Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Czy to zawór EGR ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=13010)

heru 12-10-06 12:40

Czy to zawór EGR ?
 
Mam taki nietypowy problem. Wielu z Was opisywalo problemy z zaworem EGR. Kopcenie, gasniecie po odpalenia samochodu po nocy, brak mocy, szarpanie itd.
Ja mam dosyc podobne problemy. Samochod szarpie na 1 begu jak i na kazdym kolejnym przy puszczeniu gazy na biegu. Jest jakis zamulony, niechce ciagnac od dolu. Obecnie sytaucja tak sie pogorszyla ze w/g navigacji max predkosc z jaka da sie pojechac to ok 170-175 km/h. Samochod po odpaleniu (po nocy) gasnie. Zaczelo sie to dziac teraz, tzn kiedy temperatury w nocy sa troszke nizsze. Silnik nierowno pracuje, trszke niz zuca a nastepnie gasnie. I tak 2-3 razy. Przy utrzymywaniu stalej predkosci, na zimnym silniku foka szarpie, ta jakby miala jakies problemy z podawaniem paliwka. W/g mnie wszystko wskazuje na EGR, ale ... FOKA TOTALNIE NIKOPCI. zero dymku. Przy ostrzejszym ruszenie pojawi sie chmurka, ale nie taka jak w innych fokach czy mondeo TDCI. Jest to delikatny obloszek sadzy. W tamtym roku (mniej wiecej ten sam okres czasu), przed wymiana wtryskow foka prze ostrym bucie kopcila jak stary ikarus, ale miala moc.
poradzcie cos bo jakos niechce mi sie na darmo rozbierac i zagluszac EGR jesli jest to zbedne
Aha czy przy przebiegu 95000km duzo bedzie syfu w kolekorze, bo cos ktos wspominal na ten temat

Jackiller 12-10-06 13:16

Heru - ale zaslepienie na próbe...kosztuje 0.5 godzinki i kawalek blaszki... tyle.
Oczywiście (mój przypadek) efektu nie maod ręki... u mnie napoczątku było bez zmian.Na szczęście nie wyjąłem blachy,tylko pojechałem w trasę (700km) i przedmuchałem "gnoja"-tego co powstał w kolektorze dolotowym z ropuchy. Teraz ciagnie równow całym zakresie obrotów,nie podszarpuje... i innepierdy
Heru zrób próbe w sootę, jakmożesz zrób małą traskę z jakąs większa prędkością (przepisową)i zobacz efekt.
tocopodajesz... toróżne mogą ć przyczyny.Bo i czujniki, i pedał chyba... choć dokońca nie wiem.

heru 12-10-06 13:52

Jackiller, thx. zrobie tak jakmowisz, zobaczymy efekt.
a ta predkosc przepisowa to moze byc wzieta z autobanu- niemcy (sorry za pisownie) ?? :D

Jackiller 12-10-06 14:57

chyba inaczej sie nie da...więc musisz na autobana pojechac ;)

może pompapaliwa... korek wlewu paliwa ci sięnie zasysa przyotwieraniu przy pustym baku... odkręć go trochę i zobacz efekt

pomi78 12-10-06 14:57

Jackiller - czy mógłbyś podesłać jakąś instrukcje jak zaślepić ERG? Dużo sie o tym pisze ale niestety nie znalazłem żadnych instrucji.

dzięki,
Pomi78

Jackiller 12-10-06 17:12

INSTRUKCJA ZAŚLEPIENIA EGR -a:

Zimny silnik

Popuszczasz dwie śruby pod EGR-em kluczem oczkowym 13, tak że jakjedną ręką odkręcasz to drugą przekładasz z drugiej EGR-a, by palcem podtrzymać sobie klucz.

Odkręcasz niewiele - tyle, by wsunąc blaszkę miedzy śruby (bodaj 63mm - choć nie pamiętram dokładnie)

Blaszka prostokątna... bez bajerów...

Wsuwasz tak, by od spodu była uszczelka a nad blaszką juz EGR (jest tam taka 5mm).

Dokręcasz śruby z czuciem... i heja w drogę.

heru 12-10-06 19:58

Cytat:

Napisał Jackiller
korek wlewu paliwa ci sięnie zasysa przyotwieraniu przy pustym baku

nic sie niezasysa, jest cisza przy odkrecaniu

oskar7 13-10-06 20:25

http://forum.focusklubpolska.com/vie...highlight=foto
tu jest instrukcja i są zdjecia

heru 13-10-06 20:30

oskar408, dzieki wlasnie tych fotek szukalem. dzieki

teraz tak, fotka nr 2. Jest pokazany jakis metalowy wezyk, wygiety w "s"
trzeba to zatkac. Mam tylko pytanie czy jest roznica z ktorej strony sie to zagluszy??

oskar7 13-10-06 20:55

Cytat:

Napisał heru
teraz tak, fotka nr 2. Jest pokazany jakis metalowy wezyk, wygiety w "s"
trzeba to zatkac. Mam tylko pytanie czy jest roznica z ktorej strony sie to zagluszy??

ja włożyłem zaslepke przy turbince gareta, łatwiejszy dostep oraz syf odrazu wychodzi z auta, i nie zabieraz sie wtej wygietej rurce

[ Dodano: Pią 13 Paź, 2006 21:04 ]
heru,
http://forum.focusklubpolska.com/vie...t=egr&start=15
to masz jeszcze to :)

heru 13-10-06 21:45

oskar408, dzieki :D

qriss8 24-08-10 12:04

Cytat:

Napisał Jackiller (Post 138494)
INSTRUKCJA ZAŚLEPIENIA EGR -a:

Zimny silnik

Popuszczasz dwie śruby pod EGR-em kluczem oczkowym 13, tak że jakjedną ręką odkręcasz to drugą przekładasz z drugiej EGR-a, by palcem podtrzymać sobie klucz.

Odkręcasz niewiele - tyle, by wsunąc blaszkę miedzy śruby (bodaj 63mm - choć nie pamiętram dokładnie)

Blaszka prostokątna... bez bajerów...

Wsuwasz tak, by od spodu była uszczelka a nad blaszką juz EGR (jest tam taka 5mm).

Dokręcasz śruby z czuciem... i heja w drogę.

no mnie pasuje klucz 10 nie 13 ale mam tak zapieczone ze piz... klucze sie wyginaja.

OphisR 24-08-10 12:49

Cytat:

Napisał qriss8 (Post 477835)
no mnie pasuje klucz 10 nie 13 ale mam tak zapieczone ze piz... klucze sie wyginaja.

Podlej trochę WD40 może puści

butcher 04-11-14 18:03

Panowie, mam problem z foka. Wywalilo bledy od EGR i filtra DPF i dlatego chcialem zaczac od czegos co sam moge zrobic zanim oddam auto do mechanika i dlatego chcialem w pierwszej kolejnosci zaslepic zawor EGR. Szukalem na forum jakiejs instrukcji, ale niestety jesli cos juz znalazlem to sie nie otwiera :( Czy mogby mi ktos z Was pomoc w tej sprawie?

czarnylotos 15-02-15 18:58

Czy przyczyną kiepskiego przyśpieszenia w tddi może być właśnie EGR? Właściwie to chodzi o mega mułowatość!!! Auto świeżo nabyte za małą kasę. Prędkość max to 150km/h według prędkościomierza, gps to chyba 141. Nie ma żadnej turbo dziury, nie kopci, nie szarpie. Spalanie: zatankowany do pełna zrobił 400 km i wskaźnik pokazuje połowę. Nie ukrywam, że cisnę go. Te ciężarówki z piaskiem jakoś trzeba wyprzedzać, a przejeżdżam przy dwóch budowach.. Na liczniku mam 242tyś przejechane. Trop jaki złapałem dzięki forum to głównie egr.
Zaślepić to zaślepić...
A jak sprawdzić czy działa?
Kopci tylko zimny, na szaro.

MichalST 15-02-15 19:45

Jak zawór EGR nieszczelny to całe doładowanie nabijane turbiną idzie sobie w...
Zaślep na próbę.

czarnylotos 15-02-15 19:51

Na forum jest link do fotorelacji. Szkoda ze nie dziala.....

misiek7bz 18-02-15 15:12

Rowniez chetnie zobaczyl bym fotorelacje lub maly poradnik:)

czarnylotos 18-02-15 15:45

Jak tylko znajdę czas...
w Warszawie na Niedźwiedzia jakiś facet ponoć sprzedaje zaślepki dedykowane. Korzystał ktoś może....?

RafikWJ 20-02-15 23:58

Pytanie do posiadaczy nie zaślepionego egr w mk1 1.8 TDCi

Czy wasz egr też pyka/stuka na wolnych obrotach ??

weuek 21-02-15 08:06

Na wolnych obrotach to nigdy go nie słyszałem (możliwe, że jest za głośno), ale pyka po wyłączeniu silnika.

tommur 23-02-15 14:58

Tak. Po odpaleniu sztuki są coraz szybsze i potem non stop jest ten dźwięk.
Oczywiście mowie o wolnych obrotach.

RafikWJ 24-02-15 22:40

No to OK bo już myślałem że może coś z nim nie tak :]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi