Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Komputer pokładowy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23175)

slawekz1 14-08-08 23:48

Komputer pokładowy
 
Zakupiłem komputer pokładowy i przełącznik kierunkowskazów, niestety po podłączeniu przycisk info nie działa. Nie wien co on powinien przłączać i gdy go wciskam nic się nie zmienia na wyświetlaczu. Może ktoś wie jak zmostkować przełącznik info aby sprawdzić czy uszkodzony jest przełącznik czy obwód między komputerem pokładowym a tym przełącznikiem.

robercikk 15-08-08 00:31

Tutaj masz wszystko krok po kroku.

slawekz1 15-08-08 01:02

Czytałem to przed kupnem komputera, i u mnie nie działa przycisk info.

moons 15-08-08 08:53

możesz sprawdzić sobie czy nie ma przerwy w obwodzie pomiędzy 10 pinem wtyczki którą wpinasz do przełącznika kierunkowskazów a pinem 2 wtyczki komputera. Jeśli obwód jest cały to możesz sprawdzić czy komp jest O.K. podając na właśnie pin nr 2 komputera masę jeśli komputer zmieni pokazywane dane to wszystko jest z kompem O.K. a jeśli chcesz sprawdzić przycisk info zobacz czy na pinie 10 (żółty kabelek) po przyciśnięciu przycisku "INFO" pojawia się masa.
Pozdrawiam
p.s. czasem pomaga na takie dziwne zachowanie komputera jeśli przytrzymasz przycisk S na kompie przez 5 sekund komputer wejdzie w tryb testowy testy zmieniasz przyciskiem S a wychodzisz R.

slawekz1 15-08-08 09:10

Dzięki piękne moons, poruszałem kabelkiem przy kompie i przycisk info działa.Jeszcze tylko temperatury nie pokazuje(chyba brak czujnika) i ile jest do przejechania kilometrów na paliwie w baku.

moons 15-08-08 14:43

Cytat:

Napisał slawekz1
Jeszcze tylko temperatury nie pokazuje(chyba brak czujnika) i ile jest do przejechania kilometrów na paliwie w baku.

Jeśli nie miałeś komputera fabrycznie to na 100% nie masz ani czujnika temperatury ani czujnika poziomu płynu od spryskiwaczy. A z tym paliwem to chwilowe i średnie spalanie masz? Bo jeśli tak to zatankuj pod korek i problem zniknie.
Pozdrawiam

slawekz1 15-08-08 15:05

gdzie jest zamocowany czujnik temperatury?

kasprzak 19-08-08 00:36

z przodu dokladnie za tablica rejestracyjna (za zderzakiem).
U mnie go nie bylo,wiazke musialem miec mocno ukryta, wiec podpialem sie bezposrednio pod BC i przytwierdzilem czujnik w docelowym jego miejscu.

slawekz1 23-08-08 08:48

Zatankowałem pod korek już dwa razy. Odpinałem akumulator na ok. 5 min. i nic. Dalej nie pokazuje ile można przejechać kilometrów na paliwie w baku.

moons 23-08-08 14:28

Był kiedyś jakiś taki bug w komputerach że miały problem z pokazywaniem zasięgu. Na gwarancji były wymieniane a w Twoim przypadku pozostaje wymiana na własną rękę. Skoro robiłeś mu reset i tankowałeś pod korek. Spróbuj jeszcze to co Ci wcześniej pisałem o trybie testowym
Pozdrawiam

ps 23-08-08 14:49

komputer pokładowy
 
koledzy a ile kosztuje założenie komputera i gdzie najlepiej to zrobią foca 1,8TDDI 2001r :|

slawekz1 23-08-08 15:54

No i pojawił się zasięg kilometrów do przejechania, lecz pojawił się również błąd dtc 9202-
czyli otwarty obwód paliwa, lecz kontrolka pracy silnika się nie pali.Może ktoś wie co to oznacza?
A części kosztowały 220 zł, robocizna 0 zł

marhuk 19-05-09 23:30

Cytat:

Napisał moons
możesz sprawdzić sobie czy nie ma przerwy w obwodzie pomiędzy 10 pinem wtyczki którą wpinasz do przełącznika kierunkowskazów a pinem 2 wtyczki komputera. Jeśli obwód jest cały to możesz sprawdzić czy komp jest O.K. podając na właśnie pin nr 2 komputera masę jeśli komputer zmieni pokazywane dane to wszystko jest z kompem O.K. a jeśli chcesz sprawdzić przycisk info zobacz czy na pinie 10 (żółty kabelek) po przyciśnięciu przycisku "INFO" pojawia się masa.
Pozdrawiam
p.s. czasem pomaga na takie dziwne zachowanie komputera jeśli przytrzymasz przycisk S na kompie przez 5 sekund komputer wejdzie w tryb testowy testy zmieniasz przyciskiem S a wychodzisz R.

moons sprawdzalem miernikiem i wydaje mi się, ze masa to jest PIN 4 lub 5. PIN 10 (czyli funkcja INFO) zamyka obwod z PIN 4 jak i z PIN 5. Czyli który jest masą: 4 czy 5, czy bez rożnicy?

moons 20-05-09 17:46

Cytat:

Napisał marhuk
moons sprawdzalem miernikiem i wydaje mi się, ze masa to jest PIN 4 lub 5. PIN 10 (czyli funkcja INFO) zamyka obwod z PIN 4 jak i z PIN 5. Czyli który jest masą: 4 czy 5, czy bez rożnicy?

przycisk info zamyka obwód pomiędzy pinem 5 i 10 czyli masa stała to pin nr 5. I jeśli tam naprawdę masz masę to tu raczej wszystko O.K. na pin 10 podaj z byle jakiego miejsca masę i jeśli komputer zacznie przeskakiwać w opcjach to wina zepsutego przycisku
Pozdrawiam

marhuk 20-05-09 20:50

Dzięki za odpowiedź. Długo szukałem ale nie znalazłem opisu poszczególnych PINów przełącznika kierunkowskazów (razem z INFO PIN-10). Jak by ktoś miał znaczenie poszczególnych pinów w tej manetce to proszę o odpowiedź.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi