Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [Ogólne] Co wybrać? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33534)

adamh72 14-12-09 16:13

Co wybrać?
 
Pomóżcie , co wybrać na zimę do mojego fokusika combi:FULDA KRISTALL MONTERO 2 ,KLEBER KRISALP HP ,BF GODRICH WINTER G ,FRISTONE WINTERHAWK 2 ,NEXEN WIN-231 OCZYWIŚCIE 175\70 14" - zależy mi żeby były w miarę ciche ,w większości jeżdżę po mieście ale czasami wyskakuję gdzieś w górki na narty-czekam na Wasze cenne propozycje.

Kubuch 14-12-09 17:03

Cytat:

Napisał adamh72 (Post 393970)
OCZYWIŚCIE 175\70 14"

Czemu oczywiście? Oczywistym rozmiarem dla Foki jest 185/65/14, czemu chcesz takie łyżwy pakować? Ja mam Winterhawki i sobie chwalę. Poza tym o oponach jest naście tematów na forum...

bubson 14-12-09 17:13

Też mam Winterhawki, tylko 195/60 R 15. Dzisiaj pierwszy śnieg u mnie na osiedlu, trochę lodu i jestem pozytywnie zaskoczony. Mam nadzieję, że to był dobry wybór. 175/ 70 to zdecydowanie niedobrany rozmiar. Opona cieniutka i spory profil. Na 14 brałbym 185/65 R 14. Pozdrawiam

Po dwóch dniach jazdy zimowej stwierdzam, że komplet Winterhawków za 780 zł minus podatek i vat, to najlepszy zakup tej zimy:) Opony rewelacyjnie się prowadzą, abs włącza się rzadko - a jeżdżę raczej dosyć dynamicznie i lubię "butować".. Wcześniej jeździłem na Barumach Polarisach i nie ma porównania. Wbrew testom Auto Świat ( a dokładnie przedruków z Bilda) polecam te opony z całą odpowiedzialnością.

Pozdrawiam

Bourne 14-12-09 17:13

Ja tam na ten sezon kupiłem BF GOODRICH - jestem z nich zadowolony -przy prędkościach powyżej 90 słychac je ale mi to nie przeszkadza

adamh72 20-12-09 18:15

Jednak postawiłem na FRISTONE WINTERHAWK 2 myślę że nie będę żałował!

Artur83 20-12-09 18:28

Według testów to jedna z najgorszych opon zimowych dostępnych na rynku, ani to na zimę, ani na lato z tego co piszą to nawet na wielosezon to się nie nadaje. Kolega ma i chwali sobie tak samo jak Wy, ale może dlatego, że do normalnej jazdy jest OK natomiast prze ekstremalnych hamowaniach czy innych nietypowych sytuacjach na drodze jest tragiczna. Ja z kolei polecam Klebera (z tych wyżej wymienionych). Sam mam Fuldę Supremo i na śniegu jest taka sobie, o wiele lepiej sprawuje się na lekko zaśnieżonej drodze lub czarnej, ale przy mocno minusowych temperaturach, do tego jest bardzo stabilna.

bubson 24-12-09 12:36

Tak jak napisałem jeżdżę raczej szybko ( świadczy o tym niechlubny rekord 28 punktów w rok) Ostatni tydzień był bardzo zimowy. Temperatura nawet -20 i ciągle padający śnieg. Zatem to świetny okres do przetestowania opon. Jeździłem już na Dębicach, Barumach, Good Yearach, Dunlopach i szczerze mówiąc Firestony nie odbiegają od najlepszych, a są dużo lepsze od budżetówek. Przy jeździe 80 km/ h po totalnym śniegu hamowałem bez absu, wchodziłem w zakrety bez uśligu i nie miałem problemów z ruszeniem jako pierwszy ze świateł bez buksowania. Zatem jak na moje 300 tys przejechane do tej poru samochodami, na różnych oponach stiwerdzam, że to bardzo dobre opony i mało interesują mnie testy, które moim zdaniem dalekie są od miarodajności. Wygrywa ten, kto lepiej posmaruje.

Pozdrawiam

piotrek2709 25-12-09 22:36

Ja zdecydowanie polecam Klebera HP2 mam takie w służbówce, kilku moich znajomych na tym jezdzi i sobie chwalą. Ale ten rozmiar 175/70 to nie do Focusa, jam ma być 185/65/14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi