Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   MK2 (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [MK2] 1.6 TDCI Brak Mocy Po Naprawie (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=64737)

bzylak 18-06-13 20:56

1.6 TDCI Brak Mocy Po Naprawie
 
Witam,

jestem jaki widać początkującym forumowiczem.

Mój focus to MK2 FL 2008 1.6 TDCI 90 KM.

Pewnego razu i co pewien czas pojawiała się usterka silnika. cóż, wykryto następujące błędy:

P0380
U2023
U1900

Okazało się ze wszystkie 4 świece walnięte. Zmienione, przy operacji wymiany, jedna pękła, no i rozkręcanie silnika, wymiana uszczelki. Po wymianie komputer nie odnotował żadnych błedów, ale gdy wsiadłem do niego nie ma mocy po prostu tak jakby był na awaryjnym trybie, ale komputer nie pokzuje "silnik usterka" tak jak wcześniej ale nie ma mocy. Co może być?

Dodam jeszcze że nie ma mocy ale na pewno nie jest aż tak tragicznie jak w trybie awaryjnym, nie jedzie na 1,2,3, nie ma tego jakby powiedzieć "kopniecia". Mam wrażenie jakby rozpędzał się jak zwykły Diesel...
pomóżcie, byłem u jednego mechanika, potem był podłączany pod komputer typowo fordowski, i nikt nie wie co jest? komputer pokazuje wszystko idealnie, dodatkowo dodam że Paliwo wlałem bardzo dobre. Wszystko przejrzane parę razy i nic nie wskazuje na usterkę, naprawdę to jest nie typowy problem jak już czwarty mechanik z rzędu nie wiem co zrobić i co jest przyczyną. Dziękuje za naprawdę wszelką pomoc!

Dziękuje za wszelkie rady.

Pozdrawiam

amper124 18-06-13 23:38

Bo czasem oprocz kompa trzeba otworzy maske, a coraz mniej mechanikow to potrafi :-)
sprawdz wszystkie kostki i przewody / rurki, czy wszystko jest popodpinane na poczatek.
problemow z odplaniem brak?

kliku 19-06-13 04:58

Sprawdź dokładnie wszystkie przewody podciśnienia, mógł któryś spaść, lub jest peknięty, ja tak miałem że spadł mi głeboko w komorze i nie maiłem mocy i swiecił sie check

bzylak 24-06-13 15:06

Witam, po tygodniu wszystko sprawdzone...przepływomierz odpinany, sprawdzany rozrzad czy nie tak ustawiony, egr wyczyszczony i zaslepiony wszystko sprawdzane i nic...macie jeszcze jakieś pomysły?

amper124 24-06-13 16:52

Aj niedoczytałem, świece juz były grane.

Ale dla pewności - podłączone są? :)

amper124 25-06-13 14:24

I jeszcze jedno, bardzo podobna sytuacja do twojej:
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37157

XymoX 25-06-13 18:59

sprawdź czy rozrząd prawidłowo ustawili

bzylak 03-07-13 09:15

Cytat:

Napisał XymoX (Post 883272)
sprawdź czy rozrząd prawidłowo ustawili



po kolejnym tygodniu i już trzecim mechaniku, zostało sprawdzone wszystko -rozrząd, EGR, przepływomierz, turbina, doloty....nawet wgrany nowy soft do komputera... naprawdę jest to zagadka....

amper124 03-07-13 10:01

Spróbujmy inaczej.
1. Nakręć filmik jak to przyspiesza przy pełnym bucie, może - kuriozalnie - ci się wydaje że jest słaby, inni posiadacze 1.6tdci może wpadną na jakiś pomysł.
2. Podjedź na jakiegoś łódzkiego spota, może na żywo ktoś wpadnie na jakiś pomysł.

Jeżdżeniem do mechaników stracisz worek pieniędzy a problem będzie nierozwiązany...
Kilka pytań kontrolnych:
- jak dymienie?
- jak pracuje turbina?
- czy wzrosło spalanie?
- jakieś inne nienormalne objawy poza spadkiem mocy?

mjprzem 04-07-13 10:16

Jezeli byla sciagana glowica i rozrzad jest OK to radze sprawdzic teraz cisnienie sprezania. jezeli zruszane byly zawory to mozesz miec problem z szczelnoscia na zaworach.

ps. radze tez zmienic filtr paliwa i powietrza na wszelki wypadek, bo moze przyczyna byc z innej strony.

bzylak 04-07-13 23:54

Witam :)

Sprawa rozwiązana. W sumie dziwna ale poszły wstryskiwacze. Po regerenacji autko jak nowe a nawet lepsze :) Temat do zamknięcia pozdrawiam i dziękuje wszystkim ślicznie za odpowiedź:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi