Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Niegasnące światła przednie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=47327)

wujek zdich 13-02-11 17:26

Niegasnące światła przednie
 
Witam, zarejestrowałem się na forum ze względu na problem z samochodem taty :smt090 W sobotę zauważyliśmy, że po zgaszeniu silnika i wyłączeniu świateł nadal palą się przednie światła pozycyjne (tylne nie). Zaraz wyskoczyliśmy do znajomego warsztatu gdzie szybko wpadli na pomysł, ze skleja się przekaźnik świateł i musimy udać się do elektromechanika bo oni się tym nie zajmują. Elektromechanik bez oglądania auta powiedział, ze instalacja w Fordach to najgorszy chiński szrot, który właśnie zaczął się sypać i pewnie czeka nas przewiniecie wszystkich przewodów w serwisie (orientacyjnie 8 tysięcy...). Co ciekawe w domu tata zajrzał do bezpieczników. Jedna z kostek była ciepła, wiec poruszał nią. Po ponownym odpaleniu auta problem niegasnących świateł zniknął :-? W tygodniu trzeba będzie polatać po elektrykach... Powiedzcie co może być przyczyną (ten bezpiecznik?) i czy instalacja elektryczna w focusach jest dobrze wykonana :smt017
http://images46.fotosik.pl/587/2ea8e04a7d446e04m.jpg

kedzior87 13-02-11 17:28

A funkcja "odprowadzania" do domu ?
btw. focus mk2 "2003 r" .. coś nie tak.

qrczakos 13-02-11 17:35

w przełączniku masz też taką funkcję że jak za mocno dasz w stronę 0 i jeszcze go lekko wdusisz to bedziesz mial zapalone pozycje i tez beda sie swiecic.. moze za mocno przelacznikiem poruszałeś.

hajdi5 13-02-11 19:56

do wiekszosci warsztatów jak pojedziesz to by chcieli pół samochodu wymienic tak dobrze sie znajom ich biznes .ja jak nie wiem co nawala jade na serwis norauto diagnozuje i wiem co mam naprawic a nie ze wymyslajom to i to ,ftedy szukam gdzie iza ile naprawa.diagnoza tez kosztuje ale o wiele mniej niz naciagannie klijenta

wujek zdich 13-02-11 21:02

Mała wpadka w tym Focusem 2 gen. myślałem, ze chodzi tylko o silnik ;) Czy ten bezpiecznik ma coś wspólnego z działaniem świateł czy to tylko tak przy okazji się nagrzewa?

wonski_gliwice 13-02-11 21:18

ten przekaznik to jest z chyba od zaplonu, od swiatel sa tam gdzie jest 4 mniejsze w jednym rzedzie.
jak sie nagrzewa (ale nie topi jeszcze plastiku) to znaczy ze dziala;)

wujek zdich 14-02-11 20:09

dzięki:smt023

RuTo2 15-02-11 10:27

Dałeś małe zdjęcie ... co w/g Ciebie jest "bezpiecznikiem" ,a co "przekaźnikiem" na tym zdjęciu?
Bo moim zdaniem "łapnął" przekaźnik..........ten który się grzeje....

wujek zdich 15-02-11 22:34

eh, powiem krótko, brat wróci w pt, to da odpowiedź, bo ja się na tym nie znam ;p

mjprzem 18-02-11 13:35

to dobrze ze niezostawiles samochodu u tego elektryka co nieogladal samochodu a stwierdzil ze to kabelki...skad ty takiego elektromechanika wytrzasnoles:)
z opisu wynika ze to tylko przekaznik -rzadki przypadek ale jak najbardziej mozliwy...moze ktos 100W zarowki zakladal wczesniej:) to pozniej takie sa efekty tego.
Ale niechce mi sie sprawdzac ktora pozycja bo to juz blachosta...:) i napewno sobie poradzisz
PS. na przyszlosc lepiej niejezdzij samochodem do tego elektryka bo apropo instalacji elektrycznej i wiazek to sa firmy ktore produkuja w taki sam sposob wiazke do mercedesa bmw audi jak i do forda i dzisiaj jakosc kazdego samochodu jest bardzo podobna bo te same czesci znajdziesz w adi bmw vw czy oplu i fordzie.

Foca 18-02-11 13:39

Cytat:

Napisał wujek zdich (Post 539478)
Elektromechanik bez oglądania auta powiedział, ze instalacja w Fordach to najgorszy chiński szrot, który właśnie zaczął się sypać i pewnie czeka nas przewiniecie wszystkich przewodów w serwisie (orientacyjnie 8 tysięcy...).


Fajny ten Elektromechanik :lol:

Tomekzdg 18-02-11 20:33

Poprostu Zawiść :D. Bo przy fiatach robi ; P

No i jak stoisz z naprawą ?

wujek zdich 18-02-11 20:41

Cytat:

Napisał RuTo2 (Post 539999)
Dałeś małe zdjęcie ... co w/g Ciebie jest "bezpiecznikiem" ,a co "przekaźnikiem" na tym zdjęciu?
Bo moim zdaniem "łapnął" przekaźnik..........ten który się grzeje....

Zdjęcie po kliknięciu otworzy się w nowym oknie, mogłem o tym wspomnieć :)
Przyczyna była korozja na stykach przekaźnika, problem z głowy. Dzieki za pomoc. A w sprawie elektromechanika, pojechaliśmy do innego :D

spec2010 21-02-11 22:03

cos mi sie wydaje diagnoza z tym przekaznikiem nie trafiona. Jesli nie pomyliles pozycyjnych z mijania to pozycyjne (tzw. postojowe) sa zalaczane bezposrednio z przelacznika. Przekazniki sa od mijania i dlugich. Nastepnym razem zwroc uwage na wylacznik jak sugerowali koledzy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi