Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Z czego najlepiej pasuja spryskiwacze reflektorow do MK1 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=59644)

pawel798 16-09-12 01:48

Z czego najlepiej pasuja spryskiwacze reflektorow do MK1
 
Panowie musze zalozyc spryski na swiatla i teraz pytanie. Od jakiego samochodu najlepiej pasuja ? Oryginalne z focusa dostac to totalna porazka. Czytalem cos na forum ze od octavi I pasuja, ale czy to prawda ? Moze ktos zakladal od czegos innego ?

Adam Getka 16-09-12 08:05

Do kupienia na zamówiene na ford.sklep.pl

moons 16-09-12 08:50

Z żadnego innego auta nie pasują. Każde trzeba w jakiś tam sposób przerabiać żeby je zamocować w Focusie. A o skodzie pewnie słyszałeś bo są chyba najtańsze i najłatwiej dostępne.
Pozdrawiam

pawel798 16-09-12 12:24

wiem ze nie pasuja idealnie, ale chodzi mi o kat dyszy zeby dobrze byla ustawiona wzgledem lampy.

qrczakos 16-09-12 12:27

w spryskach od octavii 2 fl sa regulowane dysze, kwestia tego jak je zamocujesz i gdzie

pawel798 16-09-12 14:04

a ty qrczakos masz od octavi ? podeslal bys mi jakies foto pogladowe gdzie to masz zalozone.

moons 16-09-12 14:38

Jest taka stronka jak: foka24.de Na niej masz dokładnie pokazane jak są zamontowane oryginały. I tak samo musisz zamocować każde inne które byś chciał zamontować. W sensie że w tym samym miejscu i mniej więcej tym samym sposobem.
Pozdrawiam

qrczakos 16-09-12 14:44

na początku miałem tak : zaslepki odstawały od zewnętrznych stron zderzaka trochę...

http://imageshack.us/a/img6/5647/16032012252.jpg

teraz mam tak : na postoju dają tak że aż na szybe potrafi poleciec przy lekkim wietrze, ale w czasie jazdy dobrze zdają egzamin, jednakże wizualnie szczerze mowiac mi sie srednio podoba.. jakby je wsunąć jeszcze trochę do srodka to na postoju by sie tylko delikatnie wysuwały i dawały na lampe ale nie chce mi sie juz tego robic:P

http://imageshack.us/a/img525/8229/dsc00611q.jpg

myślałem też może czy by nie wrzucić dyszy z zaślepkami od mondeo mk3 to nie byłoby takich krągłości i może udałoby się ustawić je jakoś blisko temu jak miałem przyklejone zaślepki jako atrapy sprysków czyli tak, tak by to dla mnie wygladalo najlepiej

http://imageshack.us/a/img148/6446/dsc08865c.jpg

pawel798 16-09-12 15:12

ja sie zastanawialem nad normalnymi wystajacymi, wtedy nie ma problemu z umiejscowieniem ich bo nie sa chowane w zderzak cale. Myslalem nad Octavia 1, laguna 2, vectra b, omega

qrczakos 16-09-12 15:14

ale jest belka która może Ci ograniczyć pole manewru.. zależy jak długi jest sprysk w czesci pod zderzakiem.. jak chcesz nie chowane to wszystko jedno w sumie z czego wezmiesz bo i tak musisz sobie dopasować miejsce do tego gdzie bedzie sikać..

moons 16-09-12 15:17

A tak się zapytam masz prawdziwe oryginalne lampy xenon czy HID. Bo jeśli oryginał to może i faktycznie warto, natomiast jeśli masz HID to zupełnie nie warto. Co za różnica czy ze spryskiwaczami czy bez, i tak jak ktoś kumaty to nie zrobi Ci przeglądu za HID a spryskiwacze tak naprawdę nie umyją Ci lampy, czy to oryginały czy inne. Moim zdaniem te pracę która włożysz w instalacje takich spryskiwaczy można zupełnie inaczej spożytkować i to dużo bardziej pożytecznie.
Pozdrawiam

pawel798 16-09-12 20:04

lampy mam oryginalne nie zadne chinskie.

Kacper85 16-09-12 20:34

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 769205)
w spryskach od octavii 2 fl sa regulowane dysze, kwestia tego jak je zamocujesz i gdzie

udało Ci się znaleźć patent jak się je reguluje? bo moich igłą ruszyć się nie da, a do ASO skody mi nie po drodze :)

qrczakos 16-09-12 21:16

kombinerkami delikatnie łapiesz za całą główke

Kacper85 16-09-12 21:41

dzięki, muszę spróbować, bo jedna dysza zamiast w długie to mi wali po rogu maski (zaraz przy grillu).
ps. dopadłem w końcu soczewki o których Ci kiedyś pisałem, tylko czasu brak na przeróbki...

czarny-daffy 16-09-12 23:30

Spryskiwacze z Saab 95 pasuja do zderzaka elegancko!

Pzdr

Klima1987 22-09-12 21:57

mam zamontowane takie same jak "qrczakos" nic nie odstaje ciekawi mnie tylko jak je zamontowałeś ja musiałem robić stelaż odpowiednie 2 dni pracy ale jest ok . I na szybę też trochę leci :P

qrczakos 23-09-12 10:27

podrzuc kilka zdjec jak u Ciebie to wyglada :)

pawel798 23-09-12 12:25

panowie ja juz zalozylem spryskiwacze pasuja idealnie i nic nie trzeba przerabiac jedynie male dziurki w zderzaku i spinka od dolu. Cena tez bardzo mala w porownaniu do oryginalnych. http://allegro.pl/spryskiwacze-refle...641572487.html

---------- Post dodany o 12:25 ---------- Poprzedni post był z 10:41 ----------

powiedzcie mi tylko z czego macie zbiorniczki i pompki ?

Kacper85 23-09-12 14:10

te uniwersalne spryski to najczęściej tandenta, złożona ze spryskiwaczy szyb. do reflektorów trzeba dużego ciśnienia.
Pompka również musi być bardziej wydajna niż ta do przedniej szyby, szukaj od VW lub Skody, chyba najtaniej. Ja kupilem oryginalny zbiornik z dwoma pompkami, w tym tą pod xenon, za 40zł. Spryski od skody octavi 2 przed FL, razem z nakładkami - cały komplet nowy za 100zł.
Stelaż metalowy do zrobienia własnoręcznie, najgorsze. Całość zajeła mi 2 dni, a żeby było to zrobione do porządku to zdemontowałem zderzak, lampy, nadkole i błotnik od strony kierowcy.

pawel798 23-09-12 16:51

no to sie kolego mylisz. Spryski pryskaja tak samo jak w lagunie 2 i saabie 9-3 (mam obydwa samochody na podworku i sprawdzalem) Dysze sa identyczne jak w wyzej wymienionych samochodach. A co najlepsze meczyles sie z nimi 2dni a mi montaz zajal 30 minut.

Kacper85 23-09-12 18:36

no jezeli ci dzialaja tak samo to ok, choc do moich i innych oryginalnych idzie waz 10mm wzmacniany, a na aukcji twoich jakis rodem z akwarium.
montaz zajal mi 2 dni, ale nic nie odstaje i jest schowane. gdybym chcial odstajace jak twoje, to kupil bym z octavi 1 i mial pewnosc ze bedzie dzialac jak trzeba.

moons 23-09-12 19:43

Bo do takich wystających wcale nie trzeba wysoko ciśnieniowej pompki. Wystarczy zwykła jak do spryskiwaczy. Dlatego też węże idą prawie takie same jak do tych spryskiwaczy na masce. Innymi słowy Twoje Kacper85 może nie do końca, ale przynajmniej będą próbować zmywać lampę, natomiast Twoje pawel798 tylko zmoczą lampę.
Pozdrawiam

pawel798 23-09-12 22:50

jezeli zalozysz zwykla pompke to tylko zmocza, ale ja zakladam cisnieniowa takze efekt bedzie taki sam jak na tych oryginalnych. Zreszta co sie bedziemy sprzeczac, jak nie wierzycie to kupcie zamontujcie i sami sie przekonacie.

---------- Post dodany o 22:50 ---------- Poprzedni post był z 22:44 ----------

Cytat:

Napisał Kacper85 (Post 771782)
, a na aukcji twoich jakis rodem z akwarium.


Niewiem gdzie ty widzisz jaki waz idzie do spryskiwaczy, bo ja kupowalem weza o srednicy takiej samej jak waz ogrodowy... a dokladka srednica weza od wew strona ma byc 12mm

K!S!3L 23-01-14 08:28

Witam, pozwolę sobie odkopać temat, czy do oryginalnych sprysków lamp do focusa mk1 idzie założyć zaślepki od vw/skody? Mam upatrzone właśnie spryski w dobrej cenie ale bez zaślepek. Oryginalnie one chyba wystają nad zderzak tylko nie wiem czy są regulowane na wysokość?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi