Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Wymiana klocków tył, a czujnik ABS diagnoza czujnik przód przed wymiana wszystk ok. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53537)

piciufmk2 19-11-11 14:46

Wymiana klocków tył, a czujnik ABS diagnoza czujnik przód przed wymiana wszystk ok.
 
Witam. Przeczytałem trochę postów ale nie znalazłem identycznego przypadku.

Byłem na wymianie klocków u swojego mechanika. Wymienił na BOSCH-a z tyłu z robotą wziął 200zł. Mam do niego kawałek drogi bo w Poznaniu ciężko o fachowców. Dużo partaczy. W środę dostałem telefon że auto do odbioru. Odebrałem i przejechałem może z 1 km i zapaliła się kontrolka ABS-u. Więc z powrotem do niego. Powiedział, że podepnie pod komputer, zrobi test systemu ABS, ale najprawdopodobniej czujnik ( sugerował jeszcze łożysko). Po sprawdzeniu powiedział że komputer wskazał 100% błąd czujnika (o dziwo) z przodu przy prawym kole więc wymienił na nowy ATE koszt kolejne 200zł. Odebrałem auto i po 2 dniach jest to samo;/ przejechałem ok. 150km. Czasem na chwile zgaśnie po czym po krótkiej chwili zapala się na stałe. Gaszenie silnika nie pomaga. Zastanawiam się czy na pewno to łożysko i znowu zbieg okoliczność ponieważ do wymiany klocków wszystko było jak w najlepszym porządku, a wymiana klocków niedługo wyniesie prawie 1000zł – jeśli to nie łożysko to na tym się nie skończy. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

siwy05 19-11-11 16:32

Cytat:

Mam do niego kawałek drogi bo w Poznaniu ciężko o fachowców. Dużo partaczy.
Jesteś pewien, że jednak on nie należy do tych, o których piszesz?

piciufmk2 20-11-11 12:05

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 639130)
Jesteś pewien, że jednak on nie należy do tych, o których piszesz?

Witam. Właśnie pewności nie mam. Ale wydaje mi się to podejrzane - wcześniej było wszystko ok a po wymianie klocków pali się kontrolka od ABS. Mechanik ten jest kolejnym z polecenia znajomych. 3 znajomych robi u niego auta. Nie jest tani, czasami droższy od innych, nie robi też ekspresowo. Jak ktoś ma kogoś godnego polecenia w Poznaniu to proszę o namiar. W mojej historii z motoryzacją było już kilku i wszyscy z polecenia. Przez poprzedniego miałem remont silnika w poprzednim aucie więc nic dziwnego, że mam podejrzenia...

bond008 22-11-11 11:53

Witam
W Focusie II czujnik (pierścień) do ABS jest właśnie w łożysku (mówię o osi tylnej). Jeżeli komputer ponownie pokaże problem z osią przednią (pomimo wymiany czujnika) to pozostaje tylko sprawdzenie samego "okablowania".

ffelmer 23-11-11 20:22

Cytat:

Napisał bond008 (Post 640184)
Witam
W Focusie II czujnik (pierścień) do ABS jest właśnie w łożysku (mówię o osi tylnej). Jeżeli komputer ponownie pokaże problem z osią przednią (pomimo wymiany czujnika) to pozostaje tylko sprawdzenie samego "okablowania".

Ale kolega pisał wcześniej, że wymienił "klocki" z tylu za 200 zł... Czyli cała piasta... część nie rozbieralna nie demontowala chociaż sam czujnik ABS można zdemontować ale czy zamiennik moza jakiś zmontować (nie wiem), a łożysko dobre jest z tyłu?

Co do błędu na ABS koła PP sprawdziłbym kostki pod nadkolem czy instalacja sien ei przerwała i/lub czy kostki nie są brudne (jakieś błoto czy coś). Co o do ABS-u z przodu po wyjęciu czujnika w zwrotnicy w sumie mozesz sam zwrócić uwagę czy "magnes" (część nadająca sygnal do czujnik ABS) na łozysku nie ma uszkodzeń... najlepiej przez otwór przyświeć lampką i obróć piastą koła i zwróć uwagę czy nie ma żadnego pyłu, brudu, czy "gumy" odstającej z łożyska w kierunku czujnik. jak nie to trzeba demontować łożysko koła na który jest błąd i wymienić raczej łożysko.

olo22 24-11-11 08:27

Ja miałem podobny problem wymieniałem z tyły zawieszenie i LP ABS padł w tym samym czasie ale kupiłem zamiennik czujnika na allegro za 80 zł. z przesyłka i nie ma problemu- może czujnik jest jakiś trefny


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi