Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Opony do felg Alessio F1 15' (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=3354)

robinson 29-05-05 20:44

Opony do felg Alessio F1 15'
 
Witam !
Praktycznie sie już zdecydowałem na takie felgi do mojej kombifoczki. Zastanawiam sie teraz jakie zapodac jej opony, do normalnej jazdy, czesto autostrada. Musza byc w miare wytrzymale bo czesto zjezdzam z asfaltu na drogi gruntowe. jezeli macie jakies propozycje to piszcie. Acha, jak sprawuja sie Wam felgi F1 Alessio, i jak sadzicie czy to dobry wybor. Myslelem takze nad 16' ale sam nie wiem, podoba mi AEZ CYBER ale jest drogi i nie wiem czy 1.6 nie bedzie za slaby dla takich wielkich kol nie mowiac juz o cenie i laszeniu sie zlodziei, a autko jednak czesto pod chmurka stoi.

Z gory dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam
Paweł

marekj 29-05-05 23:06

co by tu wymyśleć [hmm] Na autostrady to 195/55/15 byłby fajny ale skoro po gruntówkach też jeździsz do jednak 195/60/15.

A co do konkretnego modelu opon to poczytaj opinie na www.opony.com, sprawdź ceny, zapodaj kilka prpozycji to doradzimy.

robinson 30-05-05 00:35

No własnie takie same tzn 195/60 R15 polecili fachmany z forda, mowia ze 55 to za niski profil, z drugiej strony to niechce wygladac jak traktorist kurczaki.
Co do opon to myslalem o Continentalu Conti 2 (ta niesymtryczna z nowej generacji)

Pozdrowki
Paweł

hawky 30-05-05 07:58

Jesli chodzi o Conti Premium Contact 2 to zakupilem je jakies 1,5 miesiaca
temu i jak na razie jestem z nich w 100% zadowolony, są ciche i foczka
sie elegancko prowadzi ;) - takze polecam

moon 30-05-05 09:50

Ja tam nastepne w ktore wejde beda to 195/55/15. Widzialem takie zimowki na felgach ktore kupil ojciec i wygladaja super!! Proporcja pomiedzy guma a aluminium jest bardzo pozytywna.
Teraz ojciec kupil sobie letnie 195/60/15 i wygladaja troche jak kola rowerowe przy moich aktualnych 205/55/15 wiec zastanawiam sie czy nie kupic 205 w przyszlym roku. Choc przy slabym (<100KM) samochodzie odradzam 205.

Kuras1000 30-05-05 12:08

Polecam Firestone SZ80, mam takie w tym rozmiarze i są super ! Model Firestona TZ200 też ma dobre opinie ...

robinson 31-05-05 21:29

Witam !
Chlopaki pomozcie plzz , czy zakladajac opone ContiPremiumContact 2 o rozmiarze 195/60 R15 na felge Alessio F1 15 cali (producent podaje 7x15" - nie wiem co ta 7 oznacza) nie bedzie felga szersza od opony albo tak prawie na styk. Obawiam sie o ranty felg na poskich dziurach i kraweznikach. Czy felga taka bedzie dobrze "chroniona" przez tę opone?

Z gory dzieki za bardziej szczegolowe info.
Pozdrawiam
Paweł

Greg 31-05-05 21:32

7 to szerokosc w calach , wydaje mi sie ze 195 moze nie zabezpieczyc Ci dobrze rantow .
Pzdr.

robinson 31-05-05 21:50

Wlasnie kurczaki 7cali to 177 mm , opona niby ma 195 wiec 20 mm zostaje po 10 na kazda strone ale moze byc malo niestety. Ma ktos felgi 7x15' i opony 195/60 na nich. Jezeli tak to poratujcie jakims opisem a najlepiej zdjeciami. Chyba nie bede musial zostac na 14 bo to porazka by byla, a opony 205 do 100 km mojej kombifoczki to odpada wiec jestem w kropie :-(.

Z gory dzieki za informacje!!!
Pozdrawiam
Paweł

Kuras1000 31-05-05 22:04

optymalna była by felga 6,5J ale ... 7J też będzie zdawała egzamin (jeźdzą tak ludzie) ale dobrze by było żeby opona posiadała rant ochronny, znacznie zmniejszajacy prawdopodobienstwo uszkodzenia aluska. W rozmiarze 195/60/15 tylko Firestone SZ80 ma taki rant (wiem bo mam takie) i te właśnie opony Ci polecam !

Aha ! znalazłem Ci fotke takiego połączenia z tym że Maja ma hydragripy bez ranta i bardzo żałuje ...
FELE MAJI

robinson 31-05-05 22:43

No rzeczywiscie musze zrewidowac przemyslenia dotyczace opon bo jednak felgi Maji prawie szerokie jak opony i uszkodzic je mozna bez problemu. Musze gdzies w sklepie dorwac taka opone i sprawdzic jak to wyglada wszystko. Dzieki serdeczne i jak ktos jeszcze cos dodac moze to z gory wielkie dzieki.
Zaskoczyły mnie pozytywne opinie dotyczace tej opony Firestone.

Pozdrawiam
Paweł

marekj 01-06-05 10:53

No ja mam (jak juz nieraz pisałem [helm]) fele 15x7 i opony 195/55/15.
Opona lekko jednak wystaje szerzej od felgi choc na pewno trzeba uważać. Co do rantu ochronnego na oponie to faktycznie warto zeby był jednak w rozmiarze 195/60/15 to trudno bedzie.
Kuras1000, ale ty masz te firestony 195/55/15 jesli dobrze pamietam - jesteś pewny ze na profilu 60 też jest rant?

Tak się patrzę na oferty i widzę że rant ochronny wystepuje tylko w 195/55/15:
Barum Bravuris (badziewie)
Uniroyal Rainsport 1
Semperit Direction Sport
ContiPremiumContact

Hmm - przy firestonach nic o FR nie pisze - no ale nie polemizuję, wiesz co masz :)

Kuras1000 01-06-05 15:57

no myślałem że wiesz ... wkoncu kupiłem rozmiar 195/60/15 i miło się zdziwiłem jak przyszły oponki bo ujżałem rancik :). Poprostu Firestone akurat w tym modelu daje rant we wszystkich dostępnych rozmiarach ....

marekj 01-06-05 23:21

No to spoko [bigok] - tak mi sie wydawało że masz 55 ale widać jakiś bład na łączach nastąpił [helm]. Ale że mają rancik to miła niespodzianka - kto wie może na następne lato to będzie mój wybór ? [hmm] - chociaż cały czas Nokiany HRHi mi chodzą po głowie

robinson 13-06-05 19:26

Co do opon to decyzja juz zapadla Firestone FHS80 ze wzgledu na rant i pozytywne opinie, co do felg to zmiana gwaltowan bede Dezent F z www.alcar.pl :-) w rozmiarze 15' a oponki w rozmiarze 205/55R15

Pozdrawiam
Paweł

Kuras1000 14-06-05 05:29

no felgi ładne ale czemu 205/55 ? wg mnie 195/60 lub 195/55 było by lepsze, 205 już odczujesz dość solidnie w koleinach ...

robinson 14-06-05 17:19

Wlasnie wlasnie, juz zamowilem felgi bedo to nie alessio tylko DEZENT F w rozmiarze 6,5x15' wiec powinno byc dobrze. Teraz opony: Firestone FHS80 z rantem ochronnym (dzieki podpowiadajacym) w rozmiarze 195/60R15. Rozmiar podyktowały wzgledy praktyczne po dluuuugiej rozmowie ze sprzedajacym. Czesto jezdze po haldach hutniczych, górniczych i drogach bitych i tam niestety niskoprofilowe opony sie nie sprawdza, nie mowiac o wyzszym zuzyciu paliwa i gorszym przyspieszeniu (dzieki Moon za oswiecenie w tej kwestii). Opony ktore kupuje beda mialy o 2 cm wieksza srednice i to dobrze bo wole miec wyzej zawieszona foczke na zle drogi i dobrze wypelnione nadkola dla wygladu. Mysle ze bedzie dobrze. Jak tylko sprowadza zamontuja i zrobie zdjecie to wstawie w opis.
Tak apropo korzystajac z okazji, wczoraj zapisalem sie do klubu i zaplacilem skladke wiec melduje sie na pokladzie FocusKlubPolska :-).

Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za rzeczową i konkretną dyskusje!
Paweł

Dimmu 14-06-05 19:36

Gratuluje zakupu i witam [bigok]

Kuras1000 14-06-05 21:17

No i po sprawie :) Czekamy na fotki !
Cytat:

Napisał robinson
Wlasnie wlasnie, juz zamowilem felgi bedo to nie alessio tylko DEZENT F w rozmiarze 6,5x15' wiec powinno byc dobrze. Teraz opony: Firestone FHS80 z rantem ochronnym (dzieki podpowiadajacym) w rozmiarze 195/60R15. Rozmiar podyktowały wzgledy praktyczne po dluuuugiej rozmowie ze sprzedajacym. Czesto jezdze po haldach hutniczych, górniczych i drogach bitych i tam niestety niskoprofilowe opony sie nie sprawdza, nie mowiac o wyzszym zuzyciu paliwa i gorszym przyspieszeniu (dzieki Moon za oswiecenie w tej kwestii). Opony ktore kupuje beda mialy o 2 cm wieksza srednice i to dobrze bo wole miec wyzej zawieszona foczke na zle drogi i dobrze wypelnione nadkola dla wygladu. Mysle ze bedzie dobrze. Jak tylko sprowadza zamontuja i zrobie zdjecie to wstawie w opis.
Tak apropo korzystajac z okazji, wczoraj zapisalem sie do klubu i zaplacilem skladke wiec melduje sie na pokladzie FocusKlubPolska :-).

Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za rzeczową i konkretną dyskusje!
Paweł



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi