskich rafinerii.

Przecież nic takiego nie napisałem. Podaję tylko swoje spostrzeżenia oparte na jeździe Foką w Dislu i drugim autem w benzynie.
Co do spalania stukowego, to nie wystepuje ono w benzynie? :)

Pozdr.

marcin9913 08-10-10 22:47

Ja testowałem już różne paliwa na swoim TDCi..

BP
Orlen
Shell

Na samym początku jak miałem autko to lałem paliwo Orlen Verva.
Potem śmigałem troche na Shelu (auto bardziej kopciło)
Ale odkąd spróbowałem BP, to się przekonałem do tego paliwa.
Od paru lat tankuje tylko BP ULTIMATE.
Myślę że na takich rzeczach jak benzyna nie warto oszczędzać.

A tak podsumowując, już gdzieś o tym pisałem na forum, u mnie w Lublinie jest Oddział Orlenu gdzie Hurtowo sprzedają paliwo i ciągle widze jak stoją cysterny z logiem SHELL, BP itd...
Większość bierze pewnie paliwo z Orlenu tylko dają swoje dodatki, jakieś uszlachetniacze i inne badziewie...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi