Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Pytanie o bagnet oleju - różnice między TDDI a TDCI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21883)

Janio1981 24-04-08 13:39

Pytanie o bagnet oleju - różnice między TDDI a TDCI
 
Witam!
Niedawno stałem się posiadaczem FFI TDDI z 2004 r. Przeglądając instrukcje obsługi natknąłem się na rysunki bagnetów występujących w dieslach:
http://img141.imageshack.us/img141/2...netyim6.th.jpg

Tu pojawia się moje pytanie do posiadaczy silników TDDI - jaki macie bagnet w swoim aucie?

Taki:
http://img141.imageshack.us/img141/3...tddikz3.th.jpg

Czy taki:
http://img142.imageshack.us/img142/8...tdcicg5.th.jpg

??
Według tej instrukcji mam w swoim TDDI bagnet z TDCI, a jak widać, to różnią się one dość znacznie. Czy to błąd w instrukcji czy też mam zamieniony bagnet? Nie chciałbym uszkodzić silnika zbyt dużą/małą ilością oleju.

Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam

mmkaminscy 24-04-08 13:59

Re: Pytanie o bagnet oleju - różnice między TDDI a TDCI
 
Cytat:

Napisał Janio1981
... pytanie do posiadaczy silników TDDI - jaki macie bagnet w swoim aucie?
Czy taki:
Obrazek

ja mam taki jak powyzej, czyli wg opisu z obrazka od TDCi a mam 1.8 tdddi 75 KM z marca 2001 roku

Darelk 24-04-08 14:02

ja mam ten drugi czyli wg instrukcji od tdci ale mam 1.8 tddi 90 KM i z 2001 r

Janio1981 24-04-08 14:11

Dzięki za pierwsze odpowiedzi. Wynika zatem z tego, że w instrukcji jest błąd. Proszę, żeby wypowiadali się jeszcze inni posiadacze TDDI - mam nadzieję, że teoria błędu w ins. się potwierdzi.

Pozdrawiam

Darelk 24-04-08 14:40

może być taka możliwość że foczki po lifcie ( choć ja takowej niemam ) miały już bagnety z tdci

Janio1981 24-04-08 14:49

Cytat:

Napisał Darelk
może być taka możliwość że foczki po lifcie ( choć ja takowej niemam ) miały już bagnety z tdci

Faktycznie - może tak być. Poczekajmy aż wypowie się jakiś posiadacz Foki sprzed FL

krisfoc 24-04-08 15:15

focus kombi 1.8 TDDI rok 2000 - bagnet jak z rys tddi
krzysiek

Janio1981 24-04-08 15:22

Cytat:

Napisał krisfoc
focus kombi 1.8 TDDI rok 2000 - bagnet jak z rys tddi
krzysiek

Czyli chyba faktycznie Foki sprzed FL - bagnet zgodny z rysunkiem, a po FL - bagnet z TDCI.
Czekam na dalsze wypowiedzi.

Hoss 25-04-08 10:48

mam tak samo jak krisfoc,


pozdrawiam.

mmkaminscy 25-04-08 13:37

Cytat:

Napisał Janio1981
Czyli chyba faktycznie Foki sprzed FL - bagnet zgodny z rysunkiem, a po FL - bagnet z TDCI.
Czekam na dalsze wypowiedzi.

Chyba to nie jest reguła. Jak pisałem wczesniej, moja tddi SPRZED liftingu (III.2001) ma bagnet wg rysunku z tdci ... no chyba ze zanim do mnie trafila miala jakies "przygody" o ktorych nie wiem i wlozyli jej inny bagnet

Art_83 25-04-08 19:10

U mnie też bagnet się nie zgadza z instrukcją. Wg instrukcji mam bagnet z TDCi a foka sprzed FL, więc nie wiem jak to powinno prawidlowo byc...

silvershadow 25-04-08 23:04

jesli bagnety maja jednakowa dlugosc i podzialke min-max w jednakowym polozeniu to jakie to ma znaczenie ktora macie? ma prawidlowo wskazywac poziom oleju i tyle

ppgor 26-04-08 16:55

Cytat:

Napisał Janio1981
Proszę, żeby wypowiadali się jeszcze inni posiadacze TDDI - mam nadzieję, że teoria błędu w ins. się potwierdzi.

prosze bardzo - jako dowód oryg. foto :mrgreen:

http://img128.imageshack.us/img128/8...gnetqd4.th.jpg

dede 26-04-08 21:29

Tez mam z TDCI wg instrucji ,a mam Focusa TDDi z 2004 roku,równiez sie nad tym zastanawiałem , i chyba to nie ma różnicy jaki ma sie bagnet ,musze sprawdzic z kolegi Focusem z 2000 r czy te bagnety maja to sama dlugosc ,wtedy sprawa bedzie jasna :)

Nofy 27-04-08 11:51

moje TDDI ma bagnet zgodny z instrukcją, rok 2000 :P

gRuHa 27-04-08 13:52

Janio1981, to są konstrukcyjnie identyczne silniki, więc nie przejmuj się tym że masz bagnet od TDCi, nawet jeśli masz zamieniony...

Janio1981 27-04-08 14:20

Bardzo dziękuję Wam wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam
[pub2]

maniek_m8 27-04-08 20:10

witam! Od kilku dni jestem posiadaczem focusa 1.8 tddi z 2001roku. W silniku mam bagnet który według książki jest od TDCI. NIe daje mi to spokoju ponieważ z tego co wiem bagnety z TDDI iTDCI maja różne długości a co się z tym wiąże (mając nieprawidłowy bagnet) mogą błędnie wskazywać poziom oleju. Mam pytanie do posiadaczy focusa z 1.8 TDDI mających bagnet z TDCI( według książki). Jak wskazuje bagnet po wlaniu 5.6 litra oleju ( z tego co się orientuję tyle wchodzi) ?

ppgor 28-04-08 08:21

maniek_m8 jak wlejesz 5,5 L to będzie na znaczku max na bagnecie :wink:

dede 28-04-08 17:59

Właśnie sprawdziłem z kolega długości bagnetów ten dłuższy czyli zgodnie z instrukcja do TDDi ma około 55 cm ,a ten krótszy ma około 49 cm i wychodzi ze poziom minimum na tym krótszym to jest dlugościowo przyrównując poziom max na tym dłuższym :)

maniek_m8 28-04-08 18:47

dzisiaj mając trochę czasu spuściłem olej z silnika i wlałem z powrotem 5L ( biorąc pod uwagę że z filtra olej nie zleciał). Na miarce wskazuje MAX. A więc na to wygląda że mam dobry bagnet (choć według książki powinien być ten drugi). Z tego co wcześniej czytałem na forum jedni mają w tym silniku ten bagnet co ja a inni ten z książki. Nie bardzo to rozumiem.
Pozdrowienia dla wszystkich

gRuHa 28-04-08 19:34

Cytat:

wychodzi ze poziom minimum na tym krótszym to jest dlugościowo przyrównując poziom max na tym dłuższym
a patrzyliście, czy jest różnica w wysokości ich górnego mocowania??

maniek_m8 28-04-08 19:41

Cytat:

Napisał gRuHa
Cytat:

wychodzi ze poziom minimum na tym krótszym to jest dlugościowo przyrównując poziom max na tym dłuższym
a patrzyliście, czy jest różnica w wysokości ich górnego mocowania??

bardzo trafne spostrzeżenie

Hoss 28-04-08 21:54

to jak to w koncu jest, bo ja juz zglupialem :smt017

dede 28-04-08 22:59

ja mierzyłem całą długośc bagnetu od górnego mocowania wszystko co wchodzi do silnika ,wyżej podałem dlugości tych bagnetów :)

gRuHa 29-04-08 00:10

Cytat:

Napisał dede
ja mierzyłem całą długośc bagnetu od górnego mocowania wszystko co wchodzi do silnika ,wyżej podałem dlugości tych bagnetów

stary nie wiem jak mam Ci to wytłumaczyć
jeden mówisz, że ma 55cm, drugi ok. 50
teraz weź kartkę i narysuj jeden obok drugiego, ale ten dłuższy "zamocuj" 5 cm wyżej, narysuj poziom oleju, wskazują ten sam?? TAK :!:
trzeba zatem wziąć wszystkie parametry pod uwagę, a nie tylko część...

dede 29-04-08 21:24

stary mi nie musisz nic tłumaczyć ,bo dla mnie jest sprawa jasna ,zmierzyłem porównałem i napisałem ,poprostu ten starszy bagnet jest dłuzszy te 5 cm które nikomu do niczego nie jest potrzebne bo oznaczeniam MIN i MAX pokazana na zdjeciach w instrukcji mają na tej samej wysokości :) pozdrawiam

Piotr_78 30-04-08 07:54

mój focus TDDI z 2000r ma bagnet z dwoma wycięciami zgodnie z instrukcją.

gRuHa 30-04-08 23:17

Cytat:

Napisał dede
bo oznaczeniam MIN i MAX pokazana na zdjeciach w instrukcji mają na tej samej wysokości

tego mi brakowało w tym poście:
Cytat:

Napisał dede
Właśnie sprawdziłem z kolega długości bagnetów ten dłuższy czyli zgodnie z instrukcja do TDDi ma około 55 cm ,a ten krótszy ma około 49 cm i wychodzi ze poziom minimum na tym krótszym to jest dlugościowo przyrównując poziom max na tym dłuższym

w którym sugeruszesz (pogrubionym fragmentem), że bagnety są inne :mrgreen:

Yaro997 23-05-08 15:51

Stan oleju
 
Cóż braciszkowie - po wymianie oleju - czego byłem naocznym świadkiem :shock: i jestem pewny że wszystko wypłynęło - mechanik Zbynio wlał mi oliwę oczywiście wg katalogu czyli 3,8l. Jak się później okazało (kontrola na zimnym silniku na dzień następny) oleju było ok 0,5 cm ponad max poziom na bagnecie. I chcąc niechcąc byłem zmuszony domowym sposobem wyciągać powoli nadwyżkę [banghead] . Co dziwne - wyssałem go ok 0,8 l i nadal było go za dużo. Jak to możliwe że z butelki 4l mechan nalał mi 3,8 ja wyciągnołem jeszcze ok 0,8 i NADAL JEST ZA DUZOOOO.HELP - ssać dalej czy .................??? No właśnie?????? CO dalej??? Poradzcie coś [boshe]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi