Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Turbina słabo działa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37293)

Foczka1.8 25-03-10 09:47

Turbina słabo działa
 
Witam!

Otóż mój problem polega na tym, że gdy odpalę silnik to wszystko jest ok, ładnie ciągnie, turbinka pracuje elegancko, ale po jakimś czasie gdy hamuję biegiem a potem chce jechać dalej to już turbinka jakoś nie za bardzo działa i autko jest zamulone. Zaznaczę, że po ponownym odpaleniu silnika wszystko wraca do normy i autko jedzie normalnie. Jaka może być przyczyna? Może jakiś czujnik? Może trzeba jeszcze przeczyścić sitko w turbince?

Dziękuję za zainteresowanie moim postem. [notworthy]

Pozdro.

Atol_2008 26-03-10 13:09

O jakim sitku piszesz??????? Tam nie ma żadnego sitka.
Na początek sprawdź czy nie ma błędów zapisanych i sprawdź połączenia z czujnikami w interkoolerze i przy filtrze powietrza.Szczególnie ten przy interkoolerze, możesz go wykręcić przemyć w benzynie wysuszyć powietrzem i zamontować. Oczywiście sprawdź wtyczkę czy nie ma pourywanych przewodów i czy się nie stykają.

rbt 27-03-10 16:32

To nie jest raczej sprawa turbiny,mam ten sam problem.Odpalam go przez chwile ma kopa a potem zwykły diesel.Gasze silnik,zapalam i znowu przez chwilę jest ok.Spec od fordów podłączył do kompa i stwiedził że błedna dawka paliwa (błąd p1564)i że coś nie tak z pompą wtryskową może elektrozawór dawki ale kazał podjechać tam gdzie mogą podłączyć się do samej pompy i dokładniej zdiagnozować.Jeszcze tam nie byłem ale obawiam się najgorszego..

goral15 28-03-10 00:08

Przerabiałem podobny temat.
Tzn. objawy miałem podobne, ale przyczynę zupełnie inną. Zaczęło się po odkręceniu intercoolera i przekręceniu go na bok. W celu dostania się do pompy, bo wyciekało mi paliwo.
Pompę uszczelniłem, zadowolony że autko odpaliło wszystko pozakręcałem. Wyjeżdżam z garażu i po chwili kupa- turba nie ma.
Z powrotem śrubokręty w ręce, osłona nad intercoolerem na bok i szybko dało się zobaczyć, że winna całego zamieszania była taka nieduża wtyczka gdzieś w okolicy lewej strony intercoolera. Krótki kabelek miała i się odpięła jak wywaliłem na bok intercooler.
Po podpięciu i skręceniu wszystko foce przeszło :)

rbt 28-03-10 12:26

Rzeczywiście traci moc po wypięciu czujnika od inter.. bo turbo wariuje ale u mnie i u kolegi "Foczka1.8" jest tak że po odpaleniu przez chwilę ma moc a pożniej już nie.

goral15 29-03-10 07:39

Cytat:

Napisał rbt (Post 429376)
Rzeczywiście traci moc po wypięciu czujnika od inter.. bo turbo wariuje ale u mnie i u kolegi "Foczka1.8" jest tak że po odpaleniu przez chwilę ma moc a pożniej już nie.

Tak też było u mnie. Pierwsze kilkaset metrów po odpaleniu jechał normalnie, po czym turbo się wyłączało. Po restarcie silnika moc wracała i za chwilę znów znikałą.

Fabinho 29-03-10 13:17

Ciężko się dostać do tej wtyczki?

rbt 29-03-10 20:09

Widać ją z lewej strony intercoolera

Foczka1.8 03-04-10 19:48

Myłem czujniki przy intercoolerze i filtrze powietrza, ale to chyba niestety nie pomogło ;/ już nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny...Chyba trzeba będzie się wybrać na komputer a to się liczy z kolejnymi kosztami :(

fokus78 16-06-10 13:55

witam!
Czy udalo sie juz zdiagnozowac przyczyne?
U mnie jest to samo. Po nagrzaniu traci moc. Wizyta na komputerze dala wynik mowiacy o uszkodzonym elektrozaworze wyprzedzenia kata wtrysku (badz zacierajacego sie tloczka sterowanego tym elektrozaworem). Na razie jeszcze nic z tym nie zrobilem oprocz wlania plynu czyszczacego do baku z nadzieja ze to pomoze.
Na razie niestety nie pomoglo.
A jak sprawa wyglada u Ciebie?

Pozdr.

rbt 19-06-10 22:02

Pewnie bład 1564?
Ja też tak jeżdże i czekam na cud.

szejk78 20-06-10 18:07

sprawdź cienka czarną rurkę łącząca EGR z czujnikiem ciśnienia b. dł. ok. 25-30cm. czy cała jak nie to foce brakuje tchu [bigok]

szejk78 25-08-10 21:05

odświeże troszki,robiłem z altkiem i z racji tego wym. IC. i zauważyłem że czujnik od IC jest nie do końca wkręcony jakieś 1-2mm to go troszku dociągnąłem aby było git.Po montażu wszystkiego do kupy foka nie chce ładnie startować tak płynnie jak przed demontażem i dokręceniem tego ustrojstwa.Czy to tu szukać przyczyny?Czy ten czujnik ma określoną jakąś głębokość wkręcenia i od tego też zależy doładowanie?Może wiecie o co Kaman?

Tamade 26-08-10 23:57

koledzy powiem tak Ja TEŻ MAM TO SAMO :-( wróciłem dziś od firmy która zajmuje się chipami bo myślałem że w chipie tkwi problem ponieważ mam chipowana foczkę ale też nie wiec pokrótce wszystkie węże sprawdzone od podciśnienia itd wtyczki kable itd i nic ten sam objaw mi na kompie pokazuje tylko 1 że leje wtrysk podobno ale mechanik mówi że to nie to i coś powoduje innego taki odczyt chcieli mi dziś zaślepić EGR mówili ci mechanicy że mieli taki sam przypadek ale z mondeo i to pomogło ale nie miałem czasu i tego nie zrobili a zaślepiać jakoś nie chce wiec jutro jadę wymontować EGR i wyczyścić go w środku może to pomoże dodam że już dolewałem środka do paliwa czyszczącego czekając na cud i nic...

ręce opadają nie wiem co robić wiec proszę was jeśli któryś dojdzie do tego co to albo nie wiem naprawi to napiszcie :-) przyda się innym bo dziś mało co nie wyprzedziła mnie stara meganka :-(


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi