Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Głośna praca silnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23660)

Gwidon 19-09-08 20:04

Głośna praca silnika
 
W czasie pracy silnika występuje, terkot (stukot) z okolic rozrządu z dużą i regularną częstotliwością. Nie zanika wraz ze wzrostem temperatury i wzmaga się wraz z prędkością i ilości obrotów. Wydaje się być nieco cichszy podczas jazdy na wyższych biegach.
Rozrząd był robiony (40 tyś.) więc co to może być.

Rasta 19-09-08 20:37

Zdjąć osłonę sprawdzić w jakim stanie są rolki :!:

kasprzak 19-09-08 22:07

Na bank, ktoras rolka. Mnie denerwuja te piski przy duzej wilgotnosci, ale juz 3 raz nie bede wymienial rolki :[

Gwidon 23-09-08 16:22

Rolki,pasek osprzętu i rozrząd sprawdzone. Wałek rozrządu i panewki jak nowe. Olej i płyny czyste.
Zimny silnik odpala, dymi na biało, trochę obroty pływają po czasie się normują, lecz silnik nadal pracuje dosyć głośno i trzęsie. Podczas dodawania gazu słychać dudnienie. Zrobiłem nim 200 km i bez zmian. Mechanik stawia na pompę a ja na świece i katalizator.
Pompa była regenerowana jakieś 20 tyś.
Może ktoś miał już podobne objawy.

IroN_87 23-09-08 17:20

Cytat:

Napisał Gwidon
Mechanik stawia na pompę a ja na świece i katalizator.
Pompa była regenerowana jakieś 20 tyś.
Może ktoś miał już podobne objawy.

Jakie świece? świece żarowe są potrzebne tylko do odpalenia..
Może łańcuch tak hałasuje po prostu...

Gwidon 23-09-08 20:24

Układ podgrzewania może pracować nawet do 20 minut w TD

Piotr_78 24-09-08 07:35

Zimny silnik odpala, dymi na biało, trochę obroty pływają po czasie się normują, lecz silnik nadal pracuje dosyć głośno i trzęsie. Podczas dodawania gazu słychać dudnienie. A nie ubywa płynu chłodzącego bo mi tak robiła alfa ale w benzynie jak mi uszczelka pod głowica poszła i płyn chłodzący lał mi się do cylindrów. Wtedy miałem nierówną pracę silnika przy odpaleniu aż wyparowały znikome ilości wody z garów i wtedy biały dym leciał z rury a silnik chodził jak traktor trzęsąc karocą. Nie przypominam sobie jednak aby rozrząd hałasował, może źle Ci go założyli lub pasek przeskoczył ale wtedy to [ass] .

Gwidon 25-09-08 09:12

Przyczyną dudnienia i stuków silnika jest uszkodzona poduszka silnika (wytarty ogranicznik i oklapła guma). Łapa na której trzyma się prawa poduszka olejowa pod wpływem naprężenia się przesunęła. Silnik podczas pracy jest źle wyważony.
Dławienie i wydobywający się białego dymu przy odpaleniu spowodowane jest uszkodzeniem układu wstępnego podgrzewania silnika (przekaźnik świec żarowych).
Byłem w trzech warsztatach i różne opinie, jedni mówili, że głowica lub uszczelka, drudzy stawiali na pompę wtryskową i zły kont wtrysku a jeszcze inni chcieli rozbierać silnik.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi