Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Chip tuning ? 2.0 TDCi 136 KM? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=4419)

GiK 05-07-05 10:47

Chip tuning ? 2.0 TDCi 136 KM?
 
Za wczasu aby uniknąć błędów pytam:

1. Czy warto robić to w silniku nowym czy lepiej troszkę pośmigać?
2. Czy stracę gwarancję?
3. Ile koników można wyciągnąć z tego motora?
4. Z jakimi kosztami mam się liczyć?
5. Jak długo to trwa?
6. Co warto jeszcze zrobić przy okazji?
7. O co powinienem jeszcze zapytać?

Sorki za lamerskie, ale nie mam w ogóle z tym doświadczenia.

Pasiu 05-07-05 11:09

GiK, JA NO TWOIM MIEJSCU NIC BYM NIE RUSZAL. GWARANCJE MYSLE ZE STRACISZ, A SILNIKA NIE MA CO DOPIE...LAC :!: MASZ 2.0 DuraTorq 136KM I CO ZAMOLO - NIE WYSTARCZA TOBIE :?:
NIE JESTEM ZWOLENNIKIEM CHIP TUNINGU.
MOIM ZDANIEM JEST TO NISZCZENIE SILNIA A W TWOIM PRZYPADKU TO TYM BARDZIEJ PRZY NOWYM SILNIKU

POZDRAWIAM

Blue 05-07-05 11:32

Re: Chip tuning ? 2.0 TDCi 136 KM?
 
Mam nadzieję, że wypowiedzą się bardziej doświadczeni w chip tuningu, poniżej moje przemyślenia...

Cytat:

Napisał GiK
1. Czy warto robić to w silniku nowym czy lepiej troszkę pośmigać?

Im nowszy silnik tym lepiej znosi wszelkiego rodzaju tuning mechaniczny / elektroniczny.

Cytat:

Napisał GiK
2. Czy stracę gwarancję?

Tak.

Cytat:

Napisał GiK
3. Ile koników można wyciągnąć z tego motora?

Wg np. V-tech powinno Ci dojść 20 KM i 50 Nm. Nie wiem co oferują inne firmy, po prostu kilku klubowiczów juz wcześniej chwaliło tą firmę. Wydaje mi się to w miarę bezpiecznym przyrostem dla silnika, nie ma co przesadzać jeżeli nie masz zamiaru już nic zmieniać.

Cytat:

Napisał GiK
4. Z jakimi kosztami mam się liczyć?

ok. 1800 zł

Na więcej Twoich pytań niestety nie znam odpowiedzi, poszukaj może także innych firm które się tym zajmują. Sam mam benzynę, więc niestety wiele Ci nie pomogę :(
Generalnie jestem (i wszyscy moi znajomi którzy to robili, głównie jednak w VAG-ach) na tak, kilka koników więcej (i aż 50 Nm) napewno zwiększy zadowolenie z użytkowania samochodu.

Dimmu 05-07-05 11:44

Co do gwarancji to roznie bywa bo firmy tuningowe oferuja takie cos, ze przed kazdym przegladem przyjezdzasz do nich i oni przywracaja wszystko do serii, a po przegladzie znow chipuja :)

tecman 05-07-05 12:43

Re: Chip tuning ? 2.0 TDCi 136 KM?
 
Cytat:

Napisał GiK
Za wczasu aby uniknąć błędów pytam:

1. Czy warto robić to w silniku nowym czy lepiej troszkę pośmigać?
2. Czy stracę gwarancję?
3. Ile koników można wyciągnąć z tego motora?
4. Z jakimi kosztami mam się liczyć?
5. Jak długo to trwa?
6. Co warto jeszcze zrobić przy okazji?
7. O co powinienem jeszcze zapytać?

Sorki za lamerskie, ale nie mam w ogóle z tym doświadczenia.


Czlowiek o ksywie Zajon w C-maxie 2.0 tdci wykrzesal extremalnie - 170KM i 407Nm na samym boxie! Watek o tuningu tdci

Z tego co sie pozniej wczytalem - parametry na codzien to ma 160KM i 389Nm to i tak calkiem przyzwoicie:)

RSSSS 05-07-05 12:58

Cytat:

Napisał Dimmu
Co do gwarancji to roznie bywa bo firmy tuningowe oferuja takie cos, ze przed kazdym przegladem przyjezdzasz do nich i oni przywracaja wszystko do serii, a po przegladzie znow chipuja :)

Nie trzeba tak robić bo bez głębszej kontroli nie wyjdzie,że auto jest zawirusowane.

Zaczynam współpracę w kwesti chip-tuningu i chętnych z Wrocławia i okolic proszę o kontakt. :wink:

tecman 05-07-05 13:02

Cytat:

Napisał RSSSS
Nie trzeba tak robić bo bez głębszej kontroli nie wyjdzie,że auto jest zawirusowane.

No wiesz...nie trzeba wiekszej kontroli:) wystarczy ze odprowadzisz auto do serwisu, a tam doradca serwisowy odwiezie auto na hale i nie wierze ze przez te chwile nie odczuje ze autko wkreca sie znacznie lepiej niz seria :) No chyba ze przyjedziesz autem na lawecie...wtedy wykrycie takiego moda jest mozliwe przy wiekszej diagnostyce, WDS nie jest taki madry :)

Znam przyklad z zycia wziety jak doradca kumplowi powiedzial ze "Cos Panu to autko ladnie jezdzi:)" [hehe] [tuning] ??:)

RSSSS 05-07-05 13:10

Cytat:

Napisał tecman
Cytat:

Napisał RSSSS
Nie trzeba tak robić bo bez głębszej kontroli nie wyjdzie,że auto jest zawirusowane.

No wiesz...nie trzeba wiekszej kontroli:) wystarczy ze odprowadzisz auto do serwisu, a tam doradca serwisowy odwiezie auto na hale i nie wierze ze przez te chwile nie odczuje ze autko wkreca sie znacznie lepiej niz seria :) No chyba ze przyjedziesz autem na lawecie...wtedy wykrycie takiego moda jest mozliwe przy wiekszej diagnostyce, WDS nie jest taki madry :)

Znam przyklad z zycia wziety jak doradca kumplowi powiedzial ze "Cos Panu to autko ladnie jezdzi:)" [hehe] [tuning] ??:)


To się zgadza,ale który doradca ma tyle miejsca na terenie serwisu,żeby pokatować dieselka?

Ważne,że nie wskazuje tego komputer diagnostyczny.

tecman 05-07-05 13:37

Cytat:

Napisał RSSSS

To się zgadza,ale który doradca ma tyle miejsca na terenie serwisu,żeby pokatować dieselka?

Ważne,że nie wskazuje tego komputer diagnostyczny.

W Krakowie maja, cale 100 metrow:) i nieraz widzialem jak mlodzi mechanicy katowali na tym odcinku autka...po chipie nie trzeba auta katowac a widac juz roznice po chipsie (mowa o tdci), auto staje sie strasznie wrazliwe na pedal przyspieszenia [bigok] [metal]

worp 06-08-05 22:51

:D a kto do serwisów jeździ no chyba żeby zostawic parę stówek a jak się coś stanie to i tak zwalą na eksploatację i użytkownika
ładuj chipa i ciesz się wozem
pozdrawiam

tecman 06-08-05 22:57

Cytat:

Napisał worp
:D a kto do serwisów jeździ no chyba żeby zostawic parę stówek a jak się coś stanie to i tak zwalą na eksploatację i użytkownika
ładuj chipa i ciesz się wozem
pozdrawiam

jak masz gwarancje...lub OPG/Ford Protect'a - to z byle gownej trzeba jechac do ASO...za cos sie placi w koncu...prawda?

Jesli nie ma sie gwarancji ani OPG...masz Panie kolego swieta racje....ASO omijac wielkim kolem [hehe] [rotfl]

need 08-08-05 00:43

http://www.bhp-motorsport.de/unten.p...modellneu=1425

Niemcy potrafią - u nas też powinno się udać.

P_v_L 08-08-05 10:52

1. Warto troszkę pojeździć z 5000 zrobisz i powinno być już wszystko dotarte...

2. Jeżeli masz EDC 15 to da się to programować przez wtyczkę wiec sam manewr jest niewykrywalny , jeżeli jest to EDC 16 to trzeba rozebrać komputer a to już da się zobaczyć.

3. Przyrosty : zależy na ile pozwoli sprężarka sprzęgło i zdrowy rozsądek , +20km jest pewnie do zrobienia.

4. Koszty zależnie czy jest to EDC 15 czy 16

5.Wszystko zależy tak jak w punkcie 4 ale około 2 godzin

6.Cooler


I pamiętaj BOX TO ZŁO :twisted:

grzehoo 08-08-05 11:23

Cytat:

Napisał P_v_L
6.Cooler

co znaczy zrobić cooler? co można tam porobić? :?:

P_v_L 08-08-05 12:56

Cytat:

Napisał grzehoo

co znaczy zrobić cooler? co można tam porobić? :?:

Dać bardziej wydajny

grzehoo 08-08-05 13:12

aha. A P_v_L, możesz siakieś szczególiki zapodać?

P_v_L 08-08-05 21:26

Jedną z podstawowych modyfikacji Diesla oprócz programu jest orurowanie + dobry cooler i duże turbo :twisted:

Seryjny cooler jest mało wydajny ogólnie jest tak że po modyfikacji (w niektórych autach nawet przed) w ciepłe dni temperatura w kolektorze dolotowym jest zbyt wysoka wiec komputer by nie zaszkodzić silnikowi obniża dawkę itp. można wyczuć zmuła. Zakładając odpowiednio wydajny cooler jesteśmy w stanie uzyskać temp w dolocie na poziomie 30-40 stopni która jest najbardziej odpowiednia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi