Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Wymiana baterii w kluczyku (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8674)

aLien 02-02-06 23:09

Wymiana baterii w kluczyku
 
Witam
Jak bateria znajduje sie w oryginalnym kluczyku Forda [ten z trzema przyciskami]. Czytalem na forum ze wymieniajac baterie kluczyk sie rozprogramowuje czy moge go sam jakos pozniej zaprogrogramowac. Za wszelkie wskazowki z gory dziekuje.

kerownik 03-02-06 07:24

Witam!Wymieniałem sam baterię dwukrotnie.Nic nie rozprogramowało sie.Spokojnie możesz wymieniać.Kup oryginalną z parametrami nap. na obudowie kluczyka.Ja kupiłem trochę cieńszą i miałem problemy.

driver 03-02-06 07:59

Najpierw kup wymień baterie i zobacz.JAk będzie otwierać zamykać to oki jak nie to wtedy będziemy myśleli:)

Paweł 03-02-06 08:11

Bateria CR 2025. Nic się nie dzieje przy wymianie

aLien 03-02-06 11:36

ok wymienilem ale myslalem ze bedzie lepszy zasieg a klapa od bagaznika dalej slabo sie otwiera musze kilka razy nacisnac przycisk otwierania, natomiast jesli chodzi o baterie to mialem CR2032 3V.

wojtekn 03-02-06 13:52

ja zawsze muszę nacisnać dwa razy by sie otwarla tak widocznie jest to zaproogramowane dla bezpieczenstwa by sobie nie otworzyc przez przypadek

aLien 03-02-06 22:47

Dzieki za info mariuszmax masz racje trzeba nacisnac 2x [mam foke od tygodnia i caly czas sie ucze :) ] ale i tak czasami nie chce otworzyc. Z inne beczki mam pytanko czy nie wiecie gdzie jest czujnik otwarcia klapy tylnej [Fokus Kombi] bo jak ja otwieram nie zapala sie lampka w bagazniku. Lamka sama w sobie jest sprawna bo jak zapale ja recznie to swieci.

shadow 17-02-06 16:00

nie działa to ustrojstwo po wymianie baterii!!!
 
qrna, wymieniłem baterię, wszystko elegancko, wg instrukcji, kupiłem najdroższą baterię, ślicznie wyczyściłem kluczyka sobie żeby się elegancko prezentował i teraz muszę jak sprzątaczka kręcić kluczem w zamku bo jak naciskam to się nic nie dzieje!!!
Coś się pop... czy cóś. Poradźcie mi bo przed wymianą baterii było wszystko OK.
Przecież jak we wrocku pojadę do jakichś magików to se krzykną pewnie tyle, że się zesr..
HELP :?:

Paweł 19-02-06 12:35

posprawdzaj przejścia z jednej strony płytki na drugą tak samo miałem i znalazlem przerwę

daher 06-02-07 11:37

Kluczyk i bateria
 
Witam.
Temat jest już trochę leciwy, ale dopytam Was.
Ostatnio wymieniłem baterię w kluczyku, w jakimś kiosku z dorabianiem kluczy w hipermarkecie i nie jestem zadowolony z działania kluczyka.
Mam wrazenie, że ze starą, orginalną baterią działał lepiej niż z tą nową.
Teraz muszę naciskać kilka razy aby zamki załapały.
Myślałem też, że magicy w fordzie malując mi drzwi na gwarancji perforacji podmienili mi jakiś czujnik (odbiornik) w samochodzie. Nie wiem czy to jest możliwe, ale pewnie tak.
Odpiszcie czy symbol baterii albo inne jej parametry mają znaczenie.
Jak tak to pojadę do dilera i kupię oryginalną.
Pozdrawiam.

adi1222 06-02-07 12:30

Cytat:

Napisał daher
wymieniłem baterię w kluczyku, w jakimś kiosku z dorabianiem kluczy w hipermarkecie i nie jestem zadowolony z działania kluczyka.
Mam wrazenie, że ze starą, orginalną baterią działał lepiej niż z tą nową.
Teraz muszę naciskać kilka razy aby zamki załapały.

Też tak miałem ale przed wymianą baterii, możliwe że kupiłeś rozładowaną baterię :P
Tak bywa, ja wymieniłem na baterię z ASO i chodzi miodzio :wink:

DarknesS 26-07-08 11:42

Kurcze Panowie... Mam problem z kluczykiem... Chciałem wymienić baterię gdyż pilot słabo łapał. Po otwarciu kluczyka okazało się, że jeden przycisk (ten od bagażnika) jest urwany!! Lata sobie po całym pilocie. Teraz całkiem już nie działa :( Pewnie dlatego, że jest przerwany obwód. Ale samochód pali. Co mam teraz zrobić? Da się to jakoś przylutować/wsunąć i będzie działać?

Zostały mi 2 zapasowe z niebieskimi łepkami. Samochód na całe szczęście też na nich odpala. Na czym lepiej jeździć? Na tym ze sterowaniem czy z "awaryjnym"?

A może zamiast wydawać kasę na nowy klucz lepiej będzie jak kupię alarm np. http://allegro.pl/item393274116_ford...bagaznika.html i z tego pilota będę wszystko robić? Co myślicie?

Costello 09-09-08 20:43

Jesli bateria padnie i nie dzialaja przyciski, to immobilizer dalej bedzie dzialal i mozna odpalic auto?

artax 09-09-08 22:19

Centralny nie ma nic wspolnego z imobiliserem.Padnie bateria to otwierasz auto z kluczyka.Bateria zasila wiązkę (sygnal)sterujący centralnym.
pzdr

Ewelka 24-11-08 23:05

1 załącznik(i)
dobrze koledzy to pomozcie mi prosze Was bardzo ....
mam dwa kluczyki jak na zdjeciu , niestety kluczyk o nr 1 od poczatku jak kupilam auto mi nie dzialal , elektronik znalazl podobno wade i zrobil ale kluczyk dalej nie dziala (bo sie rozkodowal ) , czy moge za pomoca tych dwoch kluczykow zakodowac sama ???
w instrukcji sa opisane sposoby kodowania ze trzeba przekrecic kluczyki do pozycji II 4 razy w ciagu 6 sek potem nacisnac w kazdym k. przycisk , ale ....... w kluczyku nr 2 nie mam zadnego przycisku ?? co robic ???

szczerze wole zapytac niz dac "fachowcowi" za 10 sek pracy 100 zl , powiedzial ze zrobi to na poczekaniu .........

POMOZCIE

DarknesS 25-05-09 16:59

Cytat:

Napisał "DarknesS
Kurcze Panowie... Mam problem z kluczykiem... Chciałem wymienić baterię gdyż pilot słabo łapał. Po otwarciu kluczyka okazało się, że jeden przycisk (ten od bagażnika) jest urwany!! Lata sobie po całym pilocie. Teraz całkiem już nie działa :( Pewnie dlatego, że jest przerwany obwód. Ale samochód pali. Co mam teraz zrobić? Da się to jakoś przylutować/wsunąć i będzie działać?

Zostały mi 2 zapasowe z niebieskimi łepkami. Samochód na całe szczęście też na nich odpala. Na czym lepiej jeździć? Na tym ze sterowaniem czy z "awaryjnym"?

A może zamiast wydawać kasę na nowy klucz lepiej będzie jak kupię alarm np. http://allegro.pl/item393..._bagaznika.html i z tego pilota będę wszystko robić? Co myślicie?


Udało się :) teraz w wolnym czasie postanowiłem sprawdzić swoje umiejętności lutownicze ;) Przylutowałem przycisk, lecz dalej nie działał... zdenerwowany zmierzyłem napięcie baterii - wyniosło 3,10V. Ale słaby amperaż. Kupiłem nową. Po zmianie baterii dalej nie działało. Po 4 krotnych próbach programowania kluczyka efekt był taki sam jak zawsze - nie działa. Moja frustracja osiągnęła zenitu... powyginałem kluczyk w lewo i prawo... Dym prawie mi z uszu poszedł ze złości :P :) Postanowiłem, że jeszcze raz spróbuję zaprogramować kluczyk. Efekt = kluczyk działa :D Uradowany chyba przez 20 min zamykałem i otwierałem drzwi, bagażnik i domykanie szyb :)

Ewelka 25-05-09 17:40

DarknesS, a jakie masz kluczyki ze udalo Ci zaprogramowac ???

DarknesS 25-05-09 17:52

1 z pilotem i 2 niebieskimi łepkami. Programowałem centralny nie imo ;)

ratkill 25-05-09 18:19

Ewelka, musisz spokojnie probowac tak jak w instrukcji napisali, ten kluczyk bez guziczkow to tzw. matka pod ktora mozna zaprogramowac inne klucze

Ewelka 25-05-09 19:00

ratkill, no dobrze ja to rozumiem ale w instr. pisze 4 razy do II w ciagu 6 sek czekasz tzn ma byc jakis dzwiek akustyczny wylaczasz zaplon wciskasz dowolny przycisk - dzwiek akustyczny i gotowe , dobrze ale koledzy kochany dokladnie jak to ma byc programuje tylko ten bateryjka a co z tym z niebieskim paskiem z tzw matka tez ?? chodzi o to jaka tutaj procedura , czy ten kluczyk ma sobie lezec czy pierwsze go w takim sam sposob koduje jak wyzej tylko co wciskam - po prostu tego nei rozumiem , a na miejscu gosciu mi powiedzial ze kluczyk nie jest od tego auta :/ no rece opadaja

ratkill 25-05-09 19:12

skoro kluczykiem jednym i drugim odpalisz auto to jak ma niby byc z innego auta?
kodowanie mowa tu oczywiscie tylko o centralny bo immo sama nie zaprogramujesz
no chyba ze nie da rady odpalic obydwoma kluczami, jesli ktors nie odpala auta to napisz ktory. do kodaowania w stacyjke wkladasz najpierw matke.
http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?p=270461

Ewelka 25-05-09 19:20

ratkill, i jednym i drugim otwieram auto z drzwi wsiadam odpalam i jade :) ide probowac

ratkill 25-05-09 19:23

czyli immo dziala tylko centralny trza zakodowac :D

Ewelka 25-05-09 19:23

ratkill, jeszcze ejdno sorry , ktora procedura ?? skoro mam "matke" i kluczyk z bateryjka ktory sie rozkodowal (imo dziala) ten co opisywalam powyzej czy ten co jest w linku Twoim

ratkill 25-05-09 19:35

probuj sposobem z instrukcji ino najpierw matka
jak nie to juz nie wiem, mozna sprobowac drugim sposobem

Ewelka 25-05-09 20:03

ratkill, i [ass] heheh nie dziala jest dzwiek ten akustyczny ciskam przycisk w kluczyku z bateryjka i nic a powinine byc sygnal , chyba cos nie tak mam z kluczykiem

ratkill 25-05-09 20:06

jak wlaczy ci sie kodowanie to wkladasz kluczyk ktory ma byc zakodowany jak tak robilas to juz nie mam pomysla zadnego
pozdro


edit: tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic263061.html znalazlem jeszcze o kodowaniu zwroc uwage na diode od immo czy swiecila

Ewelka 27-05-09 09:51

a czy jak bym sobie kupila takie o to "cacko" :D http://allegro.pl/item625589516_pilo...xima_prog.html to zakoduje to majac tylko matke ?? by drzwi mi otwieralo ?? bagaznik etc ??

marhuk 27-05-09 11:06

Witam,
jestem posiadaczem 2 foczek:
1. TDCI 2002 115km - tu mam jeden kluczyk zwykły (bez sterowania radiowego) i drugi (ze sterowaniem radiowym). To jesli chciałbym dorobić kolejny radiowy to byłby koszt 200-300zl?
2.TDDI 2001 90km po lifcie (wyposażenie golas) - 2 kluczyki bez sterowania radiowego. Ile wyniosł by tu koszt dorobienia kluczyka ze sterowanie radiowym? 400-500?

3. Po przeanalizowaniu wszystkiego i grzebaniu na AlleTanio znalazłem coś takiego:
http://www.allegro.pl/item635597550_...us_mondeo.html
Wygląda nieźle. Cena przyzwoita + koszt obrobienia grota u ślusarza. Ktoś to już montował? Co o tym myślicie?

w@riat 27-05-09 11:38

Nie tak szybko i nie tak prosto , nowy kluczyk to także immobilizer , tak że poza sterowaniem CZ i dorobieniem grota dojdzie też zaprogramowanie Immo. Koszt w zależnośći od generacji, najnowsze kluczyki do foki i s-maxa V generacja ,da się zrobic tylko w ASO koszt ok 200zł .Mnie kluczyk ze sterowaniem do s-maxa kosztował
150 zł surówka (org)allegro
80 zł wycięcie
200 zaprogramowanie Immo i sterowanie CZ.ASO po znajomości.
I to jest tanio , wierzcie mi, :mrgreen:

A mogłem zamówić przy zakupie dodatkowy kluczyk za 200zł ;)))


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi