Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Wymiana świec (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11071)

Gerardoo 15-06-06 20:39

Wymiana świec
 
Witam.

Kupilem sobie ostatnio 4 nowiutkie swieczki do autka. Zdecydowalem sie na NGKi. Troszke poczytalem na forum i popatrzylem sobie na TISa i zauwazylem jedna ciekawa rzecz.
W TISie jest napisane, ze do wyjecia fajek z swiec potrzeba jakis specjalny klucz.
Wymienial juz ktos samodzielnie swieczki w swojej furce? Idzie to zrobic bez specjalnych fordowskich narzedzi? Czy wystarczy zwykly zestaw kluczy do zdjecia dekla na silniku i klucz do swiec?

Pozdro

AsMfc 15-06-06 20:58

Hehe Ford i jego patenty .. fajki wyciagasz recznie bez klucza uslyszysz tylko PYK i juz zdjeta fajka ;) - 2 razy zmienialem bo nie moglem sie zdecydowac, ktora siwece wybrac ;)

Gerardoo 15-06-06 22:13

Dzieki. Jutro zorganizuje sobie wymianke...

Paweł F 16-06-06 18:02

Akurat dzisiaj swoje wymieniłem żaden specjalny klucz nie jest potrzebny, musi mieć tylko długi trzonek i nie skręcać się czas wymiany około maksymalnie 5 minut z 1 piwkiem. a kupiłem świece Motorcrafta ale Super nie Platinum róznica w cenie 80 zł więc szkoda się męczyć ( prginalne świece założne w fabryce też były Super). Silnik po wymianie chodzi zdecydowanie ciszej i równiej.

DARKOM 16-06-06 21:41

j/w potwierdzam,bez problemów i specjalnych kluczy,ja mam NGK i super się sprawdzają :wink:

Gerardoo 16-06-06 22:10

Dzisiaj zalozylem. Nie bylo problemow. Starych to chyba kuuuupe kiloskow nikt nie wymienial bo takie przepalone byly.
Zalozylem NGKi ale te zwykle, nie Vki. Troche pojezdze i powiem wam jak sie sprawuja.

AsMfc 16-06-06 22:17

Gerardoo witamy w gronie samowymieniaczy swiec ;) [pub2]
jesazcze troche to ASO bedzie nie potrzebne Tobie ;) [pub2]

Gerardoo 16-06-06 22:39

W ASO to tylko kluczyki dorabiam .... hehe :P

Robin74 26-06-06 10:31

A co ile km mniej wiecej powinno się wymieniać świece ? Wymieniałem ostatnio 33 tys. temu i zastanawiam się czy powinienem po 30 tys. czy 60 tys.

wojtekn 26-06-06 14:37

wg mnie po 60 ale sprawdze i jutro zapodam z potwierdzeniem

Gerardoo 28-06-06 17:17

W zagazowanym Audi 80 wymienialem co 10 tysiakow i nie mialem nawet najmniejszych problemow z autem. Teraz mam tylko benzynke i w sumie to tez nie wiem co ile wymieniac. Mysle, ze co 30 tysiakow to nie bedzie za czesto.

lukaa 29-06-06 07:30

Witam. Świece w Focusie 1,6 16V wymienia się co 60tys km. Ja też sobie sam wymieniałem. Klucz firmy TOYA kupiłem w markecie za pare złotych. Co prawda przy odkręcaniu musiałem dołożyć dźwigienkę do klucza bo było za mało siły. Trochę się pokrzywił przy odkręcaniu ale to i tak mnie taniej wyszło niż w ASO. Jeżeli komuś świece nie chcą puścić to odkręcajcie przy gorącym silniku (uważajcie). Tylko później nowe świece wkręcajcie jak już silnik ostygnie i będzie zimny. Pozdro!! [hammer]

paulo 14-01-08 13:06

A ja sie chciałem zapytać taką rzecz.
Po ściągnięciu tych kapturków ze świec po wymianie muszą być założone dokładnie w to samo miejsce tz. nie można pomylić i nałozyc na inna świece. A jak sie ktoś pomyli to co sie stanie???ostatnio zaglądałe i zrzuciłem 2 te kaprury a potem sie długo zastanawialem ktory gdzie pasuje. Ale po założeniu odpaliłem normalnie i jeżdze. Chciaż troche mi sie wydaje ze cos głośno chodzi.

michal_m 14-01-08 13:08

Musisz podłączyć tak jak było inaczej silnik nie powinien normalnie pracować.
A te kable nie mają różnej długości ? Po długości powinieneś dojść bez problemu który kabel do którego gara powinien być podłączony.

paulo 14-01-08 13:16

zgadza się mają rona długośc 1 i 2 to widac ze nie pasują gdzie indziej bo jeden jest najkrótszy drugi troche dłuższy ale te 2 z lewej strony sa chyba długościa identyczne. jednak odpaliłem i nie ma problemow w jeździe. Tylko coś glosno chodzi, ale moze ja jestem cos przewrażliwiony. :wink:

wojtekn 14-01-08 13:29

Cytat:

Napisał paulo
coś glosno chodzi

to spróbuj może mocniej docisnąc te kapturki moze dokładnie nie zaskoczyły i silnik moze trochę dziwnie chodzi.
Mi mechanik nie docisnał do końca i tak chodził jakby nie równo ale po ponownym mocniejszym docisnieciu juz silnik zaczął chodzić normalnie.

TomFoc 02-05-08 21:31

Nie gniewajcie się, że odświeżam ten stary temat. Wczoraj wymieniłem świece zapłonowe w swojej foczce i po uruchomieniu silnika usłyszałem dudnienie, jakie słyszy się gdy któryś z cylindrów nie pracuje. Po kilku sekundach silnik wyłączyłem, wymontowałem przewody WN i po ich ponownym założeniu uruchomiłem silnik. Tym razem pracował już OK. Jednakże pojawił mi się błąd DTC D262. Samochód jeździ dobrze, nie ma niczego niepokojącego. Czy jest możliwe, że ten błąd D262 jest wynikiem braku iskry na którejś świecy?

kanalia 06-05-08 00:15

Cytat:

Napisał TomFoc
Nie gniewajcie się, że odświeżam ten stary temat. Wczoraj wymieniłem świece zapłonowe w swojej foczce i po uruchomieniu silnika usłyszałem dudnienie, jakie słyszy się gdy któryś z cylindrów nie pracuje. Po kilku sekundach silnik wyłączyłem, wymontowałem przewody WN i po ich ponownym założeniu uruchomiłem silnik. Tym razem pracował już OK. Jednakże pojawił mi się błąd DTC D262. Samochód jeździ dobrze, nie ma niczego niepokojącego. Czy jest możliwe, że ten błąd D262 jest wynikiem braku iskry na którejś świecy?

I co to było???

andrzejczak 27-05-09 19:55

witam panowie
ja tez wymienilem swiece bez zadnego problemu a klucz sam sobie dorobilem :lol: tylko zastanawia mnie jedna rzecz czy w waszych foczkach swiece byly w oleju na dlogosci 3/4 gwintu?? posiadam focusa 99r 1.6 16v

prycek 28-05-09 16:28

a ile taki zestaw świeczek kosztuje ?

np. Motocrafta Super ?

Mirosław Sujkow 19-06-09 21:00

Świece motokraft są po 12 zł sztuka

kasprzak 19-06-09 21:20

Nawet tańsze...
http://ford.sklep.pl/pl,product,3211...,ayfs22cb.html
Sprawują się elegancko, a mając silnik 1.6, 1.8 to platynowych nie ma sensu, poza tym tak czy siak wymienia je się po 1x dłuższym okresie niż zwykłe więc cenowo to samo wychodzi.

Emf 13-07-09 18:43

Za 4 świece zapłaciłem 28zł :D
Tyle kosztuje jedna platynówka, zapodałem takie w zeszłym roku a i tak mi któraś zdycha po 15tys. :roll:
Te mogą padać nawet co 8tys. za tą kasę ;)
Tylko zszedłem do auta żeby wymienić świece wyciągam sobie klucz do świec .....od Fiata i .... co najwyżej mogłem się po głowie tym, kluczem podrapać ;)
Jutro idę do sklepu kupić kluczyk o mniejszym fi :)

Matis2 16-07-09 12:06

Ja kupiłem Motorcrafta w promocji za 7 zł/szt przejechałem pare tysiączków i wszystko hula. Chyba jedyny element dedykowany przez Forda w tak niskiej cenie. :smt001

aghus 02-09-09 14:34

witam u mnie nadeszła pora na świece i chce kupić motokraft super, tylko sprawa jest taka ,że są dwa oznaczenia:
AYFS 22 C drugie AYFS 22CB.
W necie w większości sprzedawcy nie oznaczają tych świec tylko piszą że pasują do auta takiego np;)
Nie chce mieć zbędnych świec i się pytam Was które podchodzą do 1,8 16V zetec
dzieki

sanjarek 02-09-09 19:44

Cytat:

Napisał aghus
AYFS 22 C drugie AYFS 22CB

Cytat:

Napisał aghus
Nie chce mieć zbędnych świec i się pytam Was które podchodzą do 1,8 16V zetec
dzieki

do twojej foki powinny pasować AYFS 22CB, które są stosowane zamiennie ze świecami AYFS PP 1 oryginalnie montowanymi w silnikach 1.8 i 2.0

zobacz tu

habit_m 07-09-09 19:31

Aby rozwiązać zagadkę co ile wymiana świec w Zetec-SE 1.6 100 KM, bo w książce pisze że co 60 tysięcy, a ta wartość wydaje mi się duża.
Podzwoniłem dziś po serwisach forda, w których zostałem uświadomiony że co 60 wystarcza. I już miałem sobie dać spokój z tym tematem gdy nagle w ostatnim serwisie poinformowano mnie że co prawda co 60 tysięcy ale jednak przy przebiegu zakładanym dla tego silnika 20 tysiaków rocznie. A jak sie niema 20 tysięcy rocznie to co 3 lata. Tak więc wymiana co 3 lata lub 60 tysięcy.

ms

raska 12-12-09 11:52

witam planuje wymianę świec może jakąś mi doradzicie do 1,8 TDDi 2002 rok FI bo ja się nie znam:/

MisiekT 12-12-09 13:41

to watek o swiecach do benzyny, nie zarowych...

ale odpowiadajac - teraz jest promocja na oryginaly - 35z/szt., wiec bierz oryginal http://ewcar.pl/pl,product,364857,sw...t,1079401.html

pawcio2 12-12-09 14:11

Chciałbym dodać od siebie że zakupiłem takie 8zl sztuka http://allegro.pl/item806175346_swie...eo_fiesta.html
To podczas wymiany cewki zapytałem czy wymieni to jak mu pokazałem to mnie wyśmiał i powiedział że powinny być platynowe.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi