Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   MK2 (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=120)
-   -   Światła do jazdy dziennej mk2 fl - wyłączenie postojówek. (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=70466)

MACIEK. 02-07-14 01:10

Światła do jazdy dziennej mk2 fl - wyłączenie postojówek.
 
Możliwe, że źle szukałem na forum ale nie znalazłem takiego tematu. Mam nadzieję, że komuś będzie przydatne, bo ja jestem zadowolony z oszczędności na żarówkach i akumulatorze.
Przepisy ruchu drogowego dopuszczają stosowanie świateł do jazdy dziennej bez potrzeby świecenia żarówek świateł postojowych oraz podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Posiadam Focusa mk2 fl z 2008 roku, który jest wyposażony w światła (po przekręceniu kluczyka zapalają się światła gdy przełącznik jest ustawiony w pozycji (0) wyłączone) do jazdy dziennej bez czujnika zmierzchu. Ford zaprojektował je w taki sposób aby światła tzw. mijania, dawały z siebie tylko 70% (ponieważ zastosowano drut oporowy) ale światła pozycyjne świecą normalnie co według obecnych przepisów jest niepotrzebne. Rozwiązaniem problemu (świecenia postojówek oraz tablicy rejestracyjnej i cyferblatu) jest wyjęcie bezpiecznika nr 110 10A znajdującego się w skrzynce bezpieczników po stronie pasażera pod schowkiem. Po przekręceniu kluczyka zapalają się tylko światła przednie mijania. W przypadku przełączania na standardowe oświetlenie, wszystko działa normalnie (podświetlenie tablicy rejestracyjnej, postojówki i podświetla się cyferblat) jak do tej pory. Dla tych, którzy chcą się pozbyć całkowicie świateł dziennych, proponuję wyjęcie dodatkowo bezpiecznika nr 135 20 A.[bravo]

spaniel 02-11-14 19:37

To ciekawe co piszesz i z tego skorzystam póki co :smt048. Docelowo kombinuję żeby zamontować światła do jazdy dziennej (LEDy) w otworach zderzaka przeznaczonych na światła przeciwmgielne o kształcie okrągłym. Obecnie i tak tam mam tylko zaślepki. Tylko jeszcze nie zbadałem sprawy i nie wiem czy mogę użyć zaślepki jakie posiadam i zrobić w nich otwory czy muszę kupić te oryginalne od halogenów. Tak samo nie sprawdziłem czy odległości będą właściwe dla świateł dziennych i jak jest z przewodami czy są poprowadzone? Jak zwalczę temat to się pochwalę. Nie ukrywam że chciałbym aby działało to tak że przy przełączniku na 0 po włączeniu silnika właśnie zaświecały się te dzienne LEDy, a potem już włączały się po kolei pozycje i mijania przy wyłączonych już dziennych. Pozdrawiam RaV

szaman696 03-11-14 16:55

Czyli po wyjęciu tych bezpieczników po zapaleniu samochodu będzie ciemno i dopiero pokrętłem będę sam włączał światła? Strasznie mi się nie podoba ta funkcja że się same światła włączają.

Dobrze rozumiem...?

MACIEK. 31-01-15 21:54

Dokładnie jak napisałeś po wyjęciu bezpieczników nastaje ciemność.

Kolba84 19-05-15 05:25

Tak czytam i czytam i poszedłem ostatnio do samochodu tak z ciekawości sprawdzić czy się tak da, bo też mi się zapalają po przekręcić kluczyka. Zaglądam do skrzynki a tam 110 i 135 są puste jeszcze dodam że mam z 2007r. Hmmm ciekawe jak to jest u mnie rozwiązane?

Renekrakow 01-02-17 09:17

Skorzystałem z opisu MACIEK. i wszystko się zgadza, światła wyłączone. Szkoda że ta opcja nie jest dostępna z menu licznika... tylko trzeba tak kombinować.

cza-rny 14-01-19 11:10

cześć,
wydaję mi się, że bacznie przeczytałem wszystko od deski do deski, ale mimo to nie otrzymałm odpowiedzi na swoje pytanie, a mianowicie:

"CO ZROBIĆ ABY W POZYCJI AUTO I ŚWIATŁACH DZIAŁAJĄCYCH NA 70% MIMO WSZYSTKO DZIAŁAŁY Z TYŁU POZYCYJNE?"

wyjęcie bezpiecznika powoduje zgasnięcie pozycyjnych z tyłu i z przodu, co i gdzie trzeba przeciąc, aby przy założonym bezpieczniku 110 działały tylko pozycyjne z tyłu


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi