Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Żarząca sie kontrolka ręcznego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=73590)

krycha312 28-03-15 23:48

Żarząca sie kontrolka ręcznego
 
Witam serdecznie, mam problem z kontrolka jak w temacie, lekko mi się podświetla..w ciągu dnia prawie nie widać tego ale w nocy widać ze lekko się żarzy... to nie wina hamulców bo już sprawdzone...zanim się udam do elektryka wolę się was zapytać czy macie jakiś pomysł co to może być to uda się temu zaradzić samemu. Z góry mocno dziękuję.

misiek7bz 29-03-15 00:16

Może zbytnio Ci nie pomogę, ale... ja też tak miałem, cały dzień mi sie lekko podświetlała i w pewnym momencie zgasła i koniec... wszystko ok, więc myślę , że to może jakieś zwarcie tylko , dlatego Ci próbuje lekko zaświecić ;)

moons 29-03-15 09:10

Jeśli wtyczka i czujnik pod dźwignią ręcznego ok, to szukaj informacji na forum o podającym liczniku.
Pozdrawiam

robdol 29-03-15 12:46

moons dobrze prawi licznik do sprawdzenia , wyciagnij i zobacz czy nie zaśniedział z tyłu
u mnie ściezki były aż zielone po przeczyszczeniu wszystko działało jak należy , licznik to słaba strona tego modelu (zabezpieczenie przed wilgocią)

grzybu 29-03-15 17:40

A do czyszczenia tych styków można użyć IPA? Czy raczej jakiś dedykowany specyfik?

robdol 29-03-15 19:24

spirytus najlepszy - choć troche szkoda

R_u_f_u_s 29-03-15 21:03

Panowie opanujcie się trochę ...

Mam to samo, przegrzebałem juz fora Focus i Ford - podstawa to sprawdzenie styków czujnika przy zbiorniczku - wypiąć, osuszyć, poczekać i sprawdzić wtedy.

U mnie właśnie to było - czujnik w mk1 jest bardzo wrażliwy na zmiany wilgotności otoczenia. Po osuszeniu kilka dni był spokój, teraz nawet w ciemności ledwo widać.
Kontrolka może się żarzyć jak będzie deszczowo (wyższa wilgotność) i sama zgaśnie jak będzie bardziej sucho - ten typ tak ma i tyle.

Jak płyn jest, klocki i tarcze mają grubość, autko się toczy bez oporów - to po co szukać dziury w całym?

...a rady że pada licznik bez sprawdzenia podstaw są jedynie przerażające!
No comments.

moons 29-03-15 21:12

Cytat:

Napisał R_u_f_u_s (Post 1053025)
to po co szukać dziury w całym

No właśnie po co szukać dziury w całym, w 99,9% przypadków dziwnych i z niczym niezwiązanych światełek na liczniku to objawy padającego licznika ale lepiej przekopać pół auta najlepiej po drodze wymieniając wszystkie płyny i materiały eksploatacyjne żeby na końcu dojść do wniosku że to licznik. W Twoim przypadku też to jest licznik a nie wtyczka przy zbiorniczku.
Pozdrawiam

Tal-Rash 29-03-15 22:13

W jednym ze służbowych samochodów mam to samo (pełgełot). Delikatnie świeci ręczny. Pada licznik. Tylko paść nie może bo delikatnie świeci już dobre 10 miesięcy :)

krycha312 30-03-15 20:08

Jeśli chodzi o czujnik pod recznym to dziala sprawnie,
Ze dwa - trzy razy zauwazylem ze podczas obfitych deszczów swieci sie mocniej podczas jazdy.
Powiedzmy ze jest to wina licznka tak? tak z czystej ciekawosci co ma licznik do kontroli od ręcznego?
Czy wymiana licznika będzie rownież zwiazana z wyjęciem wskazowek ze swoich miejsc? Raz z ciekawosci wyjalem wskazowki i po wlozeniu ich na miejsce nie chcialy pracowac... tzn. w momencie przekrecenia kluczyka do zaplonu opadaly coraz nizej a podczas jazdy w ogole nie reagowaly..
jutro moze znajde znow czas to zerkne to z tym licznikiem jest.
Jeszcze jedno, wiece czy licznik z angola bedzie tu wskazany czy nie bardzo?

moons 30-03-15 21:45

Cytat:

Napisał krycha312 (Post 1053286)
tak z czystej ciekawosci co ma licznik do kontroli od ręcznego?

To samo co do innych kontrolek, tak jak już bylo pisane w tym temacie, po lifcie ford strasznie przyoszczędził na licznikach co odbiło się na ich jakości. Płytki liczników pod wpływem wilgoci dostają zwarć, zimnych lutów lub całkiem uszkadzają się ścieżki na płytkach co powoduje dziwne działanie licznika, czasem są to dwie kontrolki czasem jedna czasem wyświetlacz a czasem wszystko na raz.
Zamiast już myśleć o wymianie licznika, skoro już raz rozbierałeś licznik to żaden problem kupić jakiś specyfik do czyszczenia elektroniki choćby zwykły izopropanol i przemyć płytkę. Koszt żaden a może się okazać że jeszcze trochę podziała.
Pozdrawiam

4ndr3 30-03-15 23:15

Cytat:

Napisał R_u_f_u_s (Post 1053025)
Mam to samo, przegrzebałem juz fora Focus i Ford - podstawa to sprawdzenie styków czujnika przy zbiorniczku - wypiąć, osuszyć, poczekać i sprawdzić wtedy.

U mnie właśnie to było - czujnik w mk1 jest bardzo wrażliwy na zmiany wilgotności otoczenia. Po osuszeniu kilka dni był spokój, teraz nawet w ciemności ledwo widać.
Kontrolka może się żarzyć jak będzie deszczowo (wyższa wilgotność) i sama zgaśnie jak będzie bardziej sucho - ten typ tak ma i tyle.

Ma ktoś pomysł jak temu zapobiec? Ja w sumie mam wyczyszczone styki (zielone były i stała w nich woda) ale nadal w deszczu bywa że się ręczny leciutko świeci. Owinąłem taśmą izolacyjną miejsce spięcia kostki ale to chyba nic nie dało.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi