Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] naprawa podszybia (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42311)

MAcius 13-08-10 20:37

naprawa podszybia
 
wiem że temat był wielokrotnie wałkowany, ostatnio po opadach deszczu zauważyłem kałużę na chodniku pasażera no i oczywiście parowanie szyb na maksa, z doświadczenia z innych samochodów pierwszy krok to wymiana filtra kabinowego, jak już zabrałem się za wymianę jasne stało się skąd woda na dywaniku, podszybie odstaje, zatrzaski połamane, pierwsze kroki skierowałem do kolegi który pracuje w autoszybach, nie był zaistniałym faktem zaskoczony i zaoferował mi naprawę poprzez przyklejenie podszybia do szyby którymś z ich magicznych klejów, boję się tylko czy to dobry sposób, bo na pewno szczelny

Amazon 13-08-10 20:49

tu masz coś co Ci pomoże :)

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=29124

MAcius 13-08-10 21:12

czytałem to już i to chyba całkiem niezły patent ale u mnie to podszybie jest tak mocno zdeformowane że po dociśnięciu w miejscach gdzie były zatrzaski, nie przylega wcale do szyby, zastanawiałem się nawet czy by nie poszukać po szrotach czegoś lepszego bo u mnie wyłamane są wszelkie możliwe zatrzaski nawet te od komory silnika, podszybie dosłownie tylko leży

korek007 15-08-10 10:26

Witam
Odstawanie podszybia od szyby nie jest powodem dostawania się wody do kabiny. Sprawdź rynienkę od wewnętrznej strony podszybia, uszczelkę pod obudową filtra kabinowego, uszczelkę szyby, wszelkie kanały odpływowe itp itd.

ht11 15-08-10 14:31

SILIKON i po sprawie...

Kam1l 15-08-10 15:04

Uszczelka okienna po wew. stronie podszybia. Powinno pomóc

MAcius 15-08-10 22:21

dzisiaj przyjrzałem się sprawie trochę dokładniej i okazało się że w miejscu tej dziwnej klejącej uszczelki jest pełno syfu, jest tak grubo że nie ma możliwości żeby podszybie przylegało do szyby, po usunięciu części tego badziewia i przyciśnięciu całego interesu w miejscu mocowań jest całkiem nieźle, chyba zdecyduje się na przykręcenie podszybia na wkręty, a dla uszczelnienia przyjdzie silikon

mamuti 16-08-10 09:10

Ja z problemem wody w filtrze poradziłem sobie lekko modyfikując rynienkę w podszybiu. Jak zdejmiesz podszybie, to będzie miał tam rynienkę, która ma odprowadzać wodę z szyby, co by na filtr nie spływała. Rynienka ma otwór odpływowy od strony środka auta - niestety patent na tyle skopany, że woda wypływając przez ten otwór nie skapuje od razu ale po wynience spływa do najniższego punktu i kap do filtra. Ja od spodu rynienki przy tym otworze wklełem kawałek gumy, która powoduje spływanie po niwj wody do komury silnika a nie do filtra.

dziabi3 19-08-10 19:51

to znaczy że jak odstaje to podszybie to woda leciu już do środka ??

bo mam podobnie w golfie i tam pod tym plastikiem jest tak samo filtr ale tam można zalać to podszybie mimo odstających uszczelek i w aucie będzie sucho

bo pod podszybiem jest jedna wielka rynna z spływem w błotniki

MAcius 20-08-10 22:52

Cytat:

Napisał dziabi3 (Post 476878)
bo pod podszybiem jest jedna wielka rynna z spływem w błotniki

u mnie te spływy były zapchane i woda która wpada normalnie przy opadach deszczu nie spływała na zewnątrz, do tego woda z nieszczelnego podszybia np. przy włączonych wycieraczkach, było jej tyle że chyba filtrem się wlewała do środka, przed jesienną słotą wolałem to uporządkować, jutro jadę przykleić podszybie, zawsze to estetyczniej wygląda

MAcius 23-08-10 23:09

podszybie przyklejone, usunięte wszystkie spinki, wszystko idealnie przylega do szyby, i test bojowy burza z niezłymi opadami, efekt? dywanik suchy i wszystko byłoby pięknie gdyby nie parowanie szyb, jak tylko zaczyna padać szyby tak parują że nie da się jechać, jedynym ratunkiem jest klimatyzacja, filtr suchy z resztą świeżo wymieniony, nie wiem już co jest grane, czy to normalne? czy kupiłem jakiś dziadowski filtr(nie pamiętam jaki)

Blackrazor 23-08-10 23:20

idzie gdzieś kupić te "spinki" do podszybia bo ja jednej niemam. Od dluzszego czasu preferuje silikon. obklejam szybe+podszybie tasma malarska, kłade silikon w szczeliny, po kilku godzinach tnę równo nozykiem do tapet i pozniej odklejam tasme i mam uszczelnione:)

Amazon 24-08-10 12:05

http://allegro.pl/spinki-do-mocowani...197897938.html
tu masz

rupi981 24-08-10 18:50

ja zrobilem na wkrety pieknie przylega i nie dalem zadnego dodatkowego uszczelnienia nie jest potrzebne wczoraj ostro laloi jest dalej sucho

MAcius 24-08-10 22:19

tyle że u mnie brzeg podszybia jest na tyle zdeformowany że nawet na wkręty nie przylegałby do szyby, klej trzyma tak mocno że mogę śmiało odgiąć podszybie aby dojść do filtra, a swoją drogą cena tych spinek to lekka przesada

Mozyrz 30-08-10 11:49

Część z osób proponuje do uszczelnienia podszybia sylikon. Czy musi być to specjalny sylikon (szklarski) czy też wystarczy sylikon uniwersalny?
Drugie pytanie. Mam samochód z klimatyzacją i czy wymieniając filtr kabinowy muszę zamontować filtr węglowy (taki jest zamontowany w tej chwili) czy wystarczy jak zamontuje zwykły filtr?

Gonzolos 30-08-10 12:18

możesz zamontować zwykły tylko bardziej efektywniejszy będzie ten węglowy. Będzie pochłaniał zapachy i spaliny (przynajmniej część) :P

P.S.

Ja podszybie mam na czarne wkręty zrobione, nie widać i lepki są schowane w wyżłobionych miejscach [ziom]

Mozyrz 30-08-10 12:35

Ja podszybie mam na czarne wkręty zrobione, nie widać i lepki są schowane w wyżłobionych miejscach

Też chce dziś tak zrobić, ale pomiedzy szybą, a podszybiem przydałoby się jakieś uszczelnienie. Na próbę zabezpieczyłem autokitem, ale nie jestem do tego przekonany.

Gonzolos 30-08-10 12:48

ja tam nic nie mam i nic nie cieknie:) moje podszybie przylega teraz idealnie do szyby prócz jednego miejsca, które poprawie przy najbliższej okazji ;)

drake 07-09-10 00:13

U mnie niestety to samo, po obfitych opadach okazało się, że zaczyna robić się mokro pod fotelem pasażera, moim oczom ukazała się dość mocno zawilgocona wykładzina. Zaniepokoiło mnie to.
Zdejmując podszybie okazało się, że nie mam filtra kabinowego, i teraz moje pytanie: Czy filtr tak naprawdę jest potrzebny? Jeżdżę z nim cały czas, a raczej bez niego.

sanjarek 07-09-10 07:07

Cytat:

Napisał drake (Post 481508)
Zdejmując podszybie okazało się, że nie mam filtra kabinowego, i teraz moje pytanie: Czy filtr tak naprawdę jest potrzebny? Jeżdżę z nim cały czas, a raczej bez niego.

jeśli nie przeszkadza Ci kurz, liście(taki liść w kanałach wentylacyjnych może nieźle wnerwić :) ) itp. które są zaciągane wraz z powietrzem z zewnątrz to filtr nie jest potrzebny. Z zamontowanym filtrem masz czyściej w samochodzie

maciobyk 10-09-10 22:58

A jaki polecacie klej na przyklejenie podszybia ????

MAcius 13-09-10 21:50

ja mam podszybie przyklejone klejem do klejenia szyb samochodowych, taki czarny, myślę że w jakimś warsztacie uda ci się coś zdobyć, a trzyma na prawdę dobrze, śmiało można filtr wyciągać i podszybie nie odpadnie

niko123 12-10-10 20:46

Witam, podszybie szczelne od strony szyby ale woda leci do środka ( tam gdzie jest mechanizm wycieraczek ) przez otworki z nr. 1 i kapie mi na kolektor wydechowy ( kapie z miejsca nr.2 )

Wiem że to normalne że woda leci przez te otworki nr1 do środka ale chyba jest potem tam jakieś odprowadzenie wody na nadkola czy jak ? stawiam że tam gdzie mi kapie na silnik, dokładnie na kolektor to jakaś nieszczelność połączeń blach - mam rację ?

http://img149.imageshack.us/img149/2091/gyyyyy.jpg

Uploaded with ImageShack.us

MAcius 12-10-10 23:21

a sprawdzałeś czy odpływ wody nie jest zapchany?

niko123 12-10-10 23:47

Nie sprawdzałem, dziś to dopiero zobaczyłem że coś skwierczy a to była woda na rozgrzanym kolektorze.
Niedawno przyklejałem podszybie silikonem i woda nie ciekła do środka auta a teraz cieknie gdzie indziej - ręce opadają :)

Rozumiem że odpływ wody jest w rogach tej dużej rynienki gdzie jest mechanizm wycieraczek ?

XymoX 13-10-10 08:02

zrób to na wkręty i po herbacie. Ja od kiedy przerobiłem u siebie to podszybie mam bez żadnego szuwaksu czy uszczelniacza i jest miodzio

misiom1 13-10-10 18:21

a powiedzcie mi jak zdjąć to podszybie? Próbowałem dziś, ale trzyma się lewej części podszybia i za cholere nie mogłem zdjąć. Mam dwie lewe ręce jeżeli chodzi o majstrowanie w aucie, wiecie może jaki koszt przyklejenia tego i wymiany spinek w aso?

MAcius 13-10-10 19:37

w ASO to pewnie trochę cię wykasują, o ile się nie mylę to komplet spinek około 30 zł, uszczelka sylikonowa coś koło 80 zł no i robocizna, radzę podjechać do warsztatu z autoszybami, wyjdzie taniej i nie ma co kombinować, jak nie masz zdolności manualnych to nie ma co kombinować z wkrętami, przykleić klejem do klejenia szyb i spokój

misiom1 13-10-10 20:13

może faktycznie tak będzie najlepiej, na razie wysłałem mejle do paru aso żeby się dowiedzieć ile skasują, dowiem się tez w zakładzie z szybami ile by wzieli i wybiorę najlepszą opcję ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi