Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   ABS i ESP,pomocy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=13372)

smashon 05-11-06 01:40

ABS i ESP,pomocy
 
Witam,mój problem zaczął się po wymianie klocków hamulcowych z tylu i łożysk,a wiec podczas jazdy przy hamowaniu pedał hamulca drga i na zewnątrz słychać tak jakby coś buczało,jakby ABS,obojętnie czy lekko hamuje czy ostro, jak po pompuje parę razy pedałem to przestaje,ale przy następnym hamowaniu jest znowu to samo i nawet słychać te buczenie podczas samej jazdy bez hamowania tylko ze trochę ciszej i odczuwam wtedy ze samochód minimalnie hamuje,ale gdy nacisnę znowu pare razy pedał znowu jest ok tylko na parę sekund.Przy prędkości około 90kmh włańczają mi sie dwie żółte kontrolki od ABS-u i ESP,i wtedy wszystko jest dobrze,pedal hamulca normalnie chodzi nic nie buczy.Nie wiem co to moze byc,moze komputer nalapał jakis błędów i wystarczy odłączyć akumulator na chwile.Moze jest ktos na forum co moze mi pomoc.

MisiekT 05-11-06 10:39

a ile przejechales na tych nowych klockach? moze sie jeszcze docieraja...

reset kompa nigdy nie zaszkodzi, wiec zrob to smialo - tak jak pisales, odepnij akumulator na 15-20 minut... a najlepiej zglos problem u tego, kto wymienial ci klocki, bo moze zapomnieli czegos dokrecic :D

P.S. drga i buczy z obu stron czy z jednej?

smashon 05-11-06 12:31

Cytat:

Napisał misiekt
a ile przejechales na tych nowych klockach? moze sie jeszcze docieraja...

Witam,na tych klockach przejechałem już około 100 km,dzisiaj odłącze akumulator ale najpierw chcem spróbować wyciągnąć bezpiecznik od ABS u i sprawdze jak sie auto zachowuje.
Ciężko powiedzieć z której strony buczy,bo jak otworze okno to jakby gdzieś z przodu słychać,ale tam nic nierobiłem.

MisiekT 05-11-06 13:01

Cytat:

Napisał smashon
przejechałem już około 100 km

to przejedz jeszcze z 400km i dopiero zacznij sie martwic... a jak nadal bedzie zle, to jedz do serwisu, bo moze jakies klocki lewe albo zle zalozone...

kleofas 05-11-06 20:41

albo przy wymianie klocków uszkodzili ci tarczę ABSu w którymś kole

smashon 05-11-06 20:46

Akumulator odłączyłem i nic nadal to samo,ale po wyciągnięciu bezpieczników od ABSu jest dobrze,tzn niema tego buczenia przy hamowaniu,tylko wiadomo kontrolka świeci i niema ABSu,więc to nie jest raczej wina klocków tylko chyba któryś czujnik jest uszkodzony

AsMfc 05-11-06 21:07

hehe a czy przy wymianie klockow nikt tam nie majstrowal przy przewodach z plynem hamulcowym ... objawy wygladaja na zapowietrzony uklad hamulcowy.

smashon 06-11-06 12:10

Cytat:

Napisał AsMfc
czy przy wymianie klockow nikt tam nie majstrowal przy przewodach z plynem hamulcowym ... objawy wygladaja na zapowietrzony uklad hamulcowy


Przy przewodach nic niebyło ruszane,raczej układ niejest zapowietrzony,bo wyciągłem bezpieczniki od ABSu i jest dobrze,wydaje mi sie że moze któryś czujnik nawalił.

AsMfc 06-11-06 13:13

a jak nie masz ABS'u to jak hamuje sie :?:

ale czujnik uszkodzic przy wymianie klockow ... [hmm] gdzie to wymieniales ;)

smashon 06-11-06 13:25

sam wymieniałem w garażu,a bez ABS u hamulce dobrze działają,niesciąga auta,tylko pali sie kontrolka

MisiekT 06-11-06 13:29

Cytat:

Napisał smashon
sam wymieniałem w garażu

a ile razy wczesniej sam to robiles?

kleofas 07-11-06 10:21

oprócz klocków wymieniał też łożyska z tyłu, a to już trochę więcej ingerencji, więc można niechcący pacnąć w tarczę ABSu podczas walki z piastą...

MisiekT 07-11-06 10:40

ooo, fakt, nie doczytalem... to ja tez obstawiam pierscien ABS - moze smashon nierowno wlozyl albo cos...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi