Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   klimatyzacja - poznań (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26157)

undefine 15-03-09 15:32

klimatyzacja - poznań
 
Czytam sobie i czytam... i doczytałem coś takiego że z klimatyzacją warto co roku wybrać się na jakiś serwis ;) (wczesniej autka z klimą nie miałem).

Gdzie najlepiej/w miarę tanio w Poznaniu? Czy bez znaczenia? :)

kasprzak 15-03-09 23:17

Głównie jeździ się na odgrzybianie/dezynfekcję klimatyzacji, ale też nie zaszkodzi przegląd szczelności.
Sam muszę gdzieś podjechać wiosną. Jeszcze nie wiem gdzie podskoczę, dlatego poobserwuję wątek.

Wiem tylko, że tam gdzie w Astrze naprawiałem wydech, też robili klimatyzacje, sam serwis wydechów polecam, ale nie wiem jak robią klimy.

"Auto-Wydech"
Janikowo, ul. Gnieźnieńska 1 b, tel. 061 8150318

Można też to zrobić samemu...
http://www.fordclubpolska.org/porady...fusion&type=43

aircraft 13-04-09 13:19

Witam, byłem w Przeźmierowie z klimą razem z ojcem z jego scenic'iem 2 żeby napełnic. Pojechaliśmy i mówimy, że rok temu była napełniana i zeszło no to koleś napuścił powietrza do układu , nachylił się i mówi " syczy z chłodnicy - do wymiany, jest dziurawa".. Ja się nachylam i nic nie słyszę a on się upiera, że jest dziurawa i słychać jak ucieka powietrze.. No to pytamy się co teraz a on na to: dwie ulice stąd facet ma chłodnice, możecie kupić, wymiana u mnie 150zł i napełnienie też 150.. My niestety (dla niego) tacy głupi nie jesteśmy i coś tam się znamy więc pojechaliśmy do Leszna do kolesia bo tu niedaleko mieszkamy.. Koleś sprawdził szczelność i żadnej nieszczelności nie znalazł, napełnił i klima działa.. Powiedział, że jeżeli jest nieszczelność to jak już jakaś mikrodziurka bo maszyna nic nie wykryła.. Morał z tego taki, że koleś naciągacz i do niego nie jeździć!! Pozdrawiam!

ptasiekk 13-04-09 15:10

Jeden i drugi głupoty chyba ci opowiedział. Skoro w rok uciekł cały czynnik to oznacza że jest nieszczelność i nie jest to żadna mikrodziura :lol:

aircraft 13-04-09 15:23

Ale tez nie syczy i nie wiadomo co to jest a to, że w rok uciekła to koleś od napełniania mógł coś spaprać.. Wiesz ile kosztuje taka chłodnica którą koleś kazał mi kupić??!! 8) A ten co napełnia ma sprzęt który pokazuje czy jest szczelność..

ptasiekk 13-04-09 20:25

Ja nie twierdzę że chłodnica jest walnięta. Tak jak napisałem jeden i drugi głupot na opowiadał. :D

Cytat:

Napisał aircraft
napełniania mógł coś spaprać..

Bardzo, ale to bardzo mało prawdopodobne.

A czy sprawdzał szczelność na włączonym silniku i klimatyzacji :?:

Artur83 14-04-09 02:29

Cytat:

Napisał ptasiekk
Jeden i drugi głupoty chyba ci opowiedział. Skoro w rok uciekł cały czynnik to oznacza że jest nieszczelność i nie jest to żadna mikrodziura :lol:

Ja miałem podobnie u siebie w poprzednim aucie, w sezon uciekał mi cały czynnik, ale nieszczelność była tak mała, że nie można było jej zlokalizować. Klima chodziła dobrze przez sezon letni, jakieś cztery miechy, później słabła i po zimie już się nie załączała. Darowałem sobie, bo perspektywa wymiany wszystkiego po kolei mnie przerażała. Nabijałem klimę co sezon, koszt 150 zł i miałem spokój.

Krisol 14-04-09 18:40

Jak już ktoś pisał, przy małych nieszczelnościach wprowadza się do układu czynnik z dodatkiem (chyba fluorescencyjnym) i po kilkunastu dniach jeżdżenia wychodzi, gdzie jest wyciek. To nie zawsze musi być duża dziura...

Pabloos 15-04-09 12:22

Cytat:

Napisał Krisol
Jak już ktoś pisał, przy małych nieszczelnościach wprowadza się do układu czynnik z dodatkiem (chyba fluorescencyjnym) i po kilkunastu dniach jeżdżenia wychodzi, gdzie jest wyciek. To nie zawsze musi być duża dziura...

W tych bardziej fachowych warsztacikach "leją" czynnik z default`u , co jest naprawdę dobrym rozwiązaniem , przez pół roku może być ok i nagle z dnia na dzień jest lipa a wtedy nie ma zadnego gdybania ani problemu z namierzeniem nieszczelności

Mr_Hide 15-05-09 15:00

KLIMA w Poznaniu - jakiś sprawdzone namiary...?
 
WItam.
Odświeżę wątek, bo właśnie kupiłem Foczkę i funduję jej "pakiet startowy" w tym klimę i rozrząd.
Klima chodzi i chłodzi, ale przejrzeć, wymienić filtr, ewentualnie uzupełnić nie zaszkodzi...

Jeśli ktoś mógłby podać jakieś namiary na SPRAWDZONY serwis zajmujący się klimą, stawiam PIFKO! :)
I z góry dziękuję!

Pozdrawiam @ll ! :)

P.S. Kiedyś bywałem w Shell Serwis (teraz to jakoś inaczej nazywa) na Os.Rusa i widziałem, ze sporo ludzi tam przeglądy klimy robiło. Może ktoś sprawdzał organoleptycznie?

kasprzak 16-05-09 13:37

http://thermocars.pl albo http://autoklimatyzacja.pl.tl

Mr_Hide 18-05-09 09:19

Dzięki, Kolego Kasprzak :)
 
"Autoklimatyzacja" wg cennika wydaje się tańsza od "Thermo Cars". Czy wiesz coś więcej o jakości obsługi i rzetelności?

Aha, ile mniej więcej kosztuje filtr kabinowy do focusa (klima ręczna) ?

kasprzak 18-05-09 10:51

W Thermo Cars auta od ojca z firmy były przeglądnięte. Było wszystko ok.
W tym drugim tylko słyszałem, dlatego podałem. Najlepiej zapytaj jak to robią, czy odciągają stary czynnik i nabijają nowy, czy dobijają? Najlepiej jakby robili to pierwsze.

Za kabinowy węglowy zapłaciłem u siebie ok 35zł ? Coś w tym rodzaju.
Filtr wymienisz sam na podszybiu - opis jest na forum, a szkoda płacić, nawet kosztem paru groszy.

huascar 27-05-09 16:25

Panowie (I Panie),

Zacznę od początku - gdyby "syczalo" oznaczaloby to ogromną dziurę i klima pochodzilaby godzine, nawet krocej. Po czym sprezarka zatarlaby sie na smierc.
Czynnik chlodniczy R134a ma temperature zmiany stanu skopienia ~-23stp C i gdy styka sie z otoczeniem - zalozmy 15 stp C - natychmiast paruje.
Sprezarka zatarlaby sie poniewaz czynnik przenosi olej , a to rownoznaczne ze smarowaniem calego ukladu, bez czynnika wszystko pada. Owszem , ze wedruje tylko ~10% oleju w calym ukladzie, reszta pracuje chociazby w sprezarce, lecz i tak istnieje wielkie prawdopodobienstwo zatarcia.
Nastepnie - stacje serwisowe sprawdzaja nieszczelnosc w bardzo prosty sposob , robia proznie w ukladzie , wylaczaja pompe prozniowa i odczekuja jakis przedzial czasowy kontrolujac cisnienie a konkretnie obecnosc proznii.
Bardzo czesto zdaza sie ze puszcza oring pod sprezarka (w zaleznosci od modelu roznie umiejscowiony) co niestety stanowi problem diagnostyczny dla takiej maszyny - maszyna tworzac proznie zasysa oring i ten wowczas trzyma elegancko, dopiero po napelnieniu delikatnie ulatnia sie freaon.
Na koniec , do ukladu mozna dodac czynnik UV. Nie trzeba wcale jezdzic dlugo - wystarczy odpalic klime aby popracowala z 10minut - az wymiesza sie wszystko w ukladzie. Nastepnie sprawdzic wszystko w ultrafiolecie .
Prosze rowniez pamietac o tym ze podczas normalnego uzytkowania ubytek czynnika w skali rocznej to okolo 10-15%
Straszna panike ludzie sieja ...

wally1976 03-06-09 13:11

witam

We wrześniu 2008 kupiłem focusa z salonu i za parę miesięcy czeka mnie przegląd auta. Czy tam też (w ASO) sprawdzą mi klimatyzację, odgrzybią i wymienią płyn? Drugie pytanko - co kiedy należy wymieniać płyn i odgrzybiać? Co rok? Czy zależy to od przebiegu? Dodam, że przez te 8 miesięcy przejechałem foką 5.000km :oops: :P

pozdrawiam, Wally

Krisol 03-06-09 20:13

Akcja serwisowa - klimatyzacja w ASO - do 31.07.2009r
 
Akcja serwisowa


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi