Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   ff 1 KOMBI STUKI W PRZODZIE (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28573)

robert_dohc 16-07-09 22:58

ff 1 KOMBI STUKI W PRZODZIE
 
POMOCY , WYMIENIONE GÓRNE MOCOWANIE AMORA , AMORY , KOMPLET TULEJEK , SWORZEŃ , KOŃCÓWKA , A JAK TŁUKŁo Z PRAWEJ STRONY TAK TŁUCZE
na szarpakach nic nie wychodzi , mam wrażenie że jest to przy podbijaniu kola do góry , raczej nie w dół , np. policjant powoli nic , ale szybciej masakra , co to może być ????? zostal tylko łącznik stbilzatora , mozliwe to????????( ten też sztywny ) wymiekam pomóżcie :(
p.s. gdzie ja w radomiu nie byłem ...

slawekm 17-07-09 08:32

Ja wymieniłem tyłko łączniki i mi nie pomogło, objawy mam mniej więcej jak Ty, najbardziej czuć je na lewym zakręcie z dziurami,

robert_dohc powiedz mi czy jak dodajesz gazu to nie słychać czy to nie ma znaczenia, bo u mnie stuka tylko w jeździe "na luzie",

być może że Tobie pomoże wymiana łączników bo z reguły to pierwsza bolączka focusów

robert_dohc 17-07-09 11:07

nie ma to znaczenia , wrócilem z wymiany klocków , mechanik po raz kolejny orzekł że mam chyba omamy bo nic w zawieszce nie ma :(

Kubuch 17-07-09 12:01

Jak w zawieszeniu nic nie ma to może pod maską coś się tłucze? Akumulator albo coś?

stello 24-07-09 10:04

JA mam podobnie w swojej FFII 1.8tdci 2006 ale przy gwalatownym ruszeniu kiedy koła boksują to walenie jest w kabinie jakby mial się silnik oberwać,bylem u mechanika sprawdzil poduszki ,byłem na szarpakach i nic na zewnątrz nic nie słychac ,męczylismy foczke 2 godz. na wszystkie sposoby i mech twierdzi że tak ma być ,ą żeby potwierdzic swoją teze dał mi siękarnac FFII 1.6tdci i było podobnie,a żeby było śmieszniej do moja poprzednia foka FFI 1.8tddi mial podobnie
pozdrawiam nasze foczki jak są piękne tak są zagadkowe :lol:

Aaronik25 27-07-09 20:28

te tłuczenia pewnie zwłaszcza przy większych prędkościach i skręcaniu powstają w wyniku przesunięcia drążka stabilizatora na gumach (niektórzy nazywają to saniami)!! Sprawdź to, ale bardzo uważnie, bo ciężko to wyłapać-często widać wręcz zdarty lakier z tego drążka, który uderza w łapę trzymającą bodajże silnik! Miałem podobnie z tym, że od razu zarządziłem wymianę gum. Samemu raczej drążka nie zdejmiesz, bo trzeba odkręcić całą przednią belkę.

Luka 27-07-09 21:47

Ja obstawiałbym łącznik drążka stabilizatora, może to być również luz w przekładni kierowniczej. Pierwszy powód przerabiałem już 3 razy natomiast drugi jest "na tapecie"

arturoo 28-07-09 12:45

Miałem podobną sytuację i pomogła wymiana łożyska amortyzatora.
Sprawdzić można bardzo prosto: położyć dwa palce na nakrętce mocowania amortyzatora a druga osoba niech kręci kierownicą. U mnie efekt był taki że czuć było jak coś przeskakuje(i wtym momęcie było słychać stuknięcie).

Szymeq 28-07-09 14:35

poponuje zwrócic uwagę na przekładnię kierowniczą ...

Aaronik25 28-07-09 21:40

Cytat:

Napisał arturoo
Miałem podobną sytuację i pomogła wymiana łożyska amortyzatora.
Sprawdzić można bardzo prosto: położyć dwa palce na nakrętce mocowania amortyzatora a druga osoba niech kręci kierownicą. U mnie efekt był taki że czuć było jak coś przeskakuje(i wtym momęcie było słychać stuknięcie).

Arturoo ale przecież chłopak wymienił górne mocowanie amortyzatora więc to nie to...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi