Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   [MK1] zgłoszenie szkody na AC (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=65797)

qrczakos 23-08-13 13:53

zgłoszenie szkody na AC
 
mam do konca roku autocasco na swoja fokę ( wykupywałem żeby w razie co mieć na holowanie bo byłem w Szwecji w robocie ale mniejsza)..

jezeli niektorzy pamietaja mam małą szkodę na błotniku lewym po dzwonie z matizem.. chętnie bym też naprawił szybę bo mam jeden mały odprysk i mam do wymiany oba progi...

teraz pare pytan:

1. czy przy zgłaszaniu szkody na AC musze mowic co sie stało czy jak?
2. czy taka usterka jak progi ktore juz sie sypią od środka idzie zgłosić na AC?
3. jezeli odpowiedz na pytanie 1 brzmi twierdząco - co podac jako przyczynę?

Seboludek 23-08-13 14:35

zawsze się pytają co się stało. Powiedz co i jak że na parkingu się z kimś spotkałeś ze swojej winy i tyle. z oc zniżki nie polecą. a jak już ac nie kupujesz to nic nie tracisz ;) progów na ac nie zgłosisz bo to by był zloty środek do remontu całego auta, chyba że je wgnieciesz i będzie wymiana z tytułu uszkodzenia a nie korozji.. a co do szyby no to mówisz, że kamień jak jechałeś i tyle. tylko uważaj żeby Ci całka nie wyszła zwłaszcza przy progach

qrczakos 23-08-13 14:37

a jak mam wgnieciony prog z przodu po tej samej stronie co błotnik ;>

Kam1l 23-08-13 14:42

Wgnieć go bardziej i zgłoś na AC

Falcon 23-08-13 16:03

Co za kombinatorstwo...[panna]

siwy05 23-08-13 16:22

Qrczak, tylko żeby ci całki nie wrzucili odrazu :D
po pierwsze sprawdź czy nie masz udziału własnego w AC, jeśli masz - zapomnij,
po drugie jeśli przyjedzie ogarnięty rzeczoznawca, a oni są zazwyczaj ogarnięci, tyle że nie zawsze muszą przyjeżdżać to może dojrzeć, że to nie świeżyzna,
po trzecie bogacz z ciebie teraz, błotnik to grosze, darujesz sobie jeden mod i będziesz miał błotnik
i czwarte amortyzacja na poziomie 70% więc i tak dostaniesz grosze

qrczakos 23-08-13 22:06

siwas rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości;d

Kam1l 24-08-13 03:13

[zal.pl]

siwy05 24-08-13 10:19

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 901164)
siwas rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości;d

Ależ proszę cię bardzo [greenpeace]

kempus 24-08-13 18:04

Licz się z potrąceniem z naprawy i lakierowania jeśli próg będzie skorodowany. W zależności od stopnia - od 25 do 75% z kwoty naprawy tegoż progu. Ubezpieczalnie nie są głupie. Ostatnio miałem przypadek, gość zgłosił z AC rozwaloną felgę i błotnik z tyłu, po tej samej stronie. Powiedział, że była to szkoda parkingowa. Przyjechał Rzeczoznawca, obejrzał i stwierdził, że stało się to w czasie jazdy. Gość się przyznał, że tak było. Ubezpieczalnia odmówiła wypłaty odszkodowania i do widzenia.

Zgłoś błotnik z AC i szybę, ale będą to dwie różne szkody. Chyba, że masz pakiet autoszyby, to wtedy inna sprawa.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi