Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   wymiana filtra kabinowego metodą "uproszczoną" - p (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=16138)

mark_TDDI 05-04-07 21:02

wymiana filtra kabinowego metodą "uproszczoną" - p
 
Postanowiłem skorzystać ze świetnej (tak mi sie wydawało) metody wymiany filtra kabinowego - bez odpinania kołków i odklejania podszybia. Niestety - w foce poliftowej jest to niewykonalne. Pomiędzy podszybiem, nad filtrem jest plastikowa rynienka, która skutecznie zmniejsza ilość miejsca na tyle, że jest problem z wyjęciem starego filtra - o włożeniu nowego nie ma mowy. Akcja skończyła sie urwaniem jednego z kołków (na szczęście miałem zapasowe zakupione rok temu) oraz odklejeniem podszybia. Standardowo po złożeniu całości wszystko uszczelniłem masą poliuretanową, która w przciwieństwie do innych mazideł mocno trzyma, ale można ją później usunąć w razie potrzeby.
Także - nic na skróty nie zdziałałem. Może w wersjach bez tej rynienki da się to zrobić (przed liftem) - do poliftowców apeluję - nie próbujcie tego jeżeli nie macie zapasowych kołków i masy uszczelniającej.

tjmdm 05-04-07 21:19

Czy możesz zapodać jak wyglądają te kołeczki zapasowe...wymieniałem ostatnio szybę i kolesie w serwisie mogli mi je uszkodzić bo troszkę hałasuje mi podszybie...dzięki za pomoc

mark_TDDI 05-04-07 21:31

Problemik polega na tym, że kołek uszkodzony został "zgwałcony" w celu usunięcia go z blachy podszybia i wyrzucony. W ASO jak zapytasz, od razu będą wiedzieli o co Ci chodzi. Jak kalkulują wymianę filtra kabinowego, to z automatu wliczają w cenę kołeczki (ile się urwie). To rozwiązanie jest na tyle dupne, że co wymianę muszę to g...no wymieniać, ale....już pracuję nad zaadoptowaniem w tym miejscu ładnych wkręcików. To była ostatnia wymiana tych badziewek (bo wymian filtra nie ograniczę). Kołki występują tylko jako oryginały i nie są wcale tanie (rok temu bodajże kilkanaście plz / sztukę).

Arturek 05-04-07 22:43

Cytat:

Napisał tjmdm
Czy możesz zapodać jak wyglądają te kołeczki zapasowe...wymieniałem ostatnio szybę i kolesie w serwisie mogli mi je uszkodzić bo troszkę hałasuje mi podszybie...dzięki za pomoc

TJMDM - co z Ciebie za człowiek? Jak mówiłem o kołeczkach w Twoim wątku o trzeszczącej szybie to twierdziłeś, że to nie możliwe a teraz zmieniasz zdanie. Zupełnie jak moja stara :)

pozdrawiam
Arturek
P.S. Jak mi w warsztacie wymieniali filtr to podszybie z jednego kołka "zeskoczyło" a drugi kołek wyszedł razem z podszybiem. Odpinali tylko po stronie pasażera.

tjmdm 06-04-07 15:12

[quote="Arturek"]
TJMDM - co z Ciebie za człowiek? Jak mówiłem o kołeczkach w Twoim wątku o trzeszczącej szybie to twierdziłeś, że to nie możliwe a teraz zmieniasz zdanie. Zupełnie jak moja stara :)

[quote] oj tam...widocznie nie wiedziałem co piszę [zlosnik] ...niestety po dwóch tygodniach od wymiany i przetrzepaniu forum wszystkie znaki na niebie wskazują, że to właśnie "TO" czyli pourywane zaczepy [banghead] ... "psia niucha"; przy wymianie udało mi się wywalczyć 10% rabacik a teraz cała ta kasa pójdzie na naprawę [hammer] [banghead]

TomFoc 06-04-07 17:41

A ile u Was w serwisie chcą za wymianę filtra kabinowego, bo jak pod koniec marca byłem we Włocławku, to krzyknęli 150zł (filtr + robocizna) - złodzieje!!!!!!

Arturek 06-04-07 17:52

W Krakowie z odgrzybianiem, nie w ASO = 120zł brutto= filtr (zamiennik) + wymiana + odgrzybianie

Jackiller 07-04-07 23:21

Macie instrakszyn w FAQ-u (mój zresztą) to po co przepłacać.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi