Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] wskaźnik poziomu paliwa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=76578)

Groszek 28-01-16 15:15

wskaźnik poziomu paliwa
 
Witam.
w Focusie MK2 1.6 tdci po zatankowaniu do pełna wskaźnik paliwa pokazuje tak ok polowy odległości pomiędzy 3/4 a pełnym bakiem. Robiąc test zegarów wskazówka jak najbardziej wędruje na sam koniec skali - więc raczej wykluczam winę zegarów. Bujając autem czasem wskazówka powędruje trochę wyżej czasem trochę niżej, oczywiście ciągle komputer przelicza też zasięg na zatankowanym paliwie i pokazuje inny. Podczas ostatniego tankowania po odbiciu pistoletu próbowałem zalać jak najwięcej ropy - udało się aż pod sam korek ale na wskaźniku bez zmian. Spalanie w normie ok 5,6 l/100 km. Spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem? zastanawiam się czy to pływak w baku wariuje, a czy może jakieś zapowietrzenie baku?

langolier 28-01-16 15:31

A ile wchodzi Ci paliwa ?

Groszek 29-01-16 08:08

Z tym paliwem do końca nie odpowiem - tankuje zawsze do pełna gdy wskazówka zbliża się do ok 1/4 baku, przy najbliższym tankowaniu zwrócę uwagę ile litrów weszło.

rafal1975 29-01-16 10:14

Te wskaźniki są chyba powalone, ja mam coś takiego - od kompletnego zera (na wskaźniku) udaje mi się zatankować z reguły ok. 45-46 L. Zauważalne jest również to, że wskaźnik zaczyna szybko opadać, zaledwie po przejechaniu kilku kilometrów.

Adam_W 29-01-16 13:48

Cytat:

Napisał rafal1975 (Post 1107969)
Te wskaźniki są chyba powalone, ja mam coś takiego - od kompletnego zera (na wskaźniku) udaje mi się zatankować z reguły ok. 45-46 L. Zauważalne jest również to, że wskaźnik zaczyna szybko opadać, zaledwie po przejechaniu kilku kilometrów.

I tyle powinno wejść.

Groszek 01-02-16 21:31

No to po weekendzie sobie zatankowałem....przez tankowaniem wskazówka pokazywała dokładnie środek skali - pół baku, zasięg wg komputera ok 500 km...., a po wcześniejszym tankowaniu zerowałem licznik także wyszło dystans 320 km przejechane a do baku do pierwszego odbicia weszło 18 litrów.... zatem spalanie w miarę w normie między 5,5 - a 6 litrów na 100 km. Tylko oczywiście bak pełny a wskazówka pomiędzy 3/4 a pełnym bakiem. Wyczytałem gdzieś by odłączyć akumulator na parę godzin celem kalibracji wskazań, może spróbuję w najbliższym czasie bo jak to nic nie da to już chyba trzeba ściągać bak.

jacekcrv 01-02-16 21:34

Na ford club polska jest również temat ,że wskazówka paliwa po zalaniu do pełna nie pokazuje dobrze.
Cytat:
"Może najpierw opisze jak u mnie wyglądało wskazanie poziomu paliwa.
Po zatankowaniu do pełna wskazówka podnosiła się do trochę ponad ž a na maxa szła po przejechaniu kilku kilometrów po ok 2 miesiącach po tankowaniu już nawet po przejechaniu kilku kilometrów wskazówka nie podnosiła się na maxa zawsze stawała pomiędzy ž a max ( nie pomagało tankowanie na pierwsze odbicie czy lanie pod korek zawsze tak samo wskazywała)
Dziś jestem po wymontowaniu zbiornika i naprawie „czyszczeniu” i jak ze miły widok po zatankowaniu, gdy wskazówka natychmiast wychyliła się na maxa.

Wyjecie zbiornika jest banalnie proste, jeżeli dysponujemy kanałem. Potrzebne narzędzia: klucz 10, klucz gedor 13 na przedłużce, śrubokręt płaski, pilniczek do paznokci, młotek i kawałek drewna.
Do kupienia mamy 2 nowe opaski na wąż wlewu paliwa i odpowietrzenia niestety rozmiarów nie powiem, bo byłem w sklepie ze starymi i wybierałem podług nich.

1) Odkręcamy 2 nakrętki na 10 klucz od osłony termicznej tłumika, które są przykręcone do opaski zbiornika i delikatnie ją odginamy
2) Ściągamy wąż od wlewu paliwa (najgrubszy)
3) Odkręcamy 3 śruby mocujące zbiornik – spokojnie nie spadnie nam
4) Delikatnie opuszczamy zbiornik o ok 15 – 20 cm ja oparłem go na desce od kanału, ale jeżeli mamy kogoś obok możemy poprosić, aby przytrzymał nam zbiornik dosłownie na 5 min
5) Odpinamy wąż odpowietrzenia z tyłu zbiornika oraz wiązkę eklektyczną i 2 przewody paliwowe z przodu za pomocą śrubokręta
6) Mamy wyciągnięty zbiornik. Za pomocą drewienka i młotka odkręcamy plastikową nakrętkę trzymającą pompę na miejscu i gotowe całe ustrojstwo mamy na wierzchu.

Po dokładnym obejrzeniu stwierdziłem, że nic się nie zacina jedyne, co znalazłem to miedziane styki, które ślizgają się po podziałce czujnika jak i sama podziałka miała jakąś naleciałość. Wyczyściłem wszystko środkiem do odtłuszczania tarcz hamulcowych a miedziane styki przejechałem delikatnie pilniczkiem do paznokci. Po złożeniu i na tankowaniu piękny widok na stacji wskazówka na maxa."

Groszek 02-02-16 09:53

OO....super, dzięki wielkie za pomoc. Chyba mnie to nie minie, ale dobrze wiedzieć że nie jest to jakoś bardzo skomplikowane i czasochłonne. Bo wygląda na to że to takie same objawy jak są u mnie.

yarek444 03-02-16 20:44

U mnie wskazowka tak samo spada od razu na 3/4. Zaczeko sie to jak ktoregos razu pomimo zatankowania zasieg pokazywal zero.. od tamtej pory tak mam, a zawsze tankuje do pelna.
Daj znac jak Ci sie uda rozebrac zbiornik i czy dalo to efekt.

style 07-02-16 21:28

Witam, podpinam się pod temat - zazwyczaj tankuje do pełna i jak wleję pod korek to wskazówka pokazuje około 1-2mm powyżej maksymalnej kreski czyli wychodzi poza skalę.
Od kilku tankowań zauważyłem problem podobny do opisanego z tego tematu - dziś po wlaniu pod korek wskazówka pokazuje obszar pomiędzy 3/4, a max i podczas jazdy różnie pokazuje zazwyczaj w podanym wcześniej zakresie - po przejechaniu około 50 km jak parkowałem autko na parkingu i chłodziłem turbinkę to wskazówka zrównała się z wskazówką pokazującą max, natomiast jak kilka godzin później pojechałem gdzieś autem to pokazywała obszar w drugiej części pomiędzy 3/4 , a max.
Wskazania kompa co do zasięgu i spalania pozostały bez zmian i pokazują dobrze. Co to może być ?

style 09-02-16 22:21

Hmm dziś możliwe, że udało mi się "naprawić" problem źle pokazującej wskazówki - kupiłem takie cudo w tesco (16 zł):
http://i.imgur.com/Ew4c0iN.jpg

I wlałem do baku z około 45 litrami paliwa - pojeździłem troszkę ostrzej po mieście, ale wskazówka się nie podnosiła i mimo, że auto spaliło tylko kilka litrów pokazywała cały czas 3/4 baku, natomiast jak już wróciłem do domu i zgasiłem silnik - odpaliłem go jeszcze raz i wskazówka wskoczyła na ciutkę niżej niż max zbiornika czyli pokazywała prawidłowo :)

Zobaczymy jak jeszcze pojeżdzę z tym specyfikiem jak to będzie wyglądało i czy wskazówka podniosła się na chwilę czy już na stałe będzie dobrze pokazywała - teraz sobie przypomniałem, że sytuacja z wskazówką zaczęła się od momentu kiedy zatankowałem na Orlenie (wcześniej około pół roku lałem tylko na BP)....

style 14-02-16 22:02

Chyba się pośpieszyłem z rozwiązaniem problemu bo jednak wskazówka nadal źle pokazuje. Ostatnio źle pokazywała w ciągu dnia, a później kiedy stałem na postoju z odpalonym silnikiem to dzwigła się do normalnego poziomu, ale kiedy ruszyłem to znów spadła niże o 2-3 mm niż powinna... Wyjeżdże paliwo do końca i zatankuje np na BP ultimate i zobaczymy co dalej.

jacekcrv 14-02-16 22:18

To nie jest problem jaką ropę zalejesz i tak nic to nie zmieni. Choćbyś nie wiadomo jaką zalał. Problem jest w pływaku a dokładniej w tych miedzianych stykach, które zaśniedziały, zabrudziły się nie wiem jak to nazwać - 2 osoby potwierdziły tą informację. Pisząc tą informację mam na myśli,że po przeczyszczeniu tych miedzianych styków wskazówka pokazuje ponad max.

Groszek 15-04-16 13:03

Witam ponownie. Potwierdzam - pomaga przeczyszczenie styków na pływaku. Wskazówka po zatankowaniu do pełna znowu pokazuje właściwie.

yarek444 15-04-16 13:27

Duzo czasu zajelo wyczyszczenie?

Groszek 15-04-16 14:52

Nie, to jest kwestia ok godzinki, w zależności jaki masz dostęp do autka od spodu. Znajomy mechanik podniósł mi całe auto do góry, więc szybko udało się opuścić cały bak i wtedy na spokojnie już można to przeczyścić. Póki co zatankowałem 2 razy do pełna i jest ok, oby tak zostało :)

style 02-06-16 19:25

A ja po wystąpieniu tego problemu z powrotem wróciłem do tankowania na BP (wcześniej tankowałem na Orlenie) i problem ustał - przykład dziś zalałem do pełna pod korek to wskazóweczka aż uciekła poza skalę czyli tak jak kiedyś było zawszę i teraz schodzi równomiernie wraz z ubywaniem paliwa :) Tak więc u mnie obyło się bez wielkiej mechaniki :)

guzikmen 14-09-16 08:37

Wskaźnik stanu Paliwa nie działa
 
Cześć, mam problem, wczoraj kupiłem Fokę mk2, 2.0 Duratec z Fabryczną instalacją gazową ( auto z włoch ). Jedyny mankament jest taki, że focus nie pokazuje Stanu Benzyny - Tzn, że wskaźnik jest cały czas na 0, świeci się kontrolka rezerwy cały czas, i na wyświetlaczu oraz po podpięciu do kompa, jest jakiś błąd ( nie Pamiętam jaki - najwyżej wieczorem zrobię zdjęcie komunikatu na zegarach ).

Diagnosta który sprawdzał auto, powiedział, że trzeba wymienić całą Pompę Paliwa wraz z wiązką i ona kosztuje 300 PLN, teraz jak sprawdziłem to kosztuje prawie 1000PLN. Czy jest szansa na jakieś inne rozwiązanie tej usterki?

Reszta zegarów działa poprawnie, Oleje i Filtry wymieniono 3 tygodnie temu, akumulator był rozłączany 2 tygodnie temu, bo też był wymieniony.

Dokładnie Mechanik który wcześniej zajmował się autem napisał na Fakturze od wymiany filtrów i olejów, że
Przyczyną niedziałania wskaźnika poziomu paliwa jest wypalony pin na kostce wiązki na styku pompie paliwa - miedzy pompa a wiązka

Ale nie wiem czy tam zaglądał czy tylko jego myśl. I nigdzie nie mogę znaleść wiązki do kupienia, a najgorsze jak wydam 1500PLN a to nie będzie to.

jarkk 18-03-18 22:27

U mnie pomimo tego, że zawsze leje do pełna pojawił się problem ze wskazaniem poziomu paliwa. Lubi się zawiesić na 1/4, a po zatankowaniu do pełna podnosi się ale bardzo leniwie, przez ponad pół godziny.
Czy można się dostać do pływaka nie zdejmując baku ?

jacekcrv 18-03-18 22:32

Temat dotyczy MK2. W MK2 dostęp do pływaka jest tylko demontując bak - ale jest to prosta czynność - robiłem to u siebie.

Falcon 19-03-18 14:20

Cytat:

Napisał jarkk (Post 1190470)
Czy można się dostać do pływaka nie zdejmując baku ?

Nie.

MONSTERA 11-03-20 18:31

Sorki za odgrzanie kotleta...
Foka 2 diesel - czy po zdjęciu przewodów paliwowych i ich ponownym montażu do baku, jest potrzeba odpowietrzania układu czy samochód odpali od strzała?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi