Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   które 185/65-R14 -- ok 600zł (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21843)

manner 20-04-08 16:23

które 185/65-R14 -- ok 600zł
 
witam,

macie jakieś swoje typy na zwykłe niedrogie oponki na lato? felgi stalowe, rozmiar standard - istotne by były w miarę dobre na mokrym i niezbyt głośne. mnie po przejrzeniu kilkuset opinii zostały do wyboru dwa modele:

kleber dynaxer hp2 i uniroyal rallye680

które wybrać?

tomiwit 20-04-08 16:43

Yokohama a.drive :)

ryba120 20-04-08 18:23

Cytat:

Napisał tomiwit
Yokohama a.drive :)

Potwierdzam.

W sklepie NetCar kosztują niecałe 162,00zł/szt.

Bardzo dobre opony.
Sam jeżdżę na nich i jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam :D

manner 20-04-08 20:34

noo..... faktycznie, w tej cenie mogę je wziąć pod uwagę :) dzięki

taroon 20-04-08 22:26

Powiem, że nie polecam Barum Bravuris. Miałem takie 195/55 R15 i zarówno na suchym jak i na mokrym były kiepskie :? Teraz zamówiłem Nokian NRE 185/65 R14 w sklepie oponeo.pl. Teraz są jeszcze tańsze bo tylko za 132zł i produkowane w styczniu 2008. Co prawda to już stary model ale Nokiany za taką cenę to dobry zakup. Narazie jestem bardzo zadowolony i mogę powiedzieć, że są bardzo ciche. Nie słychać żadnych szumów. A z tych dwóch to wybrałbym Kleber'a :wink:

MONSTERA 20-04-08 22:30

A może Continental- ContiPremiumContact. Mam takie i bardzo sobie chwalę

emde 20-04-08 23:35

Cytat:

Napisał taroon
eraz zamówiłem Nokian

nokiany jedynie na zime sa dobre.. na letnich zrobisz moze z sezon.. :P

tomiwit 20-04-08 23:38

emde, jeśli sezon to 50kkm to wystarczy :)

r2d2 21-04-08 12:15

kupiłem w lutym Fulda Ecocontrol, jestem zadowolony, kupiłem w netcar.pl, nawet sprawdzili kiedy dokładnie opony były wyprodukowane. W innych sklepach im się nie chciało. Zmiesisz się cenowo. Zajrzyj na www.ceneo.pl i sprawdz tam ceny wybranego produktu

Pastoo 22-04-08 12:34

Cytat:

Napisał MONSTERA
A może Continental- ContiPremiumContact. Mam takie i bardzo sobie chwalę

Ostatnie egzemplarze mają coś ze 2-3 lata. A Premium COntact 2 nie ma w 185/65R14
Do 600 zł to Yokohamy faktycznie najlepszym wyborem są...

manner 20-05-08 09:54

dla potomności jeszcze kilka słów w tym temacie:
- założyłem jednak yokohama a.drive, po paru ostatnich wyjazdach "na mokro" zdecydowanie polecam te opony. przelatuję przez kałuże jakby ich nie było.
- zdecydowanie natomiast _nie_polecam_ sklepu NetCar, to banda naciągaczy, wystawiają do sprzedaży towar którego nie mają, i nawet nie mają go jak sprowadzić. kiedy już otrzymają przelew nagle się okazuje że opony się skończyły i polecają inne modele często drożej niż w innych sklepach. dodatkowo w regulaminie mają paragraf o zwrocie kasy w ciągu trzech dni. czyli w razie rezygnacji obracają kilka dni pieniędzmi niedoszłych klientów. paranoja.kr

ostatecznie kupiłem w krysmer.pl i ten sklep polecam. wyszło taniej niż w NetCar nawet uwzględniając 30zł za pobranie (154zł/szt.)

dar_o 23-05-08 17:36

hmm
 
Ja w Netcar kupiłem poprzedniemu autku buciki...
I byłem bardzo zadowolony. Zaznaczylem ze oponki maja byc z jednej serii i miałem ( kupilem w marcu) opony produkowane w styczniu. Dostawa i kontakt bardzo szybki - ale zaplacilem przy odbiorze kurierowi :D ( moze dlatego sie bardziej starali ?? )
Natomiast opony które kupilem strasznie szybko siadły - po ok 20 tysiącach starte w 2/3....
Oponki Kleeber Viaxer. Stanowczo odradzam !

Michał 24-05-08 20:47

Cytat:

Napisał dar_o
Oponki Kleeber Viaxer. Stanowczo odradzam !

Ja przejeździłem na takich ponad 4 lata bej jakichkolwiek problemów :?

[ Dodano: Sob 24 Maj, 2008 19:50 ]
Cytat:

Napisał manner
uniroyal rallye680

Jakiś miesiąc temu kupiłem i narazie wszystko OK

Janisek 25-05-08 00:21

A ja do mojej FFI założyłem wczoraj goodrich. Ale to do przetaczania sie po mieście wyłącznie i bardzo małych przebiegów. 520 pln z montażem [palacz]

zielip 25-05-08 11:48

Uniroyal Rallye 550 mam je na Foce . Cichutkie przyczepność na mokrym jak i na suchym bardzo dobra :) . Od siebie bym je polecił :)

OPONKA

rafilu 26-05-08 12:00

Cytat:

Napisał zielip
Uniroyal Rallye 550 mam je na Foce . Cichutkie przyczepność na mokrym jak i na suchym bardzo dobra :) . Od siebie bym je polecił :)

OPONKA

Też je mam na foce i zdecydowanie polecam!!!

zuberek6 26-05-08 14:31

Jeżeli chodzi o mnie to sądze, że na oponach nie ma co oszczędzać... Tu wkońcu chodzi o bezpieczeńtwo. Bardzo dobre oponki to napewno Goodyear Eagle F1 GSD3 opony w sumie drogie, ale na mokrym jak i na suchym spisują się rewelacyjnie. Jeżeli interesują Cie opony do 600 zł wolałbym na twoim miejscu dołożyć 200zł i zakupić Goodyear EXCELLENCE, opona też wyprodukowana z zamierzeniem osiągania wysokich osiągów na mokrej jak i na suchej nawierzchni. Cena w sklepie netcar.pl 180 zł za sztukę w rozmiarze 180/60/R14, jeżeli chciałbyś sprawdzić jakie ewentualne przekłamania będą na liczniku przy zmianie rozmiaru opon możesz zrobić to tutaj:
http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

kleofas 26-05-08 14:54

od tygodnia jeżdżę na yokohama a.drive (z indeksem T)
jazda praktycznie cały czas po mieście
pierwsze obserwacje:
- na suchym hamują trochę gorzej niż pirelli p6000 (szybciej włącza się abs)
- na mokrym trzymają super
- o aquaplaningu można zapomnieć, świetnie odprowadza wodę
generalnie jak za cenę 604 PLN to świetny wybór
ciekawe ile bieżnik będzie się utrzymywał :-)

M_R 30-06-08 22:39

też kupiłem a.drive, zrobiłem na nich 2tys km i przetestowałem we wszystkich letnich warunkach (autostrada bardzo szybka jazda, trasa szybka dynamiczna jazda, mokra droga, jazda podczas oberwania chmury) miałem też kilka niebezpiecznych sytuacji wymagających bardzo mocnego hamowania i omijania przeszkód i powiem że jestem pod wrażeniem trzymania się drogi...a mam podstawowy rozmiar 185x65. Dodam jeszcze że jeżdżę na prawdę sporo i dynamicznie.

SzerszeN 02-07-08 16:46

Re: które 185/65-R14 -- ok 600zł
 
Cytat:

Napisał manner

kleber dynaxer hp2
które wybrać?

kupilem je na poczatek zeszlego letniego sezonu, przelatlem na nich nawet ta zime co jakoby byla, bardzo je sobie chwale, niezle sie trzymaja i na suchym i na mokrym, wybralem je bo na roznych stronach oponiarskich gdzie mozna dodawac opinie maja bardzo duzo pozytywow

takze polecam

lobuzek 02-07-08 23:29

Bridgestone Turanza ER300. Przejechałem około 25000 i opony spisują się na medal. Zachowanie na mokrym jest rewelacyjne, po zużyciu tego kompletu zdecydowanie zainwestuję jeszcze raz w te same opony.

Toffic1989 03-07-08 00:03

jezdzena kormoranach IMPULSER wszystko ok fajny bieznik

tyle ze przy 190-200 juz naprawde piszcza ....

Cytat:

Bridgestone Turanza ER300.
tata jezdzi w touranie na takich tylko ze szersszych tez je bardzo chwali , zreszta widac musz byc dobre bo bardzo duzo samochodow widze na tych oponach


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi