Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Co ile wymiana p³ynu ch³odniczego? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33819)

szpefter 22-12-09 07:16

Co ile wymiana p³ynu ch³odniczego?
 
kurde nie pomyli³em siê bo mia³em napisaæ gdzie siê spuszcza p³yn ch³odnicy w FF 1.8 TDDI bo nie moge tego znale¶æ :/


ps

sorka za z³± nazwe tematu chcia³em zmieniæ ale siê nie da ;/

wodsoft2 22-12-09 21:43

Dajesz "edytuj" a potem "zaawansowana edycja" i mo¿esz zmieniæ temat.

A p³yn siê spuszcza po lewej stronie ch³odnicy jak stoisz w kanale i patrzysz do przodu tak samo jak foka patrzy. Jest tam taka plastikowa ¶ruba ze znakiem plusa. Ja to odkrêca³em têpym no¿em. Trochê mnie opryska³o jak spuszcza³em, wiêc na przysz³o¶æ zakrêcê zbiornik u góry ¿eby nie lecia³o z takim ci¶nieniem od razu i odkrêcaj±c bêdê t± ¶rubê dociska³ i jak ju¿ bêdzie odkrêcona to trzeba j± energicznie wyci±gn±æ, bo ma ona tam takie zgrubienie za gwintem (tak jak nieraz ko³ki maj±). No i zanim siê zorientowa³em czemu ona nie chce wyj¶æ, to trochê pobryzga³o na boki. No i potem warto odkrêciæ zbiornik u góry ¿eby zlecia³o szybciej, tyle ze warto mieæ trzymacza pojemnika na dole, który bêdzie reagowa³ na zmiany kierunku strumienia.
Co ciekawe wesz³o mi tylko 4 litry zamiast chyba 6,5 tak jak widzia³em w specyfikacji.

marcin9913 22-12-09 23:26

Cytat:

Napisa³ wodsoft2 (Post 397109)
Dajesz "edytuj" a potem "zaawansowana edycja" i mo¿esz zmieniæ temat.

A p³yn siê spuszcza po lewej stronie ch³odnicy jak stoisz w kanale i patrzysz do przodu tak samo jak foka patrzy. Jest tam taka plastikowa ¶ruba ze znakiem plusa. Ja to odkrêca³em têpym no¿em. Trochê mnie opryska³o jak spuszcza³em, wiêc na przysz³o¶æ zakrêcê zbiornik u góry ¿eby nie lecia³o z takim ci¶nieniem od razu i odkrêcaj±c bêdê t± ¶rubê dociska³ i jak ju¿ bêdzie odkrêcona to trzeba j± energicznie wyci±gn±æ, bo ma ona tam takie zgrubienie za gwintem (tak jak nieraz ko³ki maj±). No i zanim siê zorientowa³em czemu ona nie chce wyj¶æ, to trochê pobryzga³o na boki. No i potem warto odkrêciæ zbiornik u góry ¿eby zlecia³o szybciej, tyle ze warto mieæ trzymacza pojemnika na dole, który bêdzie reagowa³ na zmiany kierunku strumienia.
Co ciekawe wesz³o mi tylko 4 litry zamiast chyba 6,5 tak jak widzia³em w specyfikacji.


Gdzie wlewa³e¶ p³yn?
Do zbiorniczka, czy do której¶ z rórek co wychodz± ze zbiorniczka?
Je¶li do rurki to do której?

wodsoft2 23-12-09 01:38

Cytat:

Napisa³ marcin9913 (Post 397140)
Gdzie wlewa³e¶ p³yn?
Do zbiorniczka, czy do której¶ z rórek co wychodz± ze zbiorniczka?
Je¶li do rurki to do której?

Do zbiornika...
A pó¼niej tak jak pisz± w "sam naprawiam" w³±czy³em silnik, poczeka³em a¿ zacznie grzaæ w ¶rodku, czyli obieg na ch³odnicê pójdzie je¶li dobrze rozumiem, ¿eby siê odpowietrzy³o. Zesz³o wtedy chyba z maxa na po³owê.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi