Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Przycisk sterowania szybą pasażera (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33028)

Adrian355 29-11-09 23:03

Przycisk sterowania szybą pasażera
 
WITAM wszystkich :) Zastanawiałem się gdzie ten wątek dodać... bo mam problem a raczej pytanie dwojakiej natury.
Od jakiś 2 tyg. zacząłem mieć problem z przyciskiem od sterowania szyby po stronie pasażera. Raz działał, raz nie, przerywał... no i niedawno kompletnie ,,kaputnął" czyli że umarł. Oczywiście szyba przy użyciu sterowania od strony kierowcy działa wzorowo :)
No i mam takie 2 pytania:
1. Poprosiłbym dokładny łopatologiczny opis lub fotki jak dostać się do tego guziczka żeby go wyjąć...
2. Mój kochany samochodzik ma taką tendencję że jak się mu coś wyczyści to zaczyna działać, jednak jeśli w tym wypadku to nie pomoże to co obstawiacie ??

Rasta 29-11-09 23:07

Nie ma co opisywać :)
Odkręcasz 1 śrubkę, pociągasz odchylając klamkę, odpinasz wtyczkę i tyle.
Obstawiamy, że trzeba kupić przycisk jak co mam taki na stanie za 30 pln oddam :)

belek 03-12-09 11:05

mi zasniedzialy styki wewnatrz przycisku. 15min czysczenia i dziala od ponad roku jak nowy

MisiekT 03-12-09 11:17

o ile sam mechanizm dziala to raczej mozna "zregenerowac", rozbierz do plytki oczysc styki i bedzie banglac...

troche rozwijajac opis Rasty:
- podwazasz zaslepke srubki pod klamka
- odkrecasz srubke
- odchylasz klamke i sciagasz caly ten plastik wokol klamki
- odpinasz kostke od przelacznika
- wyciagasz przelacznik
jakos tak... zwykly srubokret krzyzakowy i 3 minuty roboty...

gRuHa 03-12-09 13:55

to nie jest takie hop, bo te blaszki są MEGA upierdliwe, albo Ci się uda za pierwszym razem, albo drugi raz już do nie złożysz do kupy...

zbigfre 06-12-09 14:30

FOCUS 1 podnoszenie przednia szyba prawe pasażer
 
Potrzebuję taki przełącznik podoszenia szyby prawe drzwi przód razy cztery Focus 1, ponoć to ważne - ile drzwi otwiera się elektrycznie. Jeśli ktoś posiada taki to odkupię bo na allegro nie znalazłem.
Pozdro

moons 06-12-09 16:36

Coś słabiutko szukałeś:
1
2
3
5
a potem mi się już odechciało kopiować ...
Pozdrawiam

fujimore 06-12-09 18:20

Czasami warto styki polutować bo powstają mikro pęknięcia zrobiłem tak w madzi 626 działa do dziś i nie trzeba od razu wymieniać przełącznika .

moons 06-12-09 18:43

coś mi się zdaje że w takim przełączniku z podwójnymi strzałkami nie ma żadnych blaszek tam są takie styki na gumki, także jak już to zestaw do regeneracji pilotów tu by pomógł.
Pozdrawiam

rafikik90 29-04-12 22:40

Odkopuję temat ponieważ również mam problem z tą szybą.
Problem polega na tym, że wcale się nie otwiera anie nie idzie otworzyć przyciskiem w drzwiach pasażera ani przyciskiem w drzwiach kierowcy zero reakcji? Czym to może być spowodowane. Szyba się otwierała cały czas czasami trzeba było kilka razy na dusić guzik i szła a dziś nawet nie drgnie.
Gdzie szukać rozwiązania? Czy szyby obie są pod jeden bezpiecznik podpięte?
Czekam na pomoc :)

Pjotr 29-04-12 23:40

w mojej foczce jeszcze tak nie miałem ale mój ojciec w swojej nieraz ma problem z prawą przednią szybą, najczęściej wtedy kiedy się nagrzeje na słońcu, ja podejrzewam że to wina uszczelki, że to ona trzyma szybę, ale to tylko taka moja teoria

Rambo92 30-04-12 00:05

Też miałem ten problem. Rozebrałem przycisk i czyściłem styki, i po 2 tygodniach znowu padło, kupiłem jaki preparat do styków, przewodów itp, popryskałem nim trochę i chodzi 1.5 miesiąca bez problemu.

Pjotr 30-04-12 00:34

dokładnie, samo czyszczenie styków nie wystarczy, trzeba je zakonserwować, nauczyłem się tego jeszcze w poprzednim aucie

rafikik90 30-04-12 09:03

Ale u mnie obydwoma przyciskami nie da się otworzyć więc styki hmmm.

MATRIX60MW 30-04-12 09:57

to chyba czeka cię sprawdzenie czy silniczek nie powiedział papa,ewentualnie przyciski

rafikik90 30-04-12 13:21

Tak jak kolega pisał szyba przykleiła się do uszczelki bo już się otwiera:) Dzięki za odpowiedzi:)

Pjotr 30-04-12 22:39

a są jakieś preparaty do uszczelek szyb żeby tak się nie działo? czy można użyć tego co do uszczelek drzwi? ja mam chyba coś w sprayu

qbasmuggy 27-06-12 11:13

cześć, mam problem z przełącznikiem od strony pasażera
do tej pory raz działał raz nie działał w końcu padł całkowicie.
Wymontowałem, rozebrałem, przeczyściłem ale nie pomogło.
Kupiłem na allegro używany, ale też nie działa. (no chyba, że też jest padnięty, ale wątpie)

Co jeszcze mogę sprawdzić ? jakiś bezpiecznik ?

pers 27-06-12 15:12

yyy mam to samo, też zmieniłem przycisk , podziałał może tydzień i dupa

mjq 27-06-12 16:11

U mnie jest tak, że pasażer może otworzyć szybę ale już jej nie zamknie. Muszę rozebrać to w niedzielę i będę sprawdzał.

rexo 27-06-12 20:42

Panowie zostają wam albo styki i przewody uszkodzone, albo uszkodzony przełącznik od strony kierowcy.
On zamyka obwód i jak jest coś w nim uszkodzone to nie zadziała przycisk pasażera - samo podnoszenie szyb może działać.

Jeśli ktoś chce to mogę wam wysłać mój stary przełącznik od strony kierowcy - zepsuł się w nim switch od podnoszenia szyby kierowcy, ale poprawnie zamyka obwód i strona pasażera działa i u kierowcy i u pasażera.
Mam również stary przycisk od strony pasażera - ale on czasami przerywa.

Dodam, że ja mam dwie przednie szyby elektryczne z modułem komfort do opuszczania samoczynnego szyby kierowcy.

Taki komplet do testów mogę wam wysłać za freeko tylko odezwijcie się na PW.
Jak jeden sprawdzi to przekaże następnemu :). A jak się komuś będzie chciało to mi finalnie odeślecie po testach.
No chyba, że komuś się przydadzą bebechy tego przełącznika to śmiało możecie robić z nimi co chcecie :).

mjq 03-07-12 07:32

U mnie przycisk okazał się być tylko przybrudzony. Obyło się nawet bez konieczności rozbierania. Wystarczyło go rozruszać i teraz łapie już za każdym razem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi