Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] 3 problemy elektryczne - wycieraczki przod i tyl, went (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24759)

mzuberek 13-12-08 17:00

[FFI] 3 problemy elektryczne - wycieraczki przod i tyl, went
 
witam

1) jak wlacze wycieraczki przednie a potem wylacze jak sa gdzies na srodku, to wycieraczki potrafia sie zatrzymac na srodku i nie powrocic do stanu poczatkowego - moze ktos wie jak rozwiazac ten problem (cos ze sterowaniem?, jakims kondensatorem?) ?

2) jak cofam wlacza mi sie tylna wycieraczka - czy mozna to jakos wylaczyc, a moze to jakis
problem z elektryka ?

3) jak mam wlaczony nawiew tylko na szyby przednie i uruchomie samochod (rowniez z zimnego) to niewiadomo czemu uruchamia sie wentylator chlodnicy - czy to normalne czy cos jest nie tak ?

za pomoc, sugestie z gory dzieki
pozdrawiam
mzuberek

Yerzo 13-12-08 17:50

Cytat:

Napisał mzuberek
2) jak cofam wlacza mi sie tylna wycieraczka - czy mozna to jakos wylaczyc, a moze to jakis
problem z elektryka ?

prawdopodobnie masz Focusa po 2001 roku czyli po liftingu. W tych wersjach jest to taki dodatek/ulepszenie od Forda.
Cytat:

Napisał mzuberek
3) jak mam wlaczony nawiew tylko na szyby przednie i uruchomie samochod (rowniez z zimnego) to niewiadomo czemu uruchamia sie wentylator chlodnicy - czy to normalne czy cos jest nie tak ?

wszystko jest dobrze. To kolejne ulepszenie inżynierów Forda. Da się pozbyć tego "dodatku", który niektórym przeszkadza. W dziale FAQ znajdziesz odpowiedni wątek na ten temat. Wystarczy wykręcić panel środkowy przy radiu i wypiąć jedną wtyczkę w pokrętle kierunku powietrza.

mzuberek 13-12-08 18:07

Cytat:

Napisał Panther
prawdopodobnie masz Focusa po 2001 roku czyli po liftingu. W tych wersjach jest to taki dodatek/ulepszenie od Forda.

niezle mi ulepszenie :)
a da sie to jakos wylaczyc ??

kemizo67 13-12-08 18:20

Cytat:

Napisał mzuberek
Cytat:

Napisał Panther
prawdopodobnie masz Focusa po 2001 roku czyli po liftingu. W tych wersjach jest to taki dodatek/ulepszenie od Forda.

niezle mi ulepszenie :)
a da sie to jakos wylaczyc ??

jest to bardzo dobre ulepszenie - tylnia wycieraczka włącza ci się automatycznie przy cofaniu tylko i wyłącznie jeśli masz załączone wycieraczki przednie, jeśli jest inaczej biegnij do elektryka

CAr 13-12-08 21:12

Re: 3 problemy elektryczne - wycieraczki przod i tyl, went
 
Cytat:

Napisał mzuberek
1) jak wlacze wycieraczki przednie a potem wylacze jak sa gdzies na srodku, to wycieraczki potrafia sie zatrzymac na srodku i nie powrocic do stanu poczatkowego - moze ktos wie jak rozwiazac ten problem (cos ze sterowaniem?, jakims kondensatorem?) ?

Do sprawdzenia/wyczyszczenia manetka wycieraczek. Jeśli tu jest ok do sprawdzenia moduł GEM.

Cytat:

Napisał mzuberek
2) jak cofam wlacza mi sie tylna wycieraczka - czy mozna to jakos wylaczyc, a moze to jakis
problem z elektryka ?

Wszystko jest OK. Tak jest w programie modułu GEM

Cytat:

Napisał mzuberek
3) jak mam wlaczony nawiew tylko na szyby przednie i uruchomie samochod (rowniez z zimnego) to niewiadomo czemu uruchamia sie wentylator chlodnicy - czy to normalne czy cos jest nie tak ?

Wentylator chłodnicy :?: Możesz to sprecyzować :?: Masz klime :?: Bo jeśli tak, to to jest normalka.

Pozdrawiam.

_MarSs_ 15-12-08 18:36

Re: 3 problemy elektryczne - wycieraczki przod i tyl, went
 
Cytat:

Napisał mzuberek
...
1) jak wlacze wycieraczki przednie a potem wylacze jak sa gdzies na srodku, to wycieraczki potrafia sie zatrzymac na srodku i nie powrocic do stanu poczatkowego - moze ktos wie jak rozwiazac ten problem (cos ze sterowaniem?, jakims kondensatorem?) ?
...

Jeśli przy okazji podobnie działa impulsowe (czyli naciskasz dźwignię, wycieraczki ruszają, puszczasz, a one stają na środku) to na 100$ uszkodzony jest przekaźnik od wycieraczek (takie dwa małe identyczne obok siebie w skrzynce pod kierownicą) zamień je miejscami żeby się upewnić.

keicam 15-12-08 19:59

Cytat:

Napisał mzuberek
Panther napisał/a:
prawdopodobnie masz Focusa po 2001 roku czyli po liftingu. W tych wersjach jest to taki dodatek/ulepszenie od Forda.


niezle mi ulepszenie
a da sie to jakos wylaczyc ??

zanim wrzucisz wsteczny najpierw wylacz wycieraczki przedniej szyby i po klopocie [bigok]

mzuberek 25-12-08 21:03

rzeczywiscie te wszystkie wynalazki forda moze i sa dobre i sie komus przydaja
ale najbardziej denerwujace jest to ze nie mozna tego prosto wylaczyc jak ktos
nie chce udziwnien :(

czyli pozostaje albo szukanie bardziej skomplikowanych rozwiazan albo
po prostu przyzwyczajenie sie do tego :)

pozdrawiam
mzuberek


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi