Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 2.0 TDCi 136KM - łańcuszek rozrządu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=75461)

Dorian87 24-09-15 21:59

2.0 TDCi 136KM - łańcuszek rozrządu
 
Czy ktos z was slyszal o zerwaniu lancuszka .Delikatni grzechoczze mi podczas schodzenia z obrotow i zastanawiam sie czy nie wymienic sam napinacz .

MichalST 24-09-15 23:07

W tym silniku jest jeszcze drugi łańcuch od napędu pompy olejowej. Ten nie ma żadnego napinania. Jego też zabierz pod uwagę.

A ten od łańcuszka rozrządu łatwo sprawdzić, po zdjęciu pokrywy wymuszając na siłę jego powrót (oczywiście ostrożnie żeby ślizgu nie uszkodzić). Powinien stać w miejscu.

Dorian87 26-09-15 11:42

Z napinaczem na pewno cos bedzie bo jak silnik schodzi z obrotow dostaje zwrotnego napinania i wydziela halas . Nie mam za bardzo checi to robic mysle tylko nad zmiana samego napinacza . I co najwazniejsze bo w sklad zestwu wchodzi napinacz i slizg on jest pod lancuchem jest dojscie do niego bez zdejmowania lancucha i walkow ?

MichalST 26-09-15 12:04

Dolny ślizg tylko po wyjęciu łańcuszka, czyli wałków. Chyba że uda się Tobie dojść do spinki łańcucha, ale jak robiłem ze swoim silnikiem nie pamiętam czy ta spinka istnieje (łańcuch może być wyprodukowany w nierozbieralnej pętli). Trochę roboty jest, bo żeby zdjąć górną pokrywę aluminiową trzeba poluzować pasek rozrządu, odkręcić pompę CR i vacu.
A żeby zdjąć pokrywę głowicy/kolektor (występuje odlane jako całość) trzeba pierw wyjąć wtryskiwacze.

Jak będziesz ponownie skręcać pokrywokolektor to zwróć uwagę, aby oringi dużych kanałów dolotowych były przed montażem założone na kolektor. Przy demontażu one lubią zostawać na kanałach głowicy i skręcając ponownie kolektor nie dojdzie on całą powierzchnią z deklem do głowicy. Istnieje wtedy ryzyko pęknięcia kolektora przy skręcaniu.

Dorian87 26-09-15 20:08

o kwestie montażowe sie nie martwie :D Ale dzieki za info

Artur83 01-10-15 14:31

Przepraszam, ale w 2.0 tdci jest przecież pasek rozrządu, a nie łańcuch?

Adam Getka 01-10-15 14:41

A ja tam widzę 2 łańcuszki i pasek

Artur83 01-10-15 14:44

Pewnie może tak być, ale kolega pisze o łańcuchu rozrządu, który jest przecież paskiem chyba, że to wszystko jest połączone?

Dorian87 01-10-15 18:03

Cytat:

Napisał Artur83 (Post 1089358)
Pewnie może tak być, ale kolega pisze o łańcuchu rozrządu, który jest przecież paskiem chyba, że to wszystko jest połączone?

Głównym napędem jest pasek ,ale ten silnik jest 16 zaworowy a pasek napędza tylko jeden wałek rozrządu a drugi wałek jest napędzany z tego pierwszego poprzez łańcuszek w samej głowicy. A co do drugiego łańcucha to jest nim napędzana pompa oleju . z nim nie ma problemu bo nie jest mega obciążony.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi