Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Inny joystick do radia Ford - jak?! (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=12418)

Arturek 08-09-06 22:21

[FFI] Inny joystick do radia Ford - jak?!
 
Witam
Mam nietypowe pytanie - czy ktoś wie jak podpiąć joystic sony do radia Ford z gałką.
Zanim odpowiecie, że to niemożliwe powiem - dawno temu na allegro ktoś sprzedawał joystic Sony z jakąś przystawką dzięki której pracował z radiem Ford z gałką.
Wiem, że opisy joysticów można znaleźć na stronie STUDIO 24 ale nie jestem elektronikiem i nie mam pomysłu jak rozwiązać problem.
Może ktoś "ma pomysła"?
pozdrawiam
Arturek

P.S. Strona Studio 24

czosnekltd 13-09-06 08:55

osobiście dwa lata temu przerobiłem joystik SONy do foczki.....i powiem ze troche zachodu z tym było......bo:
1)zakupiony na allegro joystik posiadał styki grafitowe(czyli gumki z grafitem i rabinkowe styki) które co do zasady są niskopradowymi stykami.........
2) po wymianie rezystorów (na te ze schematu ze studio 24) i zmianie połączeń elektrycznycj okazało się ze same styki (gumkowo-grafitowe z soniacza) maja dużą rezystancję co skutecznie uniemozliwiło korzystanie z VOL+ i VOL-)
3) przyszła więc pora na radykalne środki wyrzuciłem oryginalną płytkę drukowaną z pilota i dopasowałem kawałek laminatu
4) dolutowałem w odpowiednich miejscach miktoswitche(+rezystory)
-UWAGA-
czynność ta wymaga dokładności by odpowiednie styki znalazły się w odpowiednich miejscach i nie blikowału rychu poszczególnych przycisków joystika
5) ponieważ zakupiony joystik miał uszkodzone mocowanie do kierownicy......również z laminatu zrobiłem płytkę bazową (z uchwytkami i zatrzaskiem) którą dopasowałem do obudowy kolumny kierownicy, robiąc wytłoczkę z dużej ilości HOTGLUE-ta
6)i tak po kilku godzinach pracy(i zaleczeniu pokażnego oparzenia ręki podczas rozgrzewania hotgluta dużą kolbową lutownicą) cieszę się z mojego pilota już ponad 2 lata i sprawuje się bez zarzutów

pozdrawiam

ps:jak ktoś jest zainteresowanu to mogę zrobić fotki tego rozwiązania..........

Arturek 13-09-06 11:16

Dzięki za zainteresowanie tematem.
Jeszcze pochodzę po szrotach i giełdzie elektronicznej - może dostanę oryginalny joystic

Jackiller 13-09-06 19:07

Cytat:

Napisał czosnekltd
osobiście dwa lata temu przerobiłem joystik SONy do foczki.....i powiem ze troche zachodu z tym było......bo:
1)zakupiony na allegro joystik posiadał styki grafitowe(czyli gumki z grafitem i rabinkowe styki) które co do zasady są niskopradowymi stykami.........
2) po wymianie rezystorów (na te ze schematu ze studio 24) i zmianie połączeń elektrycznycj okazało się ze same styki (gumkowo-grafitowe z soniacza) maja (...)

Ufff - a już myślałem, że się nie da :wink:

Czosnek - ty to musisz mieć zacięcie
Nie dziwię sie, że Arturek chce poszukac oryginała. :mrgreen:

czosnekltd 14-09-06 08:26

jak mówią ......dla chcącego........ nic trudnego :))
I jak juz udało się tanio soniacza na allegro wyczaić.......to juz dalej musiało się udać ;)

Arturek 27-09-06 15:59

Witam
Odpuściłem temat przeróbki joystica. Kupiłem na szrocie oryginalny do Focusa 1 za 50zł. Jeszcze tylko założyć. Jak na razie zgłębiam od strony teoretycznej kwestie montażu. Opis będzie w tym wątku:
Jak zamontować joystick ?
pozdrawiam
Arturek

P.S. Do Focusa 1 pasuje joystick taki jak na poniższym zdjęciu (fotka pochodzi z aukcji na allegro):

HTTP://www.republika.pl/fefk/joy01.jpg


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi