Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDDI Rozrząd z pompą wody czy bez? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=48125)

acmalin 17-03-11 20:48

1.8 TDDI Rozrząd z pompą wody czy bez?
 
Kupiłem fokę z 2004 TDDI a zegarach 197000 km pasek na pewno był wymieniany przy 12000 w Niemczech
Chce wymienić rozrząd pasek Gates rolki Ina już kupiłem
Czy mam wymieniać też pompę wody ?
Jeśli tak to którą lepiej Dolz za 135 czy Ruville za 212

Michalllll 17-03-11 21:18

Jak przebieg jest orginalny i pasek był wymieniany to narazie daj spokój

acmalin 17-03-11 21:46

Cytat:

Napisał misiael52 (Post 550420)
Jak przebieg jest orginalny i pasek był wymieniany to narazie daj spokój

Wiesz jak jest z tymi przebiegami. Chyba wole spać spokojnie

gregorc 18-03-11 08:11

Wymień rozrząd i pompę wody .... na tym się nie oszczędza

bukolek 18-03-11 08:41

nie ma potrzeby wymiany w tym silniku pompy wody przy wymianie rozrzadu. Nie sa na jednym pasku.

acmalin 18-03-11 08:46

No to już sam niewiem co mam robić każdy piszę co innego

grzybek 18-03-11 08:51

Przy takim przebiegu proponuję wymienić. U siebie zostawiłem starą ale rozrząd był robiony przy niskim przebiegu 100kkm, przy następnym czyli koło 200 na pewno będzie wymieniona.

grzes0901 18-03-11 09:49

oczywiscie ze wymien tez pompe wody.

bukolek 18-03-11 10:11

Jak jest pompa i rozrzad na jednym pasku to rozumiem, ze trzeba wymienic. Zacznie sie sypac pompa zaraz po wymianie rozrzadu no i jest wtopa pieniedzy na robociznie. Ale tu... Po pierwsze nie ma sie pewnosci jaki jest przebieg auta - byc moze niedawno byla wymieniana pompa. Po drugie latwo zobaczyc czy pompa jeszcze pochodzi, czy nie ma wyciekow, itd. A jak zacznie sie sypac to mozna wymieniac. Pozdrawiam.

siwy05 18-03-11 10:15

Dokładnie, wymiana pompy wody jest zalecana przy wymianie rozrządu dla aut, gdzie są one na jednym pasku i ewentualna awaria pompy wody to konieczność babrania się znowu z rozrządem, w foce nie są na jednym pasku i do wymiany pompy nie trzeba ruszać rozrządu, więc jej wymiana nie jest konieczna, jeśli chcesz tak bardzo wydawać pieniądze to wymień, jednak powtarzam nie ma takiej konieczności.

acmalin 18-03-11 11:16

Dobra gdym chciał to której firmy Dolz za 135 czy Ruville za 212

ppgor 18-03-11 11:46

Cytat:

Napisał acmalin (Post 550560)
Dobra gdym chciał to której firmy Dolz za 135 czy Ruville za 212

pompe wymien przy robocie rozrzadu. pisane o tym było wiele razy - po co i dlaczego.
Dolz sobie daruj od razu.
kupuj SKF, Hepu, Ruville

klapek 18-03-11 12:13

Jakby Wam mechanik powiedział że trzeba jeszcze przy tym zmienić wycieraczki to też pewnie byście to zrobili... bo w końcu jedna robota ;] - Tak, wiem że absurd...
Tak samo jak wymiana pompy wody przy rozrządzie.
Koledzy wyżej pisali że jest na innym pasku i nie spowoduje kolizji w silnik w przypadku awarii. Więc po co ? Dla zasady ?
Ma to sens w przypadku pompy na pasku rozrządu. A tu mamy na wzdłużnym, siądzie, cyk i wymienione ;-)

korek007 18-03-11 18:52

Cytat:

Napisał acmalin (Post 550560)
Dobra gdym chciał to której firmy Dolz za 135 czy Ruville za 212

Kiedyś kupiłem pompę LJM, cenowo na poziomie Dolz. Po ok. 60 kkm łożysko pompy zaczęło chrobotać, tak że była następna wymiana, tym razem na SKF. Wniosek - chytry traci dwa razy.

biedron82 18-03-11 19:26

Wymien sobie pompe odrazu co do pompy i jej ceny tu nie ma wielkiej roznicy moze byc tania to tylko pompa nie rozrząd ten lepiej to kup konkretny a najlepiej orginalny kosztuje okolo 210 zl :)

foka 18-03-11 23:33

poco wymieniać pompę jak jest sprawna?? to "odrazu" niech od klimy wymieni i pół silnika! darmo się na koszty naciągasz padnie to wtedy wymieniasz może masz teraz oryginał który pociągnie ci dłużej niż tani zamiennik. Jak już wyżej inni pisali pompa nie ma nic do rozrządu!!

mkaminski100 21-03-11 13:17

Troche teorii...
Zaleca sie wymiane przy rozrzadzie w dwoch przypadkach:
1. pompa zasilana z tego samego paska co rozrzad. W Przypadku awarii moze sie zatrzec i uszkodzic rozrzad, oraz w przypadku potrzeby wymiany nalezy ponownie placic za wymiane rozrzadu.
2. Pomy w niektorych autach (glownie niepsujacych sie Volksvagenach) sie rozpadaja przy niszym przebiegu niz rozrzad. Lopatki sie krusza i pompa sie kreci, ale nie pompuje.

W przypadku Focusow 1.8 TDDI / 1.8 TDCI pompa NIE JEST ZASILANA ZA PASKA ROZRZADU tylko z paska osprzetu, do jej wymiany nie trzeba zdejmowac wiec paska oraz NIE ROZLATUJE SIE TAK SZYBKO (czesciej cieknie spod obudowy). Mialem pompe z silnika 1.8 tddi z przebiegiem 200k i byla w calkiem dobrym stanie (wiem, ze byla oryginalna, bo byl to stary typ.)

Czy masz wymieniac? Zalezy od mechanika i jego cen. Jezeli chce dodatkowo 100zl za robocizne, a sama wymiana bedzie kosztowala np 90zl to mozesz poczekac, ale jezeli wezmie teraz 20zl wiecej, a osobno bedzie chcial 100zl to sie zastanawiaj.

---------- Post dodany o 12:17 ---------- Poprzedni post był z 12:16 ----------

Cytat:

Napisał ppgor (Post 550572)
pompe wymien przy robocie rozrzadu. pisane o tym było wiele razy - po co i dlaczego.
Dolz sobie daruj od razu.
kupuj SKF, Hepu, Ruville

Napisz moze dlaczego, bo nic nie znalazlem poza tekstami teoretykow zaslyszanymi od mechanikow. :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi