Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Drgania kierownica i auta . (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=72015)

FIGO-26 13-11-14 08:39

Drgania kierownica i auta .
 
Witam mam problem z drganiem podczas jazdy wiem że było troche tematów, w moim przypadku drgania występują jak zauważyłem po wrzuceniu piątego biegu .Jadąc ok 100km/h na 4 biegu (testowo) jest ok załączę piąty bieg i momentalnie auto wpada w turbulencje , kiedy sie rozpędzam czuje jakby auto podskakiwało , miałem to na letnich oponach i teraz mam na zimowych . Czy to kwestia półosi ,słyszałem że w focusach z przebiegiem ponad 200tys półosie padają .

lucas mk3 14-11-14 07:23

u mnie bylo to samo przy przebiegu 120tys w ff2 wymiana przegubow wewnetrznych zalatwila sprawe koszt oryginalu to jakies 850zl/szt

Zygi_OP 14-11-14 09:22

Nie ma reguły co do przebiegu, jest to częsta usterka focusów, u mnie telepało budą w zakresie 80-120km/h. Sprawdź na allegro, poszukaj zamienników firmy "Armon technika", chinole ale połowę kosztu, tzn ja dałem za komplet 2 całych półosi coś około 400zł. Póki co dają radę. Gdzeiś wyczytałem, że chłopaki wymienili na te właśnie i spokojnie 100k km robili i jeżdżą dalej.

FIGO-26 14-11-14 18:28

siema nie wiem czy jednak nie wykluczyć dziś jechałem dałem na luz i autko podskakuje telepie się , efekt się nasila jak autko jest załadowane założyłem zapas na lewą stronę i jest lepiej , jutro będę miał 2 nowe koła , walne na przód i zobaczymy .A może tarcze jak ma obciążenie i sie nagrzeją to zaczynają bić i przychamowywać jedno kolo stąd efekt podskakiwania ?

Caba 14-11-14 19:00

ja tak miałem ale winą były opony ale z tego co tu czytam przypadków może być wiele. jak przekraczałem stówkę to się zaczynało. wymieniłem oponki i jest luks ;)

FIGO-26 16-11-14 18:28

a dziś jeszcze coś zauważyłem jak przyśpieszam drży do tego jakchce przyśpieszyć na 4 czy 5 to ma ciężko . Może podpora półosi ? łożysko ? jestem w czarnej du..ie

adammo 08-12-14 21:46

Cytat:

Napisał FIGO-26 (Post 1021824)
a dziś jeszcze coś zauważyłem jak przyśpieszam drży do tego jakchce przyśpieszyć na 4 czy 5 to ma ciężko . Może podpora półosi ? łożysko ? jestem w czarnej du..ie

Ja przerabiałem i opony i przegub wewnętrzny. Może coś pomoże:
Przy walniętym przegubie wew. przy przyspieszaniu od około 90 do ok 110 km/h drżal cały przód foki. Przebieg 115kkm. Przy innych prędkościach ok. Koszt 220zł przegub wew. armon technika, 90zł wymiana.
Przy walniętej oponie drżała kierownica od około 90 do 120km/h.
Im samochód bardziej obciążony tym objawy się bardziej nasilały, w obu przypadkach.
Wg mnie jeśli przy wrzuceniu na luz przy tych prędkościach dalej telepie to musi to być coś z kołami a nie przegubem

wwg 05-01-15 12:04

zgadzam się z przedmówcą

a może po prostu coś z oponami jakieś wybrzuszenie lub coś się wbiło
ojciec tak miał że wbił się gwóźdź do wew. strony opony i nie było widać ale przy większych prędkościach biło i stukało okropnie, już stawialiśmy na łożyska półosie a to tylko opona

powodzenia


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi