Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Czujniki uderzeniowe, czujniki poduszek powietrznych airbag (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26749)

kj_dikembe 14-04-09 11:32

Czujniki uderzeniowe, czujniki poduszek powietrznych airbag
 
Witam.
Na wstępie napiszę że chcę się upewnić lub porównać opinie większej liczby osób.

1. Wyczytałem na forum że czujników uderzeniowych lub jak kto woli czujników poduszek powietrznych nie trzeba wymieniać po tym jak focus miał wystrzelone czołowe poduszki powietrzne (post moon'a).

Inna osoba powiedziała że trzeba?
Jak to jest z tymi czujnikami?

2. Ile czujników od poduszek czołowych (kierowca i pasażer) jest w foce z 2003r (po lifcie) i ewentualnie gdzie się znajdują?

3. Czy zakładając nowe poduszki wraz z zresetowanym sterownikiem (załóżmy że jest sprawny) a bez wymiany napinaczy pasów bezpieczeństwa kontrolka poduszek będzie się nadal świeciła?

4. Czy złe zamocowanie czujników uderzeniowych będzie objawiać się świecącą kontrolką?

5. Czy trzeba resetować komputer by kontrolka poduszek zgasła czy wystarczy wymiana zużytych elementów?

Dzięki za odpowiedzi.

PS. Czy to dobry dział na te pytania?

ps1. pytanie techniczne z innego działu - jak zrobić cytat innego użytkownika :D

lobuzek 15-04-09 09:43

Re: Czujniki uderzeniowe, czujniki poduszek powietrznych air
 
Cytat:

Napisał kj_dikembe
Witam.
Na wstępie napiszę że chcę się upewnić lub porównać opinie większej liczby osób.

1. Wyczytałem na forum że czujników uderzeniowych lub jak kto woli czujników poduszek powietrznych nie trzeba wymieniać po tym jak focus miał wystrzelone czołowe poduszki powietrzne (post moon'a).

Inna osoba powiedziała że trzeba?
Jak to jest z tymi czujnikami?

2. Ile czujników od poduszek czołowych (kierowca i pasażer) jest w foce z 2003r (po lifcie) i ewentualnie gdzie się znajdują?

3. Czy zakładając nowe poduszki wraz z zresetowanym sterownikiem (załóżmy że jest sprawny) a bez wymiany napinaczy pasów bezpieczeństwa kontrolka poduszek będzie się nadal świeciła?

4. Czy złe zamocowanie czujników uderzeniowych będzie objawiać się świecącą kontrolką?

5. Czy trzeba resetować komputer by kontrolka poduszek zgasła czy wystarczy wymiana zużytych elementów?

Dzięki za odpowiedzi.

PS. Czy to dobry dział na te pytania?

ps1. pytanie techniczne z innego działu - jak zrobić cytat innego użytkownika :D

Jeśli chodzi o wymianę czujników, to w moim przypadku trzeba było go wymieniać, bo hak trafił dokładnie w sam czujnik :lol: . NIe wiem czy w przypadku gdy czujnik po odpaleniu nie jest zniszczony trzeba go wymieniać. CO do ilości czujników., to jest jeden zamocowany za zamkiem pokrywy silnika (przekonałem się o tym na własnej skórze). do odpalenia wystarczy jeden czujnik, kwestia poduchy pasażera to czujnik obciążeniowy w fotelu, ale FFI tego nie ma - w razie zderzenia odpala obydwie poduchy niezależnie od tego czy pasażer jest czy nie. Bez wymiany napinaczy moim zdaniem kontrolka nadal będzie się świeciła, bo układ dalej będzie niesprawny - nie jest to zależne od samej wymiany, lecz trzeba także całość zbadać komputerem - błędy w systemie bezpieczeństwa same się nie kasują, więc pozostaje tylko kompleksowa wymiana i odwiedzenie kompa, nie jestem pewien czy wystarczy samo wykasowanie błędu czy też konieczne jest jakiekolwiek uaktywnienie/dostrojenie układu. CO do złego montażu czujników nie wiem, ale ich za bardzo nie można źle zamontować, a nawet jeśli to złe zamontowanie może skutkować nie tyle świeceniem kontrolki co niedziałaniem układu.
A co do cytowania - klikasz w prawym górnym rogu na ikonkę "Odpowiedz cytując".

kj_dikembe 15-04-09 12:06

Ok dziękuję bardzo za pomocne odpowiedzi (najbardziej za "Cytuj" - hehe - coś nierozgarnięty chyba jestem :D

No a teraz czekam na następne informacje od kolejnych użytkowników - może będą się różniły od przedmówcy...a może potwierdzą wszystko co zostało napisane wcześniej.
Jeszcze raz dziękuję.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi