Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Wiązka elektrycznych lusterek. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42023)

piotr7691 05-08-10 17:45

Wiązka elektrycznych lusterek.
 
Witam. Mam focusa kombi 1999 tddi z elektrycznymi szybami tylko z przodu. Chciałbym założyć elektryczne i podgrzewane lusterka. Czy wystarczy zakupić wiązkę z opcją elektrycznych lusterek i z jakiego mogą być modelu. Jeżeli ktoś wie niech da info. Czy może być wiązka z tdci, a jeżeli tak to jaka? Niech ktoś obszernie opisze problem. Pozdrawiam

moons 05-08-10 19:05

Zobacz czy przypadkiem już nie masz wiązki w drzwiach od elektrycznych lusterek. Wiązki bez elektrycznych lusterek to raczej rzadkość. Wystarczy zdjąć ten trójkąt przy lusterku często już tam można znaleźć wtyczkę od lusterek, oczywiście najlepiej zdjąć całą tapicerkę wtedy na 100% można określić co się ma. Jeśli jednak nie masz takiej wiązki to możesz kupić obojętnie od jakiej wersji silnikowej czy nadwoziowej ważne żeby była od auta tylko z przednimi elektrycznymi szybami.
Pozdrawiam

piotr7691 05-08-10 20:20

dzięki.

---------- Post dodany o 20:20 ---------- Poprzedni post był z 19:57 ----------

Jeszcze jedno. Jak podłączę wiązkę z opcją elektrycznych lusterek to już będzie wszystko dobrze i bez dodatkowych kombinacji bedą u mnie działać. Oczywiście po dokupieniu odpowiednich lusterek, przełącznika i osłon. Proszę jeszcze o info w tym temacie.

moons 05-08-10 20:58

No jeśli masz całą kompletną instalację to powinny działać od razu. Jeśli nie masz wiązki w środku auta trzeba jeszcze pociągnąć kilka kabelków w środku auta.
Pozdrawiam

piotr7691 05-08-10 22:11

A można to jakoś sprawdzić, czy u mnie jest instalacja pod lusterka?

moons 05-08-10 22:41

Najprościej rozłączyć złącze pomiędzy drzwiami a kabiną auta. Trzeba je rozkręcić, trudne dojście ale daje rady. Należy sprawdzić piny 12, 13, 15, 16 są od sterowania lusterkami a 20 jest od grzania lusterek. Od razu widać dwie strony także nic więcej nie trzeba sprawdzać.
Pozdrawiam

piotr7691 06-08-10 09:52

dzięki

yorqe 10-12-14 18:51

Zmiana lusterek na elektryczne
 
Witam. Wiem że podobny temat jest w FAQ jednak dotyczy on sytuacji kiedy mamy instalacje pod owe lusterka. Ja tej instalacji nie mam a chętnie wyposażę się w elektryczne i grzane lusterka. Znam oczywiście stronke http://www.foka24.de/Focus/E-Spiegel.html i większość tematu udało mi się rozkminić. Jednej kwestii tylko nie rozkodowałem mianowicie sposobu podłączenia wiązki łączącej lewe i prawe lusterko do skrzynki nad nogami kierowcy. Czy dwa przewody idące do skrzynki są "rozgałęzieniem" dwóch z pięciu przewodów z wiązki? I o co chodzi z gniazdem C51 bo widnieje ono w niemieckim opisie? Jeśli ktoś pomoże mi rozwiązać wątpliwości chętnie opiszę w FAQ moje poczynania w tej kwestii.
Pozdrawiam

blackdriver 03-12-16 16:25

Witam
Ostatnio zdecydowałem się na wymianę lusterek manualnych na elektryczne. Po sprawdzeniu połączenia drzwi-kabina okazało się że nie mam wiązki od lusterek w drzwiach, ale chociaż jest ona w kabinie. Spoko, dołożenie wiązki w drzwi to żaden problem więc tak też zrobiłem. Lusterka działają [brawo] jednak szybko okazało się że nie działa ich ogrzewanie. Po przejrzeniu niemieckiej strony oraz tematów tutaj na forum zająłem się skrzynką bezpieczników. W złączu C14 pin 2 jest więc tu się wszystko zgadza, jednak okazało się że nie mam obsadzonego pinu 9 w złączu C11, a co więcej nawet nie mam tej wtyczki.
https://s18.postimg.org/3nguvrhux/skrzynka2.jpg
Kupiłem więc skrzynkę bezpieczników razem z wtyczkami z jakiejś bogatszej wersji, po podłączeniu jej i włączeniu ogrzewania tylnej szyby, na pinie 9 pojawia się napięcie czyli jest OK
I tu pojawia się problem. Skoro w połączeniu drzwi-kabina mam obsadzony pin 20 odpowiadający za ogrzewanie lusterek...to gdzie jest drugi koniec tego przewodu skoro nie dochodzi on do skrzynki bezpieczników?? Bo rozumiem że powinien on właśnie iść do skrzynki bezpieczników i wspomnianej wcześniej wtyczki C11 pin9. Owszem, mogę "iść po kablu" ale średnio widzi mi się rozbebeszanie wszystkiego i śledzenie go.
Może ktoś jest w stanie mi pomóc?
W lusterkach manualnych miałem wymienione szkła na podgrzewane i przewody kładłem sam. Podłączyłem się wówczas pod ogrzewanie tylnej szyby w tym dużym złączu przy lewej stopie kierowcy. Jako że do ogrzewania jest dosyć gruby przewód to i do lusterek dałem podobny. W oryginalnej wiązce elektrycznych lusterek przewody od ogrzewania są znacznie cieńsze...więc jak się domyślam nie mogę się nimi podłączyć bezpośrednio pod grzanie tylnej szyby (na elektryce się jakoś szczególnie nie znam ale skoro od tylnej szyby jest gruby przewód to chyba z jakiegoś powodu on taki jest ;)) Poza tym skoro już coś robię to chcę to zrobić dobrze i tak jak było to robione fabrycznie a nie bawić się w puszczanie dodatkowego zasilania od ogrzewania lusterek skoro mam (w drzwiach) instalacje.

si3wc4 06-12-16 11:50

Z tego co widzę po allegro, to duże maty (20x14cm) pobierają ok 20W energii, czyli ok. 1.7A na sztukę.
Do takiego obciążenia wystarczą przewody 1mm^2.
Tylna szyba pobiera nawet do 17A i żeby ograniczyć spadek napięcia na tym dość długim przewodzie jego przekrój to bodajże 4mm^2.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi