Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Obszycie kierownicy skórą (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25814)

ashapola 25-02-09 22:03

Obszycie kierownicy skórą
 
Znacie jakiś zakład, serwis w Łodzi lub okolicy, która fachowo zajmuje się obszywaniem skórą... Chciałbym obszyć kierownicę 4-ramienną... i ile taka przyjemność może kosztować... fabryczne obszycie nie robi jakoś specjalnie dobrego wrażenia,,,

Toffic1989 26-02-09 22:15

z tego co wiem jest taki temat , poszukaj :mrgreen:

Greg 27-02-09 11:28

ashapola, wpisz Bandzior w szukajce i
wszystko będzie jasne.

Pzdr.

Muto 30-06-09 11:26

Witam.
Pociągnę temat, by nie zakładać nowego.
Tym razem nie gdzie i za ile, ale jak :D

Także mam ochotę na obszycie kierownicy skórą. Ten plastik jest do [ass]
Mam wersję ze srebrnymi wstawkami (FII FL) i chciałem się dowiedzieć jak sobie poradziliście w tych miejscach. Czy jest możliwe estetyczne i trwałe (tak by nie haczyło) wykończenie kierownicy bez jej demontażu.
U Bandziora jest fotka kierownicy z mondeo, ale tego szczegółu niestety nie widać dość dobrze.
Gdzieś indziej widziałem wersję, że te nakładki pokryto także skórą, ale wolałbym tego nie robić, bo mi się one podobają.

Jak by ktoś umieścił fotki jak to wygląda w tym miejscu, to będę wdzięczny [pub2] .

Pozdrawiam

Kosiar 02-07-09 08:44

Cytat:

Napisał Muto
Czy jest możliwe estetyczne i trwałe (tak by nie haczyło) wykończenie kierownicy bez jej demontażu.

Jeśli chcesz estetycznie na na długi okres czasu to niestety trzeba demontować , przecież to w niczym nie przeszkadza , no chyba że to sam chcesz robić :>

Muto 02-07-09 09:20

Cytat:

Napisał Kosiar
Jeśli chcesz estetycznie na na długi okres czasu to niestety trzeba demontować , przecież to w niczym nie przeszkadza , no chyba że to sam chcesz robić :>

Problemów może być kilka np.:
1. Samochód na gwarancji i jak pojawi się problem z poduszką, przełącznikami to pewno od razu się przyczepią.
2. Ściąganie w zakładzie obszywającym może okazać się dla nich zbyt skomplikowane. Oni zajmują się obszywaniem, a nie mechaniką - wolę nie ryzykować jakichś strat.
3. Ściągnięcie w ASO, to znowu problem z brakiem samochodu, wysyłką itd. - szkoda mi czasu

Bez ściągania powinno być 2-3h i do domu. By się na to zdecydować, to muszę być pewny, że będzie to trwałe i estetyczne

MisiekT 02-07-09 09:36

Muto, ze sciaganiem dokladnie tyle samo - w FF2 jest zdaje sie podobnie do FFI i sciagniecie kiery wymaga raptem kilku minut roboty i doslownie srubokreta i jednego klucza... no chyba ze jednak inaczej, ale to niech uzytkownik FF2 potwierdzi

wiec mozesz pojechac na miejsce, zdjac kiere, poczekac az obszyja, zalozyc z powrotem i w droge...

emde 02-07-09 14:41

ściągnięcie kierownicy to pikuś, trzeba tylko namęczyć się ze zdjęciem poduszki
ale kilka minut maks

Muto 02-07-09 15:00

Dzięki za odzew.
Wierzę wam, że nie jest to specjalnie skomplikowane, ale nie zmienia to faktu, że jeśli cokolwiek padnie w przyszłości w okolicy kierownicy to ASO będzie się czepiać, dlatego opcja ze ściąganiem kierownicy odpada. Zachciało mi się gwarancji to teraz mam [banghead]

Kilka razy widziałem, że zakłady oferują obszywanie bez ściągania kierownicy i chciałem się dowiedzieć czy ktoś coś takiego zrobił i jak to wygląda.

AR3S 02-07-09 21:49

są też zestawy do samodzielnego obszywania :)

MarcoNygus 06-07-09 19:41

W okolicach Lodzi to z reka na sercu polecam:
http://www.armj.com.pl/
Jakość usług pierwszoligowa ale trochę zaporowe ceny...

djwicia 06-07-09 23:41

Zobacz sobie tu całkiem ciekawa propozycja

Klik

MarcoNygus 07-07-09 16:00

To jeśli przeszukujemy Allegro to polecam gorąco tego Allegrowicza:
http://moto.allegro.pl/item670883146...nic_firma.html Korzystałem z ich usług i kierka wygląda naprawdę pięknie!

Oskar 07-07-09 16:18

Cytat:

Napisał Muto
Dzięki za odzew.
Wierzę wam, że nie jest to specjalnie skomplikowane, ale nie zmienia to faktu, że jeśli cokolwiek padnie w przyszłości w okolicy kierownicy to ASO będzie się czepiać, dlatego opcja ze ściąganiem kierownicy odpada. Zachciało mi się gwarancji to teraz mam [banghead]

Kilka razy widziałem, że zakłady oferują obszywanie bez ściągania kierownicy i chciałem się dowiedzieć czy ktoś coś takiego zrobił i jak to wygląda.

A jaki problem z gwarancją widzisz ???
raz jak Ci udowodnią demontaż kierownicy ??
dwa jaki ma to wpływ na gwarancje - moim zdaniem żaden , no chyba ze popsujesz taśmę od poduszki ale to musiałbys zrobic specjalnie .

MarcoNygus 07-07-09 20:24

A pyzatym da się spokojnie obszyć kiere na aucie tyle tylko ze musi to być tapicer z okolicy... No bo jechać kilkadziesiąt kilometrów to nie wiem czy jest sens...

Rasta 07-07-09 20:54

A poco tak się pier... skoro ściągnięcie kiery zajmuje 2 min. i trzeba mieć nielada talentu aby coś popsuć. Nasadka 5,5 dwie śrubki, a potem nasadka 24 i gotowe [bigok]

MarcoNygus 07-07-09 21:07

Cytat:

Napisał Rasta
A poco tak się pier... skoro ściągnięcie kiery zajmuje 2 min. i trzeba mieć nielada talentu aby coś popsuć. Nasadka 5,5 dwie śrubki, a potem nasadka 24 i gotowe [bigok]

Dokładnie...:D ale jak wymyślają jakieś farmazony no to co poradzić [panna]

Greg 07-07-09 21:13

Temat gwarancji jak w temacie zmiany gałki drążka biegów [panna]

Boisz się stracić gwarancje to kup kiere na allegro, wyślij do obszycia i jedz wymienić w ASO ze względu na gwarancje.
Drogo w ASO z wymianą :?: , to zrób to sam i daruj sobie obszywanie na samochodzie.
Tyle w temacie

Pzdr.

BiVi 09-07-09 14:17

macie sprawdzony punkt obszywania kierownic w stolicy? dajcie adres :mrgreen:

Greg 09-07-09 14:26

www.4drive.pl

Prosze to kontakt do znajomego.

Pzdr.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi