Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Dorabianie kluczyka i pilota (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40050)

warna 06-06-10 11:48

[Zgierz/Łęczyca/Łódź] Dorabianie kluczyka i pilota
 
Witam ponownie :) Mam zamiar w najbliższym czasie rozejrzeć się za jakimś serwisem, który dorobi mi kluczyk i zrobi dodatkowego pilota do centralnego+alarmu. Czy ktoś z okolic Ozorkowa/Zgierza/Łęczycy/Aleksandrowa Łódzkiego może polecić jakiegoś speca, który w przystępnej cenie mi to wykona? Najlepiej jeśli pracuje w soboty lub w tygodniu po 18.

Oryginalny grot mam, ale jest tak zjechany, że potrafi tylko zamknąć zamek i nic więcej. Centralny z alarmem też wydaje mi się, że był dokładany, ale nie mam pewności. Można to jakoś sprawdzić?

Pozdrawiam.

Malave 06-06-10 13:34

Cytat:

Napisał warna (Post 453651)
Witam ponownie :) Mam zamiar w najbliższym czasie rozejrzeć się za jakimś serwisem, który dorobi mi kluczyk i zrobi dodatkowego pilota do centralnego+alarmu. Czy ktoś z okolic Ozorkowa/Zgierza/Łęczycy/Aleksandrowa Łódzkiego może polecić jakiegoś speca, który w przystępnej cenie mi to wykona? Najlepiej jeśli pracuje w soboty lub w tygodniu po 18.

Oryginalny grot mam, ale jest tak zjechany, że potrafi tylko zamknąć zamek i nic więcej. Centralny z alarmem też wydaje mi się, że był dokładany, ale nie mam pewności. Można to jakoś sprawdzić?

Pozdrawiam.

a to jak masz tak grot zjechany to jak samochod odpalasz?:D ja to moge Ci polecic ale w wawie gdzie dobrze mi docieli. ja za dociecie zapłacilem 23 zl. pozniej musisz sobie tylko immo doprogramowac. a co do alarmu to jak go teraz zamykasz jakiego masz pilota??

warna 06-06-10 17:22

Nie doprecyzowałem. Razem z autem dostałem dorobiony nieoryginalny kluczyk + pilocik, którego używam aktualnie. Dodatkowo mam ten ze zjechanym grotem, o którym wspomniałem. Wydaje mi się on oryginalny, ma emblemat forda w plastiku. Wolałbym ubezpieczyć się na zapas, gdybym zatrzasnął te kluczyki albo zgubił.

Pilota znalazłem w necie, mam taki jak w tym zestawie: http://www.stig.pl/produkty.php?id_produktu=155&id=340

Malave 06-06-10 17:34

Cytat:

Napisał warna (Post 453698)
Nie doprecyzowałem. Razem z autem dostałem dorobiony nieoryginalny kluczyk + pilocik, którego używam aktualnie. Dodatkowo mam ten ze zjechanym grotem, o którym wspomniałem. Wydaje mi się on oryginalny, ma emblemat forda w plastiku. Wolałbym ubezpieczyć się na zapas, gdybym zatrzasnął te kluczyki albo zgubił.

Pilota znalazłem w necie, mam taki jak w tym zestawie: http://www.stig.pl/produkty.php?id_produktu=155&id=340

co do tego kluczyka z pilotem to Ci nie umiem powiedziec jak z nim. jezeli chodzi o dorobienie samego kluczyka to idz do jakiegos magika niech Ci dorobi z tego nieorginalnego. chyba jedyne wyjscie. tylko sprawdz pozniej czy Ci smiga. a i tak uprzedam jak Ci gosciu bedzie chcial doprogramowac immo to sie nie zgadzaj bo tylko hajs wydasz a to mozesz sobie samemu zrobic.

oxxo 06-06-10 20:10

immo sam może doprogramować jak ma dwa kluczyki oryginalne a z opisu wynika że ma 2 ale nie oryginalne, po za tym immo można przełożyć.
W łodzi jest dobry gościu na narutowicza koło uniwerku(na wysokości telefonicznej) ja u niego dorabiałem i jest ok grot wygląda jak oryginał. na pewno nie polecam castoramy bo robili mi 2 razy i lipa a kluczyk wyglądał jakby go pilnikiem robił.

warna 06-06-10 20:53

@oxxo, możesz dać jakiś kontakt na tego gościa z Narutowicza?

Generalnie mam takie coś:
http://img717.imageshack.us/img717/9...0606131.th.jpg

Mogę sam zakodować kolejny kluczyk z takiego zestawu, czy muszę bulić kasę w ASO za skopiowanie kodu immo z tego zniszczonego kluczyka?

oxxo 06-06-10 22:09

http://www.pkt.pl/emmet_dorabianie_k...45b27ffab.html taka niepozorna budka koło uniwerku.
co do immo to wątpię. Trzeba mieć dwa oryginalne kluczyki. Jak będziesz u tego gościa to on sprawdzi Ci te klucze ale wydaje mi się że ten JMA ma skopiowane immo z tego z latarką i nie zaprogramujesz sam 3 klucza. Ja bym próbował przełożyć immo z tego JMA

lelek20051 06-06-10 22:20

pozwolę się dołączyć do tematu kluczyka.
mój wygląda tak:
http://www.focusklubpolska.pl/pictur...&pictureid=272
i pytanie czy da się go dorobić czy tylko serwis jak to mi powiedział pan z punktu dorabiania kluczy.

damianTDCI 06-06-10 22:30

Dorobić się da, ale gorzej z zaprogramowanienie imo.

warna 06-06-10 23:06

oxxo, dzięki wielkie :) Jak uporam się z homologacją butli i przeglądem foki to podjadę na Narutowicza.

oxxo 07-06-10 07:44

lelek20051 możesz kupić grot http://allegro.pl/item1065822887_now...1995_2010.html (ja kupiłem tutaj) docinasz go, przekładasz pilot i wszystko jest ok.
ewentualnie kupujesz grot z pilotem http://allegro.pl/item1063303644_now...1995_2010.html kopiujesz immo w punkcie dorabiania kluczy i masz dwa kluczyki ale to samo immo. Jak dobrze poszukasz to używany kluczyk kupisz taniej. Pilot zaprogramujesz sam.

pio_helloween 07-06-10 09:03

temat niedawno przerabiałem tylko ze miałem dwa oryginalne kluczyki a immo sam zaprogramowałem gorzej było z docieńciem grotu odradzam wszelkie punkty które robią wszytko najlepiej poszukać majstar co zajmuje sie tylko autami

_domino 14-06-10 01:17

Mam podobny problem - kupilem auto z 2 kluczykami, z czego jeden to pilot. Drugi jest bezuzyteczny bo po otwarciu nim drzwi wyje alarm a foka i tak jak sie nim kreci w stacyjce nie zapali.

Czy zeby zrobic zamiast niego drugiego kluczyka-pilota musze udac sie do ASO czy gdzies indziej? (Poznan).

oxxo 14-06-10 17:02

skoro nie odpala to ja bym kupił np. używany pilot + nowy grot i docięcie grota.
I teraz albo skopiowałbym immo z 1 kluczyka przy okazji docinania albo udałbym się do ASO celem dopisania kluczyka.

Vampir88 19-06-10 11:11

Mam podobny problem....kupiłem foke z 1 kluczykiem i chciałbym dorobić oryginalny kluczyk z pilotem, wiecie może gdzie mozna dorobić w okolocy warszawy i ile kosztuje taka impreza?

PabloFSW 07-08-10 11:37

Odgrzeję trochę temat ;)
Jeśli ktoś ma 1 klucz oryginalny, 1 dorabiany z immo(dorabiany z tego jedynego oryginała) to czy może sobie zaprogramować 3 klucz z pilotem używając dwóch wyżej opisanych? Czy konieczna będzie jednak wizyta w ASO?

Amazon 07-08-10 12:29

możesz, jak masz 2 kluczyki spokojnie dasz radę

PabloFSW 07-08-10 13:00

Ale ten drugi był dorabiany (kopią) pierwszego. To w niczym nie przeszkadza? Jeśli nie to można użyć np. dwa razy ten sam kluczyk(tak wnioskuję). Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Amazon 07-08-10 13:31

jeśli oba są z imo (czy jak to się poprawnie nazywa) to nic nie przeszkadza, jeśli tylko jeden by miał imo to wtedy nie zaprogramujesz imo tego 3
ja miałem 1 dokupiłem na allegro 2 i surowy grot, zaprogramowali mi go i po tym kupiłem 3 i sam go zaprogramowałem za pomocą dwóch pozostałych
podstawą jest aby oba kluczyki miały inne imo, a nie drugi miał kopię pierwszego

moons 07-08-10 13:35

Zależy jak był dorobiony. Musisz mieć dwa kluczyki oryginalne, oryginalne w takim rozumieniu że z dopisanym na sztywno immo do komputera auta. Jeśli ktoś miał jeden taki kluczyk a drugi dorobił w punkcie i dorobienie polegało na sklonowaniu pastylki z tego oryginalnego to nici z programowania następnych kluczy samemu bo de facto masz tylko jeden kluczyk. Natomiast jeśli dorobienie polegało też na dopisaniu w ASO nowego klucza do kompa auta to następne klucze można programować samemu.
Pozdrawiam

PabloFSW 07-08-10 15:35

Wszystko jasne. Czyli wizyta w ASO jest nieunikniona ;)
Dzięki wielkie za pomoc.

warna 22-11-10 21:47

Minęło praktycznie pół roku, a ja dopiero się zebrałem żeby dorobić ten kluczyk :D

Pan, który ma zakład na Narutowicza 72 w Łodzi (namiar wyżej podał oxxo), jest konkretny, dorobił klucz raz dwa i zainkasował 180zł za klonowanie. W dwóch innych miejscach w Łodzi śpiewnęli mi 350zł za taką akcję. Kluczyk zamyka, otwiera i odpala fokę bez problemu. Mogę z czystym sumieniem polecić ten zakład.

beny102 02-12-10 22:38

W trakcie służbowej wizyty w Elblągu wstąpiłem do zakładu w którym dorabiają tylko i wyłącznie kluczyki do samochodów.
Wystarczy mieć jeden kluczyk oryginalny.
Robią dosłowną kopię kluczyka włącznie z immo.
Wygląda i działa dokładnie tak samo jak oryginał.
Koszt... ok. 500 zł... Aż się pode mną nogi ugięły...

daniel145 11-12-10 14:07

Witam. Mam 2 kluczyki oryginalne tylko ze bez wbudowanego pilota (mam osobny). Troche mnie to denerwuje bo nie moge z niego otwierac bagaznika no i wogole jest brzydki. Ile w ASO kosztuje zrobienie takiego kluczyka, ewentualnie co moge zrobic zeby mnie to taniej wyszlo?
Chodzi mi o zrobienie takiego kluczyka http://img.archiwumallegro.pl/?1034438787

qrczakos 11-12-10 14:31

jak masz 2 kluczyki i chcesz trzeci z pilotem to wydaje mi sie ze wystarczy ze kupisz kompletny uzywany kluczyk z transponderem i jak bedziesz go programowac to nacisniesz przycisk ktorys i powinien sie zakodowac. poprawcie mnie jak mowie źle.

KamilK 11-12-10 16:19

własnie jak to jest z tymi pilotami ? bo ja mam 2 kluczyki ale tylko jedne z pilotem, wiec czy wystarczy kupić na allegro używany kluczyk z wbudowanym pilotem, przęłożyć grot i transponder z mojego i zaprogramować pilota ? tylko jak zaprogramować tego pilota ?

Kacper85 11-12-10 17:05

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 516294)
jak masz 2 kluczyki i chcesz trzeci z pilotem to wydaje mi sie ze wystarczy ze kupisz kompletny uzywany kluczyk z transponderem i jak bedziesz go programowac to nacisniesz przycisk ktorys i powinien sie zakodowac. poprawcie mnie jak mowie źle.

a centralka która obsłuży pilota ?

aby dołożyć kluczyk z pilotem musisz mieć odpowiednią centralkę.
skoro kolega ma pilota osobnego, zapewne nie fordowskiego, pewnie osobny pilot obsługuje też alarm... to nie ma szans na pozbycie się tego pilota na rzecz takiego klucza ze zintegrowanymi przyciskami. Musiałby zdemontować obecny alarm, założyć bezpilotowy, zmienić centralkę/moduł na taki z obsługą pilota-klucza, no i kupić sam pilot-klucz.

qrczakos 11-12-10 21:39

Cytat:

Napisał Kacper85 (Post 516349)
a centralka która obsłuży pilota ?

aby dołożyć kluczyk z pilotem musisz mieć odpowiednią centralkę.
skoro kolega ma pilota osobnego, zapewne nie fordowskiego, pewnie osobny pilot obsługuje też alarm... to nie ma szans na pozbycie się tego pilota na rzecz takiego klucza ze zintegrowanymi przyciskami. Musiałby zdemontować obecny alarm, założyć bezpilotowy, zmienić centralkę/moduł na taki z obsługą pilota-klucza, no i kupić sam pilot-klucz.

kolega nic nie pisał że ma alarm, ale racja.

Cytat:

Napisał KamilK (Post 516313)
własnie jak to jest z tymi pilotami ? bo ja mam 2 kluczyki ale tylko jedne z pilotem, wiec czy wystarczy kupić na allegro używany kluczyk z wbudowanym pilotem, przęłożyć grot i transponder z mojego i zaprogramować pilota ? tylko jak zaprogramować tego pilota ?

ja robiłem do swojego scyzoryk to chciałem mieć całe czas 2 klucze oryginalne, wiec kupiłem na początku kluczyk surowy z imo za 5 dych i scyzoryk od s maxa, i poczatkowo mialem przerobiony grot z tego surowego, ale kupilem pod scyzoryk dedykowany bo latał. przy zaprogramowywaniu - ja mialem jeden zwykły kluczyk i jajko, trzeba bylo na scyzoryku i na jajku nacisnac przycisk i programuje sie wtedy do centralnego

Kacper85 11-12-10 22:00

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 516457)
kolega nic nie pisał że ma alarm, ale racja.

Prawda, ale pomyślałem sobie tak:
Skoro ma osobny pilot, to zakładam, że nie fabryczne rozwiązanie. Jeżeli tak, to są dwie możliwości:
1) sterownik centralnego
2) alarm
Pierwsza opcja popularna dawno temu.... dziś raczej spotykana tylko w nowych autach, które kupowane są od producenta bez alarmu, a następnie ASO dokłada bezpilotówkę - chyba że kupiec chce mieć fabryczny fordowski alarm.

KamilK 12-12-10 10:25

mi zalezy na takim kluczyku:
http://www.focusklubpolska.pl/pictur...&pictureid=272
bo teraz mam sam kluczyk i pilot na breloku (oryginalny forda nie żaden dokładany alarm z centralnym)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi