Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFII]-Filtr przeciwpyłkowy - można się pozbyć? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11222)

Przemkoskib 23-06-06 21:44

[FFII]-Filtr przeciwpyłkowy - można się pozbyć?
 
Witam,
nastały gorące dni a moja prawie już roczna foka niewydala z klimatyzacją. Ostatnio musze ciągle jeździć z nawiewem ustawionym na 4, co powoduje bardzo uciązliwy szum :evil: .
Domyślam się że to zapchany filtr przeciwpyłkowy.
Dzwoniłem do EuroCar w Krakowie powiedzieli że filtr 120zł a wymiana 60zł tak więc troszke zwątpiłem :? .
Moje pytanko gdzie znajduje się filtr przeciwpyłkowy? Jak się do niego dobrać? Czy da się go jakoś przedmuchać (kompresorem?). A może całkowicie się go pozbyć [chytry] ?

Paweł 24-06-06 10:58

Cytat:

Napisał Przemkoskib
filtr 120zł a wymiana 60zł tak więc troszke zwątpiłem

poszukaj sklepu filtrona kupisz za jakieś 40 pln a wymienisz sam. filtr jest pod podszybiem od strony pasażera. Jak go się pozbędziesz to nie nadążysz odkurzać w środku.
Wyczyścić go się nieda trzeba wymieniać

Przemkoskib 24-06-06 16:53

Cytat:

Napisał Paweł
filtr jest pod podszybiem od strony pasażera.

Nie widze go nigdzie, czy mówisz o FFI czy FFII?
Napisz dokładniej jak go wyciągnąć.

Macios 24-06-06 17:07

hola hola!!

tu jest temat o FF II !!

w FF II dostęp do filtra jest od środka kabiny - trzeba polukać na dole od strony kierowcy
(nak pedałami, ku środkowi samochodu)

pepo 24-06-06 20:00

pedały muszą być zdemontowane

Przemkoskib 24-06-06 20:07

Cytat:

Napisał pepo
pedały muszą być zdemontowane

Ehh też mnie załamujecie :)

Chyba jednak trzeba będzie zasilić budżet ASO :?

Dzięki za odpowiedzi.

Artpe 26-11-06 21:52

odświeżę temat, wymieniał ktoś ten filtr samodzielnie w FII? Może nie trzeba demontować pedałów?I jeżeli ktoś jeszcze napisze,że trzeba wyjąć przednią szybę to się załamię zupełnie.. [zlosnik]

pepo 26-11-06 22:03

w ASO iwdziałem jak pedały były demontowane dostęp jes bez nadziejny

ford_driver 27-11-06 07:18

cos by to bylo za bardzo skaplikowane z tymi pedałami, ostatnio jak wymienialem to za szybko mi sie z tym uwineli

co do pozbywania sie filtra kabinowego to nie radze, owady resztki lisci kurz dostajace sie do przewodow wentylacyjnych do tego wilgoc z klimy i masz tam ogrod dzialkowy tu rosnie tam gnije itp

pozdrowienia

ford_driver

Artpe 27-11-06 10:08

poszperałem po sieci i się wyjaśniło, trzeba wymontować geja,ale tylko tego od gazu [zlosnik]
Tutaj jest link do instrukcji montażu

http://aa.bosch.de/aa/de/static/prod...x-a-112004.pdf
Na rysunkach nie wygląda to tragicznie, co prawda ciężki dostęp,ale może da radę... przynajmniej nie trzeba nabijać kasy ASO co roku [zlosnik] Przy okazji, cena tego filtru w wykonaniu Bosha to ok. 80 pln.
Doszukałem się też w archiwum,że za wymianę ASO życzy sobie około 100 pln [boshe]

mark54 28-11-06 08:03

Na stronie filtrona jest instrukcja montazu filtra przeciwpylkowego do Focusa, co prawda do c-C-maxa ale w FFII jest tak samo. (plik w zalaczeniu)
W ofercie filtrona sa dwa filtry do FFII zwykly (K1150) i z wkladem weglowym (K1150A).

Tez mialem to u siebie samemu wymienic, nawet juz kupilem filtr co prawda zwykly bez wkladu weglowego ale za to cos za ok. 30zl.
No i potem byl maly zonk jak go zaczalem szukac gdzies z prawej strony podszybia....
W koncu poszperalem w internecie no i znalazlem istrukcje na stronie filtrona.
Poniewaz dostep byl nieciekawy a dwiedzialem sie ze wymina tego filtra wchodzi w zakres przegladu rocznego wiec dalem sobie spokoj bo przeglad mialem za 2 tygodnie.
Poztym i tak dodatkowo jeszcze klima nadawala sie do czyszczenia.....

żółwik 24-06-07 16:47

Odgrzewam kotlecika...

Dzisiaj podjąłem wyzwanie wymiany filtra w FFII. Udało się, choć muszę przyznać, że na instrukcjach wyglądało to o wiele prościej (a na pewno nie trwało to 20min. jak podaje instrukcja Boschowska - może dlatego, źe robiłem to pierwszy raz :) ). Do wymiany tego filtra potrzebne są dwa klucze: 10 - do odkręcenia pedału gazu i 7 - do odkręcenia pokrywy filtra. Najlepiej (!) użyć kluczy nasadkowych z grzechotką. Pomimo moich obaw, odkręcając pedał gazu raczej nie powinno się nic uszkodzić, choć miałem trochę wątpliwości przy wyciąganiu kostki z kablami :) Wyciągając filtr oczywiście nie wychodzi on tak łatwo jakby mogło się wydawać. Trzeba go trochę zdusić, ale potem się rozprostuje, bo sam filtr ma formę harmonijki. Potem wystarczy poskręcać (używając różnych ciekawych słów na określenie tego, kto wymyślił ten sposób montażu filtra) pokrywkę filtra i przykręcić pedał gazu oczywiście wcześniej wciskająć kostkę z kablami. Na pewno trzeba się przygotować na wykonywanie różnych ciekawych pozycji w swoim autku, po wykonaniu których możemy się starać o pracę w cyrku. Zdjęć nie zamieszczałem, bo powyższe instrukcje dobrze oddają sposób wykonania zadania.

Filtr 1150A - 64zł
Komplet jakichś kluczy nasadowych w Castoramie - 15zł
Radość z samodzielnej wymiany i zaoszczędzenia kilku groszy w porównianiu z kosztem wymiany w ASO (ok. 200zł) - bezcenna.

Pozdrówka,
żółwik

ZENO 24-06-07 17:54

Żółwik gratuluję. Jestem pod wrażeniem opisu. Z rozdziawioną gębą przeczytałem i to dwa razy. Oczywiście gratuluję też zdolności manualnych, ale to tak przy okazji. Jeszcze raz gratuluję i dziękuję za instrukcję. [readmore] Może kiedyś się przyda. :razz:

żółwik 25-06-07 14:06

Dzięki za słowa uznania :)

Mick 26-06-07 12:46

Re: [FFII]-Filtr przeciwpyłkowy - można się pozbyć?
 
Cytat:

Napisał Przemkoskib
A może całkowicie się go pozbyć [chytry] ?

Pozbycie sie filtra przeciwpyłkowego spowoduje zapewne megazabrudzenie parownika (część klimy), co w połączeniu z faktem, że panuje na nim nieustanna wilgoć, (skrapla się tam woda) spowoduje rozwój grzybów i innych bakterii, które będziesz wdychał przy każdym włączeniu nawiewu. Widziałem kiedyś taki parownik, a właściwie to, co na nim rosło. Czyszczenie parownika może kosztować >> 200 PLN [banghead] , więc chyba warto zainwestować w nowy filtr nawet w ASO.
[tuning]

Gerardoo 29-06-07 21:51

A przypadkiem kupujac filtrona nie ma w srodku instrukcji? Mi sie wydaje, ze jest.

mark54 29-06-07 22:02

U mnie nie bylo [nono]

BiVi 07-07-07 08:37

Siema,
jakby ktoś chciał instrukcje jak to zrobić to niech napisze emaila to wyśle bo mam na twardym. bivi@poczta.fm

ps
przy filtrze filtrona nie ma instrukcji, wiem bo mam go i sam wymieniałem 8)

Piotrbb 06-10-07 17:12

Jakby kogoś interesowało to tu jest instrukcja wymiany do FFII (ze strony boscha) - aktualny - podawany w wątku wcześniej nie linkuje.
http://aa.bosch.de/aa/en/static/prod...1987432E49.pdf
Nawet niemieckiego nie trzeba znać - ładne rysuneczki.

Piotrbb 06-10-07 17:12

Jakby kogoś interesowało to tu jest instrukcja wymiany do FFII (ze strony boscha) - aktualny - podawany w wątku wcześniej nie linkuje.
http://aa.bosch.de/aa/en/static/prod...1987432E49.pdf
Nawet niemieckiego nie trzeba znać - ładne rysuneczki.

oilap 08-10-07 21:27

Cześć.Chyba się wtrącę .Otóż nie dalej jak tydzień temu kupowałem filterek przeciwpyłkowy FILTRONA i instrukcja była.Kiepska ,ale była.

oilap 08-10-07 21:27

Cześć.Chyba się wtrącę .Otóż nie dalej jak tydzień temu kupowałem filterek przeciwpyłkowy FILTRONA i instrukcja była.Kiepska ,ale była.

Rasputin 11-10-07 19:08

Wymiana trwała rzeczywiście trochę dłużej niż 20 minut, bo 40 minut, ale radość z zaoszczędzonych pieniędzy bezcenna.

Trzeba sie trochę powyginać przy tej wymianie, ale warto, bo wymiana sama w sobie to prosta sprawa.

Pozdrawiam

tomsever 22-07-09 22:28

[hammer] Dobra rada. Jak będziecie wymieniać filtr przeciwpyłkowy, bezwzględnie należy WYJĄĆ kluczyk ze stacyjki, zanim ściągniecie kostkę z pedału gazu. Ja tego nie zrobiłem i musiałem udać się do ASO bo zwykły mechanik bez kompa nic nie pomoże. Nauka kosztuje [banghead]

zagłoba 22-07-09 23:19

Cytat:

Napisał tomsever
[hammer] Dobra rada. Jak będziecie wymieniać filtr przeciwpyłkowy, bezwzględnie należy WYJĄĆ kluczyk ze stacyjki, zanim ściągniecie kostkę z pedału gazu. Ja tego nie zrobiłem i musiałem udać się do ASO bo zwykły mechanik bez kompa nic nie pomoże. Nauka kosztuje [banghead]

A co się stało?
Pozdro.

Artur83 23-07-09 16:39

Cytat:

Napisał zagłoba
Cytat:

Napisał tomsever
[hammer] Dobra rada. Jak będziecie wymieniać filtr przeciwpyłkowy, bezwzględnie należy WYJĄĆ kluczyk ze stacyjki, zanim ściągniecie kostkę z pedału gazu. Ja tego nie zrobiłem i musiałem udać się do ASO bo zwykły mechanik bez kompa nic nie pomoże. Nauka kosztuje [banghead]

A co się stało?
Pozdro.

Pewnie komp wypluł błąd i tak już zostało :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi