Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   PODUSZKA POWIETRZNA !! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=10593)

HERBI 23-05-06 15:28

PODUSZKA POWIETRZNA !!
 
DZIWNA SPRAWA- rozłczyłem akumulator na chwile i po 10 min po ponownym podłaczeniu zapaliła mi sie kontrolka od poduszek! :evil: Na początku mruga po kilka razy z przerwami poczym pali sie juz na stałe !! Moze spotkał sie ktos z takim dziwnym zachowaniem?? ?? Jesli tak to PROSZE O POMOC I PORADE CO Z TYM MOZNA ZROBIĆ I CO MOZE BYC PRZYCZYNĄ
Z GÓRY DZIEKI !!

AsMfc 23-05-06 15:33

Walniety czujnik lub poduszka ... po odlaczeniu i przylaczeiu do aku komp sprawdza wszytko i napotkal blad. Sprawdz laczenie .. ale ja bym nie ryzykowal grzebania samemu w poduszkach ...

HERBI 23-05-06 15:40

wiadomo- o rozbieraniu samemu tonie ma mowy!! tylko sie zastanawiam czy ktos sie z czyms takim juz spotkał?? czy to sie zdarza?? Pewnie i tak zostanie tylko podpiecie go pod kompa.... moze wtedy znajdzie przyczyne. A własnie moze ktos zna dobry warsztat gdzie mozna zrobic diagnostyke komutera?? czy zostaje tylko ASO ??

grzehoo 23-05-06 15:43

ja miałem coś takiego po wymianie kierownicy. Nie grzebałeś nic przy kierownicy ani poduszkach?
Jeśli nie, prawdopodobnie jakiś błąd się zakradł i wystarczy go usunąć. Mi zrobili to w ASO.

HERBI 23-05-06 15:48

no własnie nie grzebałem!! odłączyłem tylko akumulator :(

AsMfc 23-05-06 15:53

HERBI jedz do ASO z tym bedzie bezpieczniej i podlacz do kompa niech zobacza co nie gra ... lepiej wydac te pare groszy na test kompa niz ryzykowac....

zet 23-05-06 18:34

Możesz tez odczytac kod błedu w ten sposób - po właczeniu zaplonu policz ile razy miga kontrolka w pierwszym cyklu po okolo trzech sekundach przerwy ile razy miga w drugim cyklu (np 2 razy w pierwszy cyklu i 3 razy w drugim cyklu to 23 ) Jak ustalisz kod to poszukaj w sieci naprawa sterowników air bag ( napewno w Poznaniu jest fachowiec ktory to robi mam nawet gdzies w domu telefon) jak znajdziesz i zadzwonisz to dowiesz sie które urzadzenie ma bład i gdzie szukać przyczyny. 8)

Pod siedzeniami sa takie kostki gdzie są zlaczki od napinaczy pasów i poduszek bocznych w wersji 4 X poduszka to można posprawdzac tylko na wyłączonym zaplonie.
pozdrawiam.

HERBI 23-05-06 19:58

moge sprawdzic tym sposobem ale czy napewno mozna sie na tym opierać, czy jest to sposob wiarygodny......... ?? Zaciekawiło mnie to jednak i to sprawdze - dzieki zet,
:) :)

ps. MI WYSZŁO 42 a jak bys ten tel znalazł....... :smt023 POZDR :D

__PeTe__ 23-05-06 22:52

Licz sie jednak z tym ze jak komp. zlapie blad to bedzie go trzymal i bez resetu kompa sie nie obedzie.
Obym jednak byl zlym prorokiem ...

luke.usn 23-05-06 23:30

A może wyjmij moduł poduszek, przeczyść wd-40.... sprawdź jego styki

Oskar 24-05-06 09:27

błąd oduszek można usunąć tylko po podłączeniu do kompa gdyż suto go pamięta i usunięcie przyczyny nie spowoduje przestania sygnalizacji kontrolką .
A co do liczenia ilości mignięc - tak to jest pewna metoda sprawdzenia gdzie nastąpił błąd.

zet 24-05-06 09:57

Cytat:

Napisał Oskar
błąd oduszek można usunąć tylko po podłączeniu do kompa gdyż suto go pamięta i usunięcie przyczyny nie spowoduje przestania sygnalizacji kontrolką .
A co do liczenia ilości mignięc - tak to jest pewna metoda sprawdzenia gdzie nastąpił błąd.

Ztego co mi mowił fachowiec to niekoniecznie trzeba kasować błędy po usunieciu usterki żeby przestała swiecić kontrolka (podobno ford tak ma)

Posmarować styki przy modóle napewno nie zaskodzi ale ostrożnie żeby nie powyginać pinów

Herbi masz tel do fachowca 602521488 i 608064144

AsMfc 24-05-06 10:21

Hmm co do bledow to troche jest dziwna sprawa bo np. blad 9202 potrafi znikac od tak sobie
mimo ze komp nie byl podalaczony jak to mialo miejsce u mnie w foce ... po ponownym grzebaniu znowu wyskoczyl blad :)
Tak, wiec z tego co wiem kody jakie sa na stale zachowywane w foce do momentu diagnozy
to bledy tzw. "twarde", ktore sa nie bezpiedczne dla silnika/czlowieka, a statyczne sa usuwane czasowo po przepelnieniu bufora lub usunieciu usterki.

HERBI sprawdzales DTC jaki kod bledu masz :?:

4 blyski to jest zwiazane z ladukiem w poduszkach.
2 blyski to poduszka pasazera - cos z polaczeniem nie tak moze byc.

Dlatego sprawdz DTC jak nie wiesz co i jak to na forum bylo jak wejsc itd. do serwisowki.

Oskar 24-05-06 13:55

Cytat:

Napisał AsMfc
Tak, wiec z tego co wiem kody jakie sa na stale zachowywane w foce do momentu diagnozy
to bledy tzw. "twarde", ktore sa nie bezpiedczne dla silnika/czlowieka, a statyczne sa usuwane czasowo po przepelnieniu bufora lub usunieciu usterki.

No to chyba błąd poduszki się pod taki kwalifikuje

AsMfc 24-05-06 14:10

Cytat:

No to chyba błąd poduszki się pod taki kwalifikuje
mozliwe. Jeszcze mapy softu foki do konca nie przejrzalem.

HERBI 24-05-06 15:56

:D ja dzis rano juz zgłupiałem bo sygnalizacja poduszki mi przestała swiecic!! od tak. I juz sie nie pokazuje. Teraz czy ten bufor jest zapełniony jak napisałAsMfc, czy jest to jakis błąd "twardy" kyory jest ale go nie pokazuje...... ?? Jednak go podepne pod kompa i sprawdze wszystko dokładnie.
A kod DTC pokazuje NONE :smt102
I dzieki zet, za telefony :smt023

Dzieki za pomoc !! Jak go sprawdze to napisze co sie działo.

AsMfc 24-05-06 18:23

Cytat:

Napisał HERBI
Teraz czy ten bufor jest zapełniony jak napisałAsMfc

Hmm hehe [panna] bufor przepelnia sie jak wyskakuje wiecej bledow i zostaja tylko priorytetowe. Tak, wiec nie moze to byc to. Dodatkowo w DTC nie ma pokazanych wszystkich bledow sa tez w komputerku foki i tam okaze sie czy cos bylo czy nie ... acha akcja bedzie udana jak Pan "Fachman" bedzie mial oprogramowanie kompletne, a nie tylko listujace moduly i sprawdzanie ich funkcjonalnosci ;)

Czekam z niecierpliwoscia na wynik badania kompem :)

HERBI 24-05-06 21:40

Cytat:

acha akcja bedzie udana jak Pan "Fachman" bedzie mial oprogramowanie kompletne, a nie tylko listujace moduly i sprawdzanie ich funkcjonalnosci ;)
Pewnie kiedys juz podłączaliscie kompa z tąd te pytanka :
po czym poznam ze ma odpowiedni program- znaczy pełny?
Jaka jest procedura sprawdzania błedów? Jesli jakies sie pokarzą (ta poduszka) to on je kasuje i jest ok czy moze je poprostu jakos ukryc a bład dalej zostanie??
Chciał bym poznac jakis schemat działania zeby mi przypadkiem jakiegos kitu nie zapodali :) :D

Ps. Moze zna ktos warsztat na Łodygowej w warszawie?? Fordem sie zajmuja i cene mają konkurencyjną.....

AsMfc 24-05-06 23:09

HERBI podpuszczasz mnie [chytry] :?:

W skrocie:

2 - moduly (drogie jak sa kompletne):

1. stojacy komp na wozku z monitorkiem - sluzy do odczytu/kasowaniu bledow foki, sa hybrydy z mozliwoscia zmieniania czegos ... ale to jest sporadyczne ;)
2. soft do PC - mozliwosc odczytu/zapisu/symulacji/korekcji wartosci.

Ogolnie w PL jest tak, ze albo ma sie wersje tania na laptopa do listowania modulow i wyciagania bledow z foki i kasowaniu lub *pion, ktorym podjerzdza sie do foki podlacza i robi sie to co na laptopie :D

Acha procedura sprawdzania bledow - ogolnie:
- Trzezwy Pan fachman
- Laptop z softem ew. *pion - zadkosc
- Podlaczenie do foki - mozna szczytac co nie co przed odpaleniem foki :mrgreen:
- Uruchomienie foki i testy (podkrecanie obrotow kilka krotnie by zlapac ew. bledy w pracy silnika)

Uff juz chyba wszytko HERBI - wiecej nie powiem bo Panowie z ASO beda na mnie cieci [pub2] :mrgreen:

*pion - komp stojacy na wozku - wygodny do dlugich testow etc.

HERBI 25-05-06 07:54

.[ Dodano: Czw 25 Maj, 2006 15:38 ]
No wiec tak : byłem u "Fachmana" coby podłączył tego kompa. Okazało sie ze nie ma zadnych błedów !!!!!! silnik, poduszki, napinacze, zegary itp... wszystko OK
I w tym momencie mnie oswieciło :smt041 przyczyną dziwnego zachowania sie zegarów (np. kontrolki airbagu) moze byc ALARM !! Silikon zresztą. Jak kupiłem Foczke to cos miała z zegarami- znaczy drgały wskazówki paliwa i temp. Generalnie po wyłączeniu stacyjki wskakiwały obie do pionu!! FACHMAN powiedział ze jest raczej cos zle połączony ten alarm!! Chociaż by przez to ze podłączony jest pod pozycyjne swiatła co moze powodowac jakies głupie zachowanie deski i ze wogóle SILIKON jest do DU...... Moim zdaniem moze miec racje bo deska jest cyfrowa i jakies nawet mini impulsy nieproszone mogą cos mieszać! No i tak pomyslałem ze po odłączeniu akumulatora alarm wyje i mruga pozycjami wiec jak podłaczyłem akum. to cos poszło na deske nie tak....
Co myslicie o takiej wersji ??
Mi sie wydaje bardzo prawdopodobna wiec alarm chyba trzeba bedzie zmienic..... :evil:

Ps.

DZIEKI AsMfc ZA POMOC !! !! [notworthy]

CAr 25-05-06 19:41

wskazówki stawają w Pionie dla tego, że jest wilgoć na zegarach lub w ich pobliżu.

AsMfc 25-05-06 23:22

Cytat:

Napisał CAr
wskazówki stawają w Pionie dla tego, że jest wilgoć na zegarach lub w ich pobliżu.

Racja - strasznie czule sa te wskazniki.
LOL miszczu HERBI, a kto Ci podlaczal to wszytko - bo kurde niezly balagan masz w instalacji :D

A tak na marginesie odlacz alaram i sprawdcz bez alarmu, a nie od razu chcesz zmieniac.

A wogole jak mozna pozamieniac kable w foce [panna] tam sa oznaczenia i slepy by podlaczyl :mrgreen:

Napisz dokladniej co jak wyglada to powiem Ci jaki kabelek jest zle podlaczony ;)


Cytat:

DZIEKI AsMfc ZA POMOC !! !! [notworthy]
Spoko [pub2]

HERBI 26-05-06 10:14

Cytat:

Napisał AsMfc
a kto Ci podlaczal to wszytko

no niestety nie wiem kto podłączyl A szkoda :evil: Kupiłem juz z alarmem.
Generalnie to wskazówki stercza tak czały czas. Nieraz zdarza sie ze opadają a za sekunde podrydują jak szalone. zakie nierównomierne skakanie... Raz miałem tak ze jak wyjme kluczyki (wskaz. wstaną) i zapale pozycje to powoli opadają i jest ok. Ale jak pozycje WYŁAZCE to staja natychmiast do pionu :smt102 Sądze ze jednak alarm podłączony pod te pozycje cos tu miesza.... Wszystko na to wskazuje!! Na razie go odłącze wogóle i zobacze jak sie zachowuje!!

AsMfc 26-05-06 10:46

Cytat:

Napisał HERBI
Na razie go odłącze wogóle i zobacze jak sie zachowuje!!

Racja :smt023

Tez moze byc pomylka w polaczeniu kabelkow - jak ktos widocznie zmienial instalacje mogl namieszac jeszcze przed sama wtyczka do zegarow... ehh fachowcy elektrycy.

Odlacz alarm i napisz ajk to wyglada.

P.S. wskazowki wszystkie :?:

HERBI 26-05-06 23:21

Cytat:

Napisał AsMfc
Odlacz alarm i napisz ajk to wyglada.

no i znowu zaskoczenie :smt119 Znalazem centralke alarmu (na szczescie dosyc łatwo dostępna) poruszałem nią cos tam pomajstrowałem przy wtyczkach i jak ręką odjął !!!! wskazówki przestały warjować :) cos tam nie stykało zapewne.... :smt115
A jesli wiesz AsMfc, jak mozna przerobic te podłączenie - ze swiateł pozycyjnych na kierunki..... moze bym dał rade to sam zamienic..... Chyba ze faktycznie SILIKONY są do kitu i warto go zmienić (??)

POZDRAWIAM [pub2]

AsMfc 28-05-06 20:17

HERBI mozna to zrobic, ale napisz jak przerobic :?:
Czy awaryjki Ci sie wlaczaja jak wlaczasz pozycyjne czy jak :?:

Acha, a przeczysciles od razu wtyczki od alarmu bo jak nie moze znowu cos sie stac...

HERBI 28-05-06 22:44

Cytat:

Napisał AsMfc
Czy awaryjki Ci sie wlaczaja jak wlaczasz pozycyjne czy jak :?:

Jest tak: włączam alarm -- migają RAZ pozycje
wyłączam -- migają DWA razy pozycje
Wygląda na to ze jest tylko pomylone pozycje z kierunkami znaczy zamiast kierunków to podłączyli pozycje...
Moze jak masz wiedze jak przełączyc te kabelki to załatwie sprawe sam. Czy lepiej jechac do FACHMANA ? :smt017 (nie to zebym miał dwie lewe ręce ale jak tam cos poplątali....? )

A jeszcze jedna sprawa !! wiesz moze co to za czujnik jest miedzy wiatrakami? Jakis Drucik oporowy 4.5KΩ ?? To do klimy czujnik ? Bo wygląda jak by mierzył temp. w otoczeniu chłodnicy... [chytry]

Ps. styków jeszcze nie czysciłem bo tak na szybko i w sumie niechcący naprawiłem-ło sie :mrgreen: ale i tak bede musiał to przełączyć wiec wszystko poprawie :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi