Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   TDI vs. TDDI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=12209)

PJan 26-08-06 19:31

TDI vs. TDDI
 
witam,
jestem zupelnie zielony w tych sprawach wiec mam nadzieje ze tu znajde odpowiedz na pytanko o roznice w tych typach silnika. Generalnie szukam focusa dla siebie w okolisach 2000-2002 i na allegro jest sporo TDI TDDI i TDCi. Ci odpada bo powyzej 3500 rpm juz nie ma jazdy a ja lubie taka jazde.

Czy mozecie mi powiedziec co soba reprezentuje silnik TDDI. I czy sie rozni od TDi?

grzehoo 26-08-06 19:45

Cytat:

Napisał PJan
Ci odpada bo powyzej 3500 rpm juz nie ma jazdy a ja lubie taka jazde.

co? jak to powyżej 3500 RPM nie ma jazdy w tdci? :shock:

Cytat:

Napisał PJan
Czy mozecie mi powiedziec co soba reprezentuje silnik TDDI

mniejszą moc i kulturę pracy, większy hałas i wytrzymałość na gówniane paliwo w stosunku do tdci. Nie jest równiez tak delikatny na sprawy chipowania...

TDI - nie wiem...

PJan 26-08-06 19:50

Cytat:

Napisał grzehoo
co? jak to powyżej 3500 RPM nie ma jazdy w tdci? :shock:

witam,
no dobrze - ponioslo mnie [chytry]
to do ilu silnik TDCi efektywnie kreci?

zis 26-08-06 20:28

4krpm

ford_driver 26-08-06 20:29

Nierozumiem co to znaczy nie kreci powyzej 3500 obr/min a ja lubie taki styl jazdy ??
silnik diesla nie musi miec obrotow zeby jego 'osiagi" byly bardzo zadowalające

jak chcesz jezdzic czyms co potrzebuje obrotów kup sobie samochod benzynowy i to z lekkim silnikem wtedy zeby jechac trzeba krecic

co do diesla to fakt po 3500 obr/min to w wiekszości przypadków ciezko tam szukac osiagow bez wzgledu czy to TDI, TDDi TDCI HDI i jak by tego jeszcze nie nazywal

tak wiec jak musisz miec obroty powyzej 3500 to NIE KUPUJ DIESLA !!!

pozdrowienia

ford_driver

darekw 26-08-06 20:50

Cytat:

Napisał PJan
TDI

Raczej nie ma takiego symbolu w nomenklaturze Forda. Starsze turbodiesle były oznaczane jako TD, ale to raczej nie w foce, tylko escorcie i mondeo MK1. Myślę, że w przypadku foki, w kontekście allegro, można napisać równanie:

TDI = TDDi ;-) :-D

PJan 26-08-06 20:58

Cytat:

Napisał ford_driver
jak chcesz jezdzic czyms co potrzebuje obrotów kup sobie samochod benzynowy i to z lekkim silnikem wtedy zeby jechac trzeba krecic

witam,
mam accorda 1.8 benzyne (136 KM) wiec jest co pociagnac! Ale chcielismy drugi samochod - cos w dieslu. I najbardziej mi podpasowal optycznie 3drzwiowy hatchback 1.8 TDDI. Stad moje pytania.

grzehoo 26-08-06 21:41

no więc 1.8 tddi będzie miał 90 KM. powyżej 3500 RPM to go pokręcisz do 4000, może lekko powyżej i koniec. Jak już koledzy napisali, nie ma to większego sensu w dieslu, w tddi czy w tdci wszystko jedno. Wg mnie w zupełności wystarcza zakres 1800 - 3500 RPM do dynamicznej jazdy pełnej frajdy.

PS. Poza tym zdaje mi się (ale moge się mylić), że focusa 3D z 1.8 tddi będzie ciężko znaleźć...

marekj 28-08-06 10:19

Uważaj tylko na wersję TDDI - bo były też 75KM [nono] nie krajowe tylko sprowadzane. Z obrotami to już powyżej zostało wyjaśnione, a co do dostępności 1.8 TDDI 3d to faktycznie marnie może być, bo diesle z tych roczników to w większości były firmówki, a więc kombi lub co najwyżej 5D. W sprowadzanych jest szansa ale uważaj na te 75KM jak wyżej napisałem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi