Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Gdzie w Krakowie naprawią radio 6000? (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44089)

kamildsan 13-10-10 20:00

Gdzie w Krakowie naprawią radio 6000?
 
Cześć wszystkim!

Moje radio 6000CD padło zupełnie. CD nie działało od zakupu (foczkę mam miesiąc) a ostatnio pojawiły się problemy z odbiorem stacji. Na początku coś łapie, potem same szumy... Sprawa na forum znana i obgadana. Pytanie moje brzmi, gdzie w Krakowie mogę oddać radyjko żeby mi je naprawili (mam nadzieję że przy okazji wystarczy wyczyścić soczewkę od lasera żeby CD powróciło do żywych)? Jakiś elektryk, zakład audio? Naprawiał już ktoś w Krakowie swoje radio?

Od razu napiszę, że tak, wolę je naprawić za te ok. 150 zł (w różnych tematach taka cena się pojawiała) niż kupować kolejne używane (nie wiadomo ile głowica wytrzyma) albo nowego, "niefordowskiego" bo to za droga impreza dla mnie (zakup radia + adapter do sterowania w kierownicy + utrata ładnej kompozycji oryginalnego radia z deską rozdzielczą).

Arturek 15-10-10 23:01

Chyba na Lea był serwis z autoryzacją LG i oni naprawiali też radia samochodowe.
Drugi serwis - na al. 29-tego Listopada, na przeciwko Akademi Rolniczej


pozdrawiam
Arturek

Mustang 15-10-10 23:27

Moge spytać kolegi, ma warsztat i zajmuje się elektroniką samochodową.

kamildsan 16-10-10 13:33

To bardzo proszę spytać kolegi czy jest w stanie przeprowadzić taką naprawę.

kempus 16-10-10 14:16

Polecam zakład na ulicy Łobzowskiej, przecznica z Al. 29 Listopada w kierunku Nowego Kleparza, zakład jest praktycznie na przeciwko wodociągów. Facet ma pojęcie o tym co robi, jeśli mam problem z radiem to jadę tylko do niego.

kamildsan 20-10-10 20:34

Małe sprawozdanie z wycieczki.

Na al. 29 listopada na dźwięk "radio ford" fachowcy zakrztusili się, dostali drgawek, po czym stwierdzili że naprawa tego radia jest już niemożliwa bo za nic nie da się dostać nowej ani używanej głowicy i absolutnie nie podejmą się naprawy. Co ciekawe, stwierdzili że musi być to na bank głowica i nie będą nawet podchodzić do mojego auta. Co jeszcze ciekawsze, jeden z nich zaproponował mi "ekspertyzę za 40zł", ale "to tylko potwierdzi że to głowica - no ale będzie miał pan na piśmie". Niezwłocznie wyszedłem.

Na łobzowskiej było o wiele lepiej. Chociaż wieści niezbyt pocieszające. Naprawa radia - 180zł. Bo brak używanych części, trzeba nowe kupować. Zważywszy na to, że napęd CD też mi nie działa i już próbowałem go reanimować, zapytałem o CD jeszcze... 120 zł. Tak więc postanowiłem zakupić nowe radio, bo starego nie ma sensu naprawiać. Sprzedawca zaproponował mi radio JVC KD R411 z obsługą sterowania w kierownicy (oczywiście trzeba by dokupić stosowny adapter rzecz jasna) za 320zł, do tego zaślepkę i kostki za 50zł i powiedział że przyjmie w rozliczeniu moje stare radio za jakieś 50zł. Co sądzicie o takiej ofercie?

guernsey 20-10-10 22:48

a nie lepiej poszukać używki i podmienić głowice?? nie zajmuję się już elektroniką w sensie dłubania, kiedyś pracowałem w serwisie audio-video, teraz tylko dłubię coś na własne potrzeby :) naprawiałem juz nie jeden "laser" w CD, w wiekszości przypadków pomagało sprężone powietrze aby usunąć kurz z lustra, które odbija promień na soczewkę, i porządnie wyczyścić prowadnice po której jeżdzi głowica. Trzeba też poszukać w necie, czy ta sama głowica jest w niższych modelach radia?? moim zdaniem tak, bo nie bardzo byłby sens zmieniać głowice i podnosić koszty produkcji. Rozumiem, że koszt naprawy to 300 zł 180 za radio ( w sensie tuner ) plus 120 CD, nowy ten JVC to 320+50 ( kurcze kosta z forda na iso za tyle?? nie do wiary, chyba, że jakś inna kostaka?? ) + zaślepka ( koszt w MM koło 40 zł, na alle..pewno taniej ) i sterowanie. Ja bym poszukał używki, albo poszedł na maxa i kupił coś z wyszej półki :)
I żeby ktoś mnie nie wyśmiał na "dzień dobry" podkreślam, że to ja bym zrobił :)

PS ktoś z forum oferował kiedyś radio ford oryginał za całkiem przyzwoite pieniążki, ale który model nie pamiętam, na pewno z CD.
Teraz look-ałem na alle.. i aukcja nr 1264529140 całe 199 zł i koleś pisze sprawnę , zresztą jest kilka takich w tej cenie, lub niewiele większej a 180 za naprawę to moim zdaniem "fachura" szuka jelenia, bo kupi całe, przelutuje głowice, a nie jest to filozofia, jeszcze to z serwisu pamiętam i na całej imprezie pewno 100 przytuli :), wiem, że w serwisie płaci się nie za części a za wiedzę, ale lekka przesada moim zdaniem :)

FoFusz 21-10-10 22:38

Ja posiadam ten model ---> http://allegro.pl/ford-nawigacja-cd-...274337402.html gorąco polecam, godne i warte uwagi, nie koniecznie za te pieniądze być może znajdziesz taniej, ale z tego, co gość opisuje to navi (płytka CD) jest w komplecie, a to widomo dodatkowy koszt jak jej brak

paolos 22-10-10 12:28

Jeśli wolisz mieć radio pasujące do deski, fordowskie, to poszukaj gdzieś na allegro i znajdziesz na pewno.

Ale ja bym na Twoim miejscu wstawił tam coś markowego za 200-300 zł i zapomniał o problemach na kilka najbliższych lat. W tej cenie dostaniesz najprostszego Alpine lub Clariona i grało będzie n-razy lepiej od 6000, odtwarzało bez problemu CD/ MP3, łapało bez problemu każdą stacje etc...

Wiem co pisze bo tak mam [los2]

kempus 22-10-10 12:38

Tylko JVC albo Kenwood trzymają jeszcze "klasę".

MAcius 25-10-10 00:29

a ja przy okazji wymiany żarówek w panelu środkowym, rozebrałem swoje radyjko bo płyty czytało losowo, soczewkę lasera wyczyściłem delikatnie spirytusem na patyczku takim z wacikiem i działa jak nowe, czyta wszystkie płyty bez zająknięcia, niby nic nie było widać a po czyszczeniu soczewka stała się bardziej przejrzysta, polecam spróbować jak nie gra to już nic nie zaszkodzi

kamildsan 26-10-10 14:11

Cytat:

Napisał MAcius (Post 497734)
wyczyściłem delikatnie spirytusem na patyczku

Z tego co wiem to spirytusem absolutnie nie wolno czyścić soczewki po zmatowieje. Pamiętam, że kiedyś walczyłem z laserem w wieży (Hi-Fi) i czyściłem spirytusem. Pomagało na krótko, ale że pomagało to czyściłem ponownie i znowu, i znowu... W końcu soczewka się poddała:P Jak Ci pomogło to fajnie, ale ja się tego zabiegu nie podejmę. Rozbierałem radio, przetarłem delikatnie soczewkę suchym wacikiem i zaaplikowałem sprężone powietrze ale to nic nie dało :/

Do FoFusz: To radio Blaupunkta z nawigacją jest rzeczywiście bajeranckie, super wygląda i jest przede wszystkim oryginalne fordowskie ale... Za takie pieniądze mogę mieć już nowe, np. takie JVC z adapterem do sterowania w kierownicy. I raczej taką opcję bym wolał... A tu, kupię używkę i wiadomo kiedy się coś zepsuje? Czy te radia też słyną z padających głowic? No i ta nawigacja... Kurczę, nie widziałem nigdy w akcji takiej nawigacji z takim małym, monochromatycznym wyświetlaczem więc nie będę bojkotował ale czy ona nie jest "kiszkowata"? W porównaniu nawet do najprostszych modeli na rynku GPSów...

Do paolos: Pewnie że wolę coś markowego za 300zł niż kupować znowu fordowskie radio i się martwić czy się znowu nie spierniczy.

---------- Post dodany o 12:49 ---------- Poprzedni post był z 12:32 ----------

Cytat:

Napisał guernsey (Post 496623)
a nie lepiej poszukać używki i podmienić głowice??

Kupić używane radio za jakieś 200zł, płacić komuś za wymianę (nie mam pojęcia o takich rzeczach, sam tego nie zrobię) i mieć nadzieję że ta używana głowica się nie zepsuje? Nie bardzo... Tutaj raczej znowu plus w stronę nowego, nieorginalnego...

Cytat:

Napisał guernsey (Post 496623)
Rozumiem, że koszt naprawy to 300 zł 180 za radio ( w sensie tuner ) plus 120 CD, nowy ten JVC to 320+50 ( kurcze kosta z forda na iso za tyle?? nie do wiary, chyba, że jakś inna kostaka?? ) + zaślepka ( koszt w MM koło 40 zł, na alle..pewno taniej ) i sterowanie.

50 zł chciał za kostki razem z zaślepką. Ale na allegro można kupić zestaw (kostki+zaślepka) za 18,99zł: http://allegro.pl/zamontuj-radio-do-...292367847.html Ktoś kupował od tej osoby?

Cytat:

Napisał guernsey (Post 496623)
PS ktoś z forum oferował kiedyś radio ford oryginał za całkiem przyzwoite pieniążki, ale który model nie pamiętam, na pewno z CD.
Teraz look-ałem na alle.. i aukcja nr 1264529140 całe 199 zł i koleś pisze sprawnę

Tanio! Aż podejrzane, zazwyczaj w dobrym stanie te radia nie kosztują na allegro mniej niż 250zł... Kuszące... Oferta fajna, tylko obawiam się że pogra parę miesięcy i też się zacznie sypać... Myślę, że trzeba by tu szukać młodszych roczników. Czy może nie ma różnicy czy starsze czy nowsze?

Aktualnie sprawa wygląda tak, że w sobotę podrzucam radio znajomemu, który zajmuje się elektroniką w serwisie w moim rodzinnym mieście. Po tym co osądzi coś postanowię. Jeżeli radio okaże się do wyrzucenia to opcje widzę tu dwie. Po najmniejszej linii oporu opcja 1: używane 6000CD i żyję z nadzieją że głowica nie padnie lub opcja 2: nowe nieoryginalne z adapterem.

---------- Post dodany o 13:05 ---------- Poprzedni post był z 12:49 ----------

Zmotywowaliście mnie do siedzenia na Allegro...;P i znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/radio-ford-cd-6000...279650843.html O co chodzi z tą rzadkością? Dlaczego ten model jest taki wyjątkowy?

---------- Post dodany o 13:11 ---------- Poprzedni post był z 13:05 ----------

I jeszcze to: http://allegro.pl/radio-ford-mondeo-...279270854.html Zmieściłoby się do Foczki? I czy obsługa pilota zostanie zachowana?

FoFusz 26-10-10 21:50

Witaj ponownie.
Co do tego modelu, który Ci zaprezentowałem, to owszem navi nie jest może najdoskonalsza, chodź dokładna, natomiast wyświetlacz nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ pokazuje one jedynie manewry (mapa nie jest pokazywana) struje Cię głosem. Zaprezentowałem Ci ten model, ponieważ z tego, co pisałeś zrozumiałem, że najbardziej wolałbyś nie odbiegać od estetyki, a bez wątpienia takie radio w naszym Fordzie wygląda oryginalnie i estetycznie. Natomiast, co do kosztów, to pisałem Ci, że nie koniecznie za tą cenę, która jest na aukcji. Ale oczywiście wybór należy do Ciebie i tylko Ciebie. Ja nie patrząc na to, co będzie jak się moje zepsuje i tak będę szukał następnego takiego samego.

Co do aukcji, które wymieniłeś to:
1. Wyjątkowe jest to, że to gość ma je w sprzedaży, cała reszta jest taka sama jak inne, ale on pewnie myśli, że ma coś wyjątkowego ;) :lol:

2. Z tego co się orientuję to jest dokładnie ten sam wymiar co w naszych fokach, a nie powiem egzemplarz równie ekscytujący 6CD w jednym, ja w moim 6CD też mam ale pod fotelem ;)

guernsey 27-10-10 00:35

Kamildsan "Kupić używane radio za jakieś 200zł, płacić komuś za wymianę (nie mam pojęcia o takich rzeczach, sam tego nie zrobię) i mieć nadzieję że ta używana głowica się nie zepsuje? Nie bardzo."
Miałem na myśli, że kupisz z uszkodzonym wyświetlaczem, końcówką mocy, lub jakiegoś kaseciaka za kilka złotych:)
o tym, że nie przelutujesz głowicy, nie pomyślałem :( ale wiesz patrzyłem jakbym ja miał taki problem.
wiesz, piszesz, że kusząca oferta ale nie zaufasz, czy nie padnie za chwilę, takiej pewności nigdy nie masz, to sprzęt używany, przy nowym zawsze jest jakaś gwarancja, sam mam styczność z radiami samochodowymi od 94 roku i jak na razie miałem zawsze to szczęście, że nie miałem z nimi problemów. Z drugiej strony 200 zł to wcale nie mało, gdy nowy model w sklepie kosztuje od 200 kilku złotych z firm zananych typu JVC, Kenwood czy niebieski-punkt :) sam nosiłem się z zamiarem zmiany radia w escorcie, ponieważ miałem model 3000 bez RDS i co?? zmieniłem i samochód i radio w nim :)

pozdrawiam

Napisz co wybrałeś,
PS podwójny tuner zastosował jako pierwszy becker w połowie lat osiemdziesiątych, gdy to było super rozwiązanie, każde radio samochodowe, dziś by go miało :)

kamildsan 06-11-10 00:32

No i w końcu zrobiłem tak, że kupiłem na Allegro używane 6000CD za 190zł z przesyłką wliczoną w to. Dzisiaj przyszło i już zamontowałem. Ładnie wygląda, nie jest zniszczone i wszystko działa (radio i CD). Bajka :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi