Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Brak samopoziomowania ksenona lewego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35186)

krzysieksp 28-01-10 17:31

Brak samopoziomowania ksenona lewego
 
Witam

Dzis zauważyłem, że lewy ksenon nie poziomuje się.

Co może być przyczyną ?

moons 28-01-10 17:47

Skoro tylko lewy to obstawiałbym coś z silniczkiem w lewej lampie.
Pozdrawiam

krzysieksp 28-01-10 18:00

a może być też opcja z czujnikiem, który ponoć jest zamontowany w wahaczu, ale nie jestem pewien tego.

Czy podłączenie do kompa może zdiagnozować źródło problemu?

Pozdro

Draco 28-01-10 18:18

tak na logikę to jeśli problem by dotyczył czujnika przy wahaczu to obie lampy by się nie poziomowały a nie tylko jedna.
Obstawiam problem z silniczkiem w lewej lampie

moons 28-01-10 18:29

Nie wiem czy podłączenie pod kompa coś pokaże ale układ poziomowania xenonów ma też swoje oddzielne gniazdo do diagnostyki. Sprawdzenie pewnie tylko w ASO.
Pozdrawiam

krzysieksp 28-01-10 18:37

Cytat:

Napisał Draco (Post 409513)
tak na logikę to jeśli problem by dotyczył czujnika przy wahaczu to obie lampy by się nie poziomowały a nie tylko jedna.
Obstawiam problem z silniczkiem w lewej lampie

a skąd nie wiesz że są dwa niezależne czujniki ( strona prawa, strona lewa )

czy ktoś jest w stanie podać schemat elektryczny lub link od ksenonów

Draco 28-01-10 18:51

Napisałem ze na "logikę" i szczerze nie słyszałem o 2 czujnikach to nie Mercedes gdzie poziomowanie jest "online", ale się dowiem jak jest w rzeczywistości.

moons 28-01-10 20:16

Czujniki są od poziomowania dwóch lamp jednocześnie na 100%. Sprawdź silniczek w lewej lampie bo na 99,99% to on. Szukasz problemu tam gdzie go nie ma. Jeśli to silniczek to i tak naprawa będzie Ciebie sporo kosztować ale jeśli się upierasz na czujnik to podejrzewam że nowy czujnik pewnie ze 4 x tyle co nowy silniczek do lampy.
Pozdrawiam

krzysieksp 29-01-10 18:00

wlasnie sie dowiedziałem od fachury z poznania , ze mam na 100% uszkodzony silniczek, czujnik byłby u mnie gdyby 2 reflektory sie nie pozycjonowały więc zwracam honor

Koszt naprawy silniczka to 100zł wiec nie jest drogo

Odezwe sie po naprawie
==========================
Tak jak obiecałem, własnie wymieniłem silniczek z reflektora, 100zl kosztował.
Po wyciągnięciu starego, komputer zablokował całkowicie ksenon prawy, obniżył go do min i juz tak pozostał do dzisiejszego dnia. Po włożeniu nowego silniczka do uszkodzonego reflektora wszystko wróciło do normalnej pracy.

Pozdrawiam

Krzysiek

popmen 30-12-12 21:26

Hej,
podłączam się pod temat, bo chyba najbliżej mu do mojego problemu. Ksenony w moim aucie poziomują się bez przerwy - po włączeniu jest tak, jak być powinno, po jakiejś chwili zaczynają jeździć góra - dół. Dodam tylko, że lampy to instalacja fabryczna.
Jakieś pomysły?

moons 30-12-12 21:39

Błędy odczytane?
Pozdrawiam

popmen 30-12-12 22:16

Nie. Niedawno zauważyłem. Co ciekawe, jest świeżo po serwisie w ASO.

moons 30-12-12 22:45

No to tak trudno zgadywać, pewnie któryś czujnik ale który to już najszybciej komputer powie.
Może być byle jaki komputer, nie musi być wcale ASO.

Pozdrawiam

popmen 30-12-12 23:04

oki doki. Spróbuję znaleźć jakiegoś fachmana z komputerkiem.
pozdrawiam

Pretorian 31-12-12 12:05

kupić ELM'a 327 i programem ELM CONFIG odczytasz błędy modułu HCM. Na 100% walnięty czujnik, one od środka gniją, dostaje się tam woda, która powoli niszczy płytkę drukową i ścieżki się dosłownie rozlatują. Ostatnio bawiłem się w kotka i myszkę z jednym z czujników, one są nierozbieralne bo obudowę trzeba przeciąć. Na allegro ceny zaczynają się od 50zł, pasuje od volvo v50 i mazdy 3.

popmen 09-01-13 18:28

no i samochód po badaniu. Komputer znalazł tylko jakiś stary błąd układu wspomagania. W międzyczasie światła zaczęły działać bez zarzutu, tak że czort jeden wie, co mu było.
pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi