Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] FL: Ciało obce w kanale nawiewowym ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44368)

langolier 24-10-10 13:51

FL: Ciało obce w kanale nawiewowym ?
 
Witam
mam wrażenie, że w kanale nawiewowym w konsoli środkowej, na odcinku tuż przed wlotami do kabiny "coś" utknęło.
Jak to możliwe ? Wydawało mi się, że zanim cokolwiek z zewnątrz dotrze do tego odcinka to musi przejść przez filtr kabinowy ?
A po drodze jest też przecież skrzynka wymiennika klimatyzacji.... ?

Na 100% nie zostało nic wsadzone od strony kabiny.

Czy można tam się jakoś łatwo dostać i sprawdzić, ki diabeł ?

skylla1 24-10-10 14:21

Skoro tam nie dotarłeś, to skąd pomysł, że akurat tam coś jest?

maciek20038 24-10-10 17:09

Szwagier moj w seicento miał mysz ktora zdechła i dopiero sie działo. A jak weszła tam :) nigdy sie nie dowiedział

langolier 24-10-10 17:23

Cytat:

Napisał skylla1 (Post 497531)
Skoro tam nie dotarłeś, to skąd pomysł, że akurat tam coś jest?

A Ty widzę, że z samej natury stosunku do mnie - sceptyczny :D
Po prostu słyszę w nawiewie jakby liść czy bilet - takie furgotanie.
Oczywiście mam też wrażenie, że gorzej leci powietrze z tego nawiewu ale nie mam obiektywnego porównania (głownie moja lepsza połowa jeździ i to ona mi zwróciła uwagę).

skylla1 24-10-10 20:38

No to trzeba IMHO wyjąć filtr kabinowy i tam zajrzeć. Jednak foka może mieć parę samoistnych "świerszczyków" na pokładzie, więc może szkoda tej roboty. U mnie czasem "zagada" mocowanie pasa bezpieczeństwa, a czasem coś jakby spod radia :-). Ale żeby zaraz rozkęcać... Taki urok i tyle.

langolier 24-10-10 22:05

Niby tak, ale wyobraź sobie że ZAWSZE jak włączasz nawiew (czyli prawie zawsze) to z niego taki dźwięk jak furkocząca kartka papieru.
Zwariować można.

viker 24-10-10 22:47

A spróbuj wyciągnąć filtr kabinowy i przedmuchać przez kratkę nawiewu.
Pewnie odkleiła się jakaś etykieta, mam nadzieję..

langolier 25-10-10 10:19

Cytat:

Napisał viker (Post 497722)
A spróbuj wyciągnąć filtr kabinowy i przedmuchać przez kratkę nawiewu.
Pewnie odkleiła się jakaś etykieta, mam nadzieję..

Czym proponujesz ten przedmuch zrobić ?
I w którym kierunku dmuchać ?
Myślisz, że w warunkach domowych zdołam zrobić lepszy przedmuch niż wentylatory nadmuchu ?

viker 25-10-10 16:29

Ja bym przedmuchał w kierunku przeciwnym tzn. "dmuchał" w kratkę.
A czym? kompresor, odkurzacz. Jeśli to jakiś luźny paproch to nawet dmuchnięcie powinno go wypchnąć.

langolier 25-10-10 17:15

Cytat:

Napisał viker (Post 497915)
Ja bym przedmuchał w kierunku przeciwnym tzn. "dmuchał" w kratkę.
A czym? kompresor, odkurzacz. Jeśli to jakiś luźny paproch to nawet dmuchnięcie powinno go wypchnąć.

Odkurzacz to chyba starego typu - teraz nowoczesne typy nie mają wylotu do którego mogę przypiąć rurę :) Ciężko będzie odnaleźć taki i to sprawny.
Kompresor - skąd mam go wziąć ? Taki do pompowania opon się nie nada... Nawet taki ze stacji benzynowej...
Paproch to nie jest bo pewnie bym go miał na kratce w kabinie a jak zaglądałem latarką to nic tam nie widzę :(
Mam wrażenie że musi "to coś" być gdzieś zablokowane bo za każdym razem furkoce tak samo i natychmiast po włączeniu nawiewu.

skylla1 25-10-10 20:08

Masz gwarancję, jedź do ASO. Może wysłyszą więcej, albo już się z tym spotkali. Najwyżej odprawią cię z kwitkiem. Jak nie pomogą - wyjąć filtr kabinowy i wtedy właczyć i posłuchać. Może hałasuje wentylator po prostu.

langolier 25-10-10 21:40

Jadę, jadę, jutro mam przegląd roczny.
Ale nie wiem czy takie coś podlega gwarancji.

viker 25-10-10 22:34

A to już zależy od twojej argumentacji.
Na gwarancji, sam bym się w to nie bawił, niech szukają chłopaki co tam łopocze. Powiedz, że po kwadransie ten dźwięk jest nie do zniesienia. :)

Powodzenia

MisiekT 26-10-10 00:57

kup sprezone powietrze w puszce plus dlugi wezyk (cos a'la te przy sprayach do odgrzybiania klimy) i atakuj liscia, a nie wielka dyskusje na forum prowadzisz...

langolier 26-10-10 14:24

Pieprzony papier czy co to tam było przestał świszczeć w drodze do ASO i jest to najlepszych dowód na zgodność z prawem Murphy'ego że "źle działający sprzęt staje się sprawny w obecności wykwalifikowanego serwisu".... :)
Ciekawe, czy "ruszy" znów w 15 minut po tym jak wyjadę stamtąd... ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi