Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] szum podczas jazdy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=34318)

lukas_wojcik 06-01-10 12:34

szum podczas jazdy
 
strzała. jestem nowym uzytkownikiem tego forum takze prosze o wyrozumienie. sluchajcie mam taki problem. posiadam focusa z 2004 roku i mam taki problem. otoz przy preddkosci ponad 70 km/h slysze szum z jednej i drugiej strony przednich drzwi. nasila sie to w miare zwiekszania predkosci...nie wiem co mam z tym zrobic, ale mysle ze to moze uszczelki...pomocy i doradzcie...[rotfl2]

kleofas 06-01-10 12:38

zaklej szpary przy lusterkach i sprawdź - często to tam szumi
jak nie pomoże, to zaklejaj po kolei szczeliny i sprawdzaj
jeśli to uszczelka, to z rozbitka nie polecam - może być dokładnie to samo

XymoX 06-01-10 12:49

Cytat:

Napisał kleofas (Post 401301)
zaklej szpary przy lusterkach i sprawdź - często to tam szumi

dokładnie tak - weź plastelinę i na próbę zaklej szparę na połączeniu obudowy lusterka a jego stopką czyli miejsce gdzie lusterko "składa się"

na 99,9% pomoże - TTTM

Miałem to samo i kumpel z roboty też. Obaj zakleiliśmy i jak ręką odjął

kleofas 06-01-10 12:55

po co od razu plastelina - wystarczy zwykły skocz do testu :-)

XymoX 06-01-10 12:58

Cytat:

Napisał kleofas (Post 401319)
po co od razu plastelina - wystarczy zwykły skocz do testu :-)

na skoczu może mu lakier zostać przy odklejaniu ;)

kleofas 06-01-10 12:59

i dobrze - odkryje nowe ogniska rudej [bigok]

XymoX 06-01-10 13:01

Cytat:

Napisał kleofas (Post 401325)
i dobrze - odkryje nowe ogniska rudej [bigok]

rudej .... na plastikowej obudowie :p ?

Prędzej jaki poprzednio miał kolor Jego Focus :)

kleofas 06-01-10 13:05

no jak nie poskutkują szpary przy lusterkach, to zostają szpary w drzwiach [plask]

XymoX 06-01-10 13:13

Cytat:

Napisał kleofas (Post 401331)
no jak nie poskutkują szpary przy lusterkach, to zostają szpary w drzwiach [plask]

lusterka na bank .....

mam nadzieję, że nasz nowy Kolega da znać jak mu poszło a nie jak to często bywa naprawi i zamilknie [nono]

kleofas 06-01-10 13:17

no u mnie po prawej stronie to nie lusterko :-)
na uszczelce ze szrotu było jeszcze gorzej, a na nową szkoda kasy - ja po prawej nie jeżdżę, chyba, że w stanie wskazującym - ale wtedy nic nie przeszkadza [bigok]

senior16 06-01-10 23:39

hm może to wina opon ja jak miałem dębice to po 60km/h szumiało jak cholera
teraz micheliny i cissssssza

michtat 07-01-10 10:30

U mnie też szumi po stronie kierowcy, ale winna jest prawdopodobnie osłona słupka drzwiowego ta czarna. Dokładniej raczej brak gumowej uszczelki na tej osłonie. Podejrzewam, że to stamtąd wydobywa sie szum. Mam już uszczelkę więc jak będzie cieplej, to założe i zdam relację.

lukas_wojcik 07-01-10 12:53

coraz bardziej podoba mi sie to forum bo i widze ze odezwa na moje wolanie jest duza i ze macie poczucie humoru:)otoz tak :
1. nie zamierzam znikac bo samochodu tez nie zamierzam sprzedawac dluzsza chwile
2. bardzo dziekuje za tyle rad
3. narazie jest mroz a ja trzymam samochod pod blaszakiem takze z waszych rad skorzystam dopiero jak sie ociepli
4. to na pewno nie wina opon bo juz je wymienilem na nowe
5. :D

XymoX 07-01-10 14:36

Cytat:

Napisał lukas_wojcik (Post 401693)
1. nie zamierzam znikac bo samochodu tez nie zamierzam sprzedawac dluzsza chwile

pisząc "znikać" miałem na myśli częste zachowanie forumowiczów czyli:
- opisują usterkę
- szukają porady
- jak się uporają z tematem to "znikają" czyli uważają, że temat zamknięty

Jednak na tego typu forum powinno się podzielić z innymi po naprawie tym co uległo usterce, jak zostało naprawione, koszty itp itd ......... niestety "powinno" sobie a kącikowe życie sobie [nono]

Szukasz pomocy udziel jej samemu ......... to takie moje motto

lukas_wojcik 18-01-10 18:07

sluchajcie zakleilem tasma samoprzylepna te dziury w lusterkach i w 70 procentach jest ciszej:)takze dziekuje za rade trafna i mam jeszcze jedno pytanie : CZYM MAM ZAKLEIC NA STALE TE SZPARY?np silikonem lub jakims plastelinowym klejem?chce zeby ladnie to wygladalo wiecie ocb:)

lukas_wojcik 19-01-10 12:50

a moze wymienic uszczelke ta ktora idzie wzdłuz slupka i konczy sie na tylnich drzwiach?tylko czy kupywac w serwisie gdzie beda pewnie chcieli krocie czy szukac gdzies na allegro?[poebao]

niko123 19-01-10 14:51

Nie wiem czy można ale dam linka na inne forum i tam piszą że ten szum to brak albo coś nie tak z gąbką.......

np. :

Jak otworzysz drzwi to na wysokości lusterka do słupa jest (powinna być) przyklejona "trójkątna" czarna gąbka - sprawdź czy jest u ciebie, ewentualnie czy się nie przekrzywiła - u mnie pomogło

http://forum.fordclubpolska.org/show...szum+powietrza

albo :

Witam
Miałem ten sam problem pomogła wymiana gąbki znajdującej się pomiędzy lusterkiem a dźwiami

http://img64.imageshack.us/img64/3171/foto01oj.jpg

---------- Post dodany o 14:51 ---------- Poprzedni post był z 14:43 ----------

Mam pytanie, po co jest ta gąbka ? dziwi mnie to że ona wpływa na szum, przecież jak się zamknie drzwi to gąbka jest w środku i jaki to ma wpływ ?

zielip 21-01-10 14:13

Podpisuje się pod pytanie ... U mnie jej wcale nie ma :/

XymoX 21-01-10 14:32

Cytat:

Napisał zielip (Post 406708)
Podpisuje się pod pytanie ... U mnie jej wcale nie ma :/

zły znak .........

w przypadkowej aukcji na fotce idealnie widać tą gąbkę na słupku na wysokości lusterka. Foto z otwartymi drzwiami

http://allegro.pl/item878982054_focu...km_okazja.html

J-23 21-01-10 16:45

Faktycznie ta gąbka jest niemal w każdym Focusie. Muszę sprawdzić czy jest u mnie bo nie zwróciłem nawet na to uwagi a też mi szumi.

MaXyM 22-01-10 13:56

szczerze mowiac jak mialem ff1 '99 to zadnej gabki tam nie bylo i nie huczalo.

pszeem 26-01-10 15:10

Witam, mam pytanie o tą gąbkę, w prawych drzwiach jest ewidentnie przekrzywiona, chętnie wymieniłbym ją na nową tylko za chiny nie potrafię tego znaleźć na allegro, ktoś ma pomysł gdzie można takową zanabyć, ewentualnie pod jakim hasłem szukać?

Jerry 27-01-10 22:36

http://www.allegro.pl/item885404258_...jaca_wawa.html

i wycięcie na wymiar

WPSS 27-01-10 22:48

U siebie również nie pamiętam żadnej gąbki ale szum powodowały lusterka, zatkanie szpary między lusterkiem a podstawą tam gdzie się składa lusterko rozwiązało problem.

pszeem 28-01-10 00:23

cena troche boli :)
nie wiem nadal jak sie toto nazywa aczkolwiek zamowilem 2 gąbki w aso, koszt jednej sztuki po rabatach (znajomy tam pracuje) 13 PLNów :) jak tylko odbiore gąbeczki zrobię skany z wymiarami dla potomnych gdyby ktoś jednak nadal usilował sam docinać gąbkę

lukas_wojcik 07-02-10 13:23

to w takim razie czekam na wymiary:)pzdr

x_radzio 10-02-10 20:45

u mnie szumialo rowniez, ale problem tkwil w wygnieconej uszczelce tej co idzie dookola. podczas jazdy przechylilem sie do drzwi nasluchalem gdzie najbvardziej slychac i wymyslilem ze wsadze w ta uszczelke gruby kabel. pomoglo, bo stala sie mniej wygnieciona:)

klapek 10-02-10 22:57

hehe... przypomina mnie się sytuacja z przed tygodnia.
Odebrałem auto od blacharza ( mała kolizja na początku stycznia )
Zmienione zostało miedzy innymi lusterko lewe na zamiennik... i tu się właśnie zaczęły problemy. Dokładnie to co u Ciebie, czyli świst przy prędkościach od 60km/h w górę ;-)
W ramach testu złóż oba lusterka i śmignij sprawdzić jak będzie ( w moim wypadku świst ustawał )
Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po teście, był zakup oryginału/używki (elektryczne-podgrzewane - 65zł ) na allegro :P
Założone i problem ustał :)
Powodzenia !

lukas_wojcik 14-02-10 12:03

czekam na cieplejsze dni poniewaz garazuje na dworzu mojego focusika i dopiero zajme sie wszystkimi waszymi poradami:)dziekuje bradzo raz jeszcze za rady. mam nadzieje ze cos uda sie zrobic, a jak nie to dalej bede pisal:)

pszeem 01-04-10 20:04

dlugo to trwalo ale dopiero dzisiaj dokonalem wklejenia nowej uszczelki
ponizej scan tej zdemontowanej
http://pszem.all.pl/fora/focus/uszczelka-small.jpg


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi