Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Chcę kupić nowego Forda Fokusa!!!! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1142)

bossy 12-02-05 15:45

Chcę kupić nowego Forda Fokusa!!!!
 
Powiedzcie proszę czy warto kupić nowego forda fokusa. Miałby być to model FX GOLD 1.6. Czy czekać na Fokusa 2. Poradzcie co zrobić. Jak wygląda awaryjnosć tych samochodów i ich serwis. Nigdy nie miałem forda dlatego pytam włąścicieli tegoż samochodu. Przedstawcie dobre i złe strony tego pojazdu a będe wam wdzięczny. Chcę isć w poniedziałek po zakup tego samochodu do salonu i zakupić samochód z poprzedniego roku. Przekonajcie mnie że robię dobrze lub żle. Dzięki za wszystko.




Pozdrawiam wszystkich i proszę o wyrozumiałośc na forum bo jestem tutaj nowy.

@ndy 12-02-05 16:30

Na forum miłośników Forda Focusa prawdy o mankamentach tego auta nie usłyszysz.... [los]
A na poważnie - FF to samochód, który oferuje dużo za rozsądne pieniądze.... nie znajdziesz drugiego w tej klasie auta o tak dobrych własnościach jezdnych i tak fajnym zawieszeniu.
Największym mankamentem FF jest rdza (ale jak zadbasz o przeglądy perforacyjne to masz problem z głowy, bo Ford daje 12 lat gwarancji) - Zdarzają się drobniejsze problemy *... :wink: - kłopoty z pompą wodną (podobno poprawiono), twardniejący hamulec (podobno już wiedzą jak leczyć), parujące reflektory (gwarancja)....
Jeśli nie chcesz przecierać szlaków serwisowi (muszą się ewentualnie nauczyć serwisować FF II) - kup model 2004 - o sprawdzonej konstrukcji, wyglądzie, o ew. problemach znanych mechanikom i użytkownikom.... Zyskasz dodatkowo niezłe upusty - z tego co słyszałem w reklamie - właśnie obowiązuje promocja na Focusa I "która już nigdy się nie powtórzy"..... [hmm]

* Focus ma dwa lata gwarancji, a dodatkowo (po gwarancji) możesz wykupić (za rozsądne pieniądze) jeszcze tzw. Ford Protect (w zasadzie pełną gwarancję (z wyłączeniem zużywających się elementów podwozia) na kolejne dwa lata lub limit kilometrów - spory)..... a jak będziesz jmiał 4 lata gwarancji, żadna awaria Ci nie straszna.... [zaklopotanie]

Picia78 12-02-05 16:47

Powiem ci szczerze ja mam 2 focusa TDci i jest ok. zero awaryjności oprócz tam jakiś pasków klinowych, bo silnik jest za nisko osadzony i na zaspie zrywa pasek klinowy po za tym super lepiej poczekaj na fokeII 2.0TDci 136 koni jest lepsza a nie wiele droższa :wink:

bossy 12-02-05 17:02

Masz już 2 Fokusa. Czy miałeś namyśli 2 letniego fokusa 1. Słyszałem właśnie jak napisał przedmówca że lepiej brać 1 bo jest sprawdzony i dobry, a 2 ma być dużo droższa(tak mi powiedzieli w salonie). Tylko na diesla to mi zabraknie pieniążków mogę wziąść jedynie benzyne 1.6. On jest o wiele gorszym silnikiem od tego dieslowskiego nie biorąc pod uwagę spalania?



Pozdrawiam

Picia78 12-02-05 17:09

Cytat:

Napisał bossy
Masz już 2 Fokusa. Czy miałeś namyśli 2 letniego fokusa 1. Słyszałem właśnie jak napisał przedmówca że lepiej brać 1 bo jest sprawdzony i dobry, a 2 ma być dużo droższa(tak mi powiedzieli w salonie). Tylko na diesla to mi zabraknie pieniążków mogę wziąść jedynie benzyne 1.6. On jest o wiele gorszym silnikiem od tego dieslowskiego nie biorąc pod uwagę spalania?



Pozdrawiam

Ja mam fokeI jest super kombi TDci same zaleto oprucz tego że jest tera troszki rozbita [foch]

bossy 12-02-05 20:20

Poczytałem forum i zauwazyłem że mozna się tej rdzy spodziewać po ok 3 latach. Więć powiedzcie proszę czekać na Fokus2 czy brać jedynke FX GOLD 1.6 ZA 54330 ZŁ. Podoba mi się ten samochód ale chciałbym jak najlepiej wydać te piniądze. Podejżewam że z 5-6 late ze mną pobędzie.
I nie mogę nigdzie znaleźć co poprawiono w Fokusie 2. Czy jest on taką inowacją techniczną jaką była 1. Jestem zakrencony już jak słoik po musztardzie i sam nie wiem co robić brać czekać.




Pozdrawiam wszystkich

Ślepy 12-02-05 20:31

Z tą rdzą i usterkowością to nie tak, że każda foka jest skazana. Moja foka ma juz 4 lata i nie ma żadnej rdzy i nic sie nie psuje ( jedynie silnik krokowy od wolnych obrotow). Trzeba zwrocic uwage gdzie byl skladany. Moj to `00 skladany w Kolonii.

Szymako 12-02-05 20:34

Moj rowniez nie byl skladany w Polsce (rocznik '99) i na rdze nie moge narzekac :)

bossy 12-02-05 20:35

A jak to sprawdzić gdzie był składany i czy Focus był skałdany wogóle w polsce?

Szymako 12-02-05 20:37

Jak kupujesz w salonie to jak spytasz to powinni Ci powiedziec...

bossy 12-02-05 20:45

Tak nowy z salonu z rocznika 2004. To teraz tylko powiedzcie brać czy czekać, i czy to jest dobra cena biorąć pod uwage inne salony w innych miastach.

@ndy 12-02-05 22:25

Warto poszukać u innych dealerów - i nie ukrywać przed żadnym, że szukasz najlepszej oferty..... według mnie ta cena jest lekko wygórowana (jak na rocznik 2004 i wyprzedaż modelu numer I).. Chyba, że masz w niej jakieś dodatki, o których nie wspominasz (radio, zimówki, alusy).... [hmm]

bossy 12-02-05 22:41

Nie ma żadnych dodatków a najgorsze w tym że w mieście jest tylko jeden przedstawiciel Forda :(

Ślepy 12-02-05 22:41

Cytat:

Napisał bossy
A jak to sprawdzić gdzie był składany i czy Focus był skałdany wogóle w polsce?

Za pomocą nr VIN
http://www.focusklubpolska.com.pl/main.php?dzial=kodvin

sajgon 12-02-05 22:48

Cytat:

Napisał bossy
Masz już 2 Fokusa. Czy miałeś namyśli 2 letniego fokusa 1. Słyszałem właśnie jak napisał przedmówca że lepiej brać 1 bo jest sprawdzony i dobry, a 2 ma być dużo droższa(tak mi powiedzieli w salonie). Tylko na diesla to mi zabraknie pieniążków mogę wziąść jedynie benzyne 1.6. On jest o wiele gorszym silnikiem od tego dieslowskiego nie biorąc pod uwagę spalania?



Pozdrawiam

Jesli bierzesz ten z 2 walkami rozrzadu o zmiennej fazie to gwarantuje Ci ze wciagniesz nawet 2.0 TDCi (nie patrz na to co pisza w osiagach). Mialem okazje sie takim przejechac i smiga to to jak stare V-Tec w hondach.

@ndy 12-02-05 22:49

Cytat:

Napisał bossy
Nie ma żadnych dodatków a najgorsze w tym że w mieście jest tylko jeden przedstawiciel Forda :(

No to za telefon i dzwoń po dealerach.... [hmm]

bossy 12-02-05 23:09

Cytat:

Napisał sajgon
Cytat:

Napisał bossy
Masz już 2 Fokusa. Czy miałeś namyśli 2 letniego fokusa 1. Słyszałem właśnie jak napisał przedmówca że lepiej brać 1 bo jest sprawdzony i dobry, a 2 ma być dużo droższa(tak mi powiedzieli w salonie). Tylko na diesla to mi zabraknie pieniążków mogę wziąść jedynie benzyne 1.6. On jest o wiele gorszym silnikiem od tego dieslowskiego nie biorąc pod uwagę spalania?



Pozdrawiam

Jesli bierzesz ten z 2 walkami rozrzadu o zmiennej fazie to gwarantuje Ci ze wciagniesz nawet 2.0 TDCi (nie patrz na to co pisza w osiagach). Mialem okazje sie takim przejechac i smiga to to jak stare V-Tec w hondach.


A wersja 1.6 benzyna też jest z 2 wałakami rożrządu? Bo o takiej właśnie myśłę.

szy 12-02-05 23:48

Cytat:

Napisał bossy
A wersja 1.6 benzyna też jest z 2 wałakami rożrządu? Bo o takiej właśnie myśłę.

Nie też, a tylko z tą wersją.

Szy.

chrisd 13-02-05 00:05

Czy wie ktos jak będzie wyglądał wyświetlacz komputera pokładowego w wersji Fx Gold, Foczki II oczywiście

szy 13-02-05 00:26

Cytat:

Napisał chrisd
Czy wie ktos jak będzie wyglądał wyświetlacz komputera pokładowego w wersji Fx Gold, Foczki II oczywiście

Tak.

-> http://www.autorevue.cz/Automobilka/...=3&EXPS=&EXPA=

Szy.

chrisd 13-02-05 00:35

no właśnie ale na zdjęciach są dwa, pojedynczy taki wąski i podwójny to samo znalazłem tu: http://www.samar.pl/index.html?__action=sec,51&rev=94

szy 13-02-05 01:19

Cytat:

Napisał chrisd
no właśnie ale na zdjęciach są dwa, pojedynczy taki wąski i podwójny to samo znalazłem tu: http://www.samar.pl/index.html?__action=sec,51&rev=94

Być może że ta uboższa wersja to zdjęcie z któregoś nie FX-a, który komputera nie ma, a mniejszy wyświetlacz służy do wyświetlania przebiegu auta.

Szy.

Picia78 13-02-05 10:41

Cytat:

Napisał chrisd
no właśnie ale na zdjęciach są dwa, pojedynczy taki wąski i podwójny to samo znalazłem tu: http://www.samar.pl/index.html?__action=sec,51&rev=94

:evil: Wyświetlacz dalej jest ponury nic nie zmienili a oprócz tego ok. :roll:

Petter 13-02-05 11:36

Cytat:

Napisał chrisd
no właśnie ale na zdjęciach są dwa, pojedynczy taki wąski i podwójny to samo znalazłem tu: http://www.samar.pl/index.html?__action=sec,51&rev=94

I to wnętrze jest z FX Gold. Właśnie tak wygląda wyświetlacz kompa pokładowego.

Petter 13-02-05 11:40

Cytat:

Napisał szy
Cytat:

Napisał chrisd
no właśnie ale na zdjęciach są dwa, pojedynczy taki wąski i podwójny to samo znalazłem tu: http://www.samar.pl/index.html?__action=sec,51&rev=94

Być może że ta uboższa wersja to zdjęcie z któregoś nie FX-a, który komputera nie ma, a mniejszy wyświetlacz służy do wyświetlania przebiegu auta.

Szy.

Kompa ma tylko wersja FX Gold. Inne FX-y nie mają kompa.

moon 13-02-05 11:46

A welur to dopiero na specjalne zamowienie.... :(
Ciekawe ile Ghia bedzie kosztowac....
Chyba za kilka lat znow trzeba bedzie Focusa z DE sprowadzic :)

szy 13-02-05 11:51

Cytat:

Napisał Petter
Kompa ma tylko wersja FX Gold. Inne FX-y nie mają kompa.

O kurczę, racja. Przepraszam :)

Szy.

chrisd 13-02-05 23:06

tego chcę
http://www.focaljet.com/ubbthreads/s...ge=0&fpart=all
:shock:

gwoj 14-02-05 08:52

Re: Chcę kupić nowego Forda Fokusa!!!!
 
Cytat:

Napisał bossy
Powiedzcie proszę czy warto kupić nowego forda fokusa. Miałby być to model FX GOLD 1.6. Czy czekać na Fokusa 2.

W lipcu zeszłego roku kupiłem właśnie Focusa FXgold 1,6. Z moich analiz cen i wyposażenia było to (jak na moje potrzeby) najlepsze rozwiazanie. Również i jazdy próbne potwierdziły wyższość Foczki nad innymi samochodami. Po pół roku wszystko jest o.k., wymieniono mi tylko komputer bo gubił zasięg (TTTM). W porównaniu do innych aut to bardzo dobrze trzyma się drogi, nawet żona nie za bardzo się złości, że w zakrętach jadę za szybko. Bardzo zadowoleni jesteśmy też z automatycznej klimatyzacji :D. Z minusów to tylko spalanie, szczególnie to pokazywane przez komputer przy rozpędzaniu, bardzo mnie to z początku wkurzało ale teraz to już nie patrzę bez przerwy na spalanie a jak patrzę to uczę się jak oszczędzać paliwo. Nie chciałem czekać na Focusa II bo z zasady nie lubię kupować rzeczy, które dopiero weszły do produkcji. Niech inni sobie przetestują wyrób a producent niech skoryguje co grubsze niedoróbki.
Aha i jeszcze jedno: naprawdę warto sprawdzić kilku dilerów, nawet telefonicznie. Jeśli w Twoim mieście jest tylko jeden diler to jednak argument, że gdzie indziej możesz kupić to samo taniej napewno na niego podziała. Poza tym, jeśli możesz zaoszczędzić ładnych parę złotych to warto wydać trochę na wycieczkę do innego miasta. Na forum są ludzie pracujący u Forda (o ile wiem to napewno Gdańsk i Wrocław -GreGX100 i RSSSS) może oni zaoferują Ci lepsze ceny.

Pozdrawiam i życzę udanej Foczki :)

bossy 14-02-05 11:07

Dzięki wam za wszystko, chyba się zdecydowałem na kupno tego samochodu. Może ma ktoś kontakt z tymi panami z forum którzy są przedstawicielami Forda. Za 2 godziny jadę do naszego przedstawiciela i moze unegocjuje jeszcze cene albo moze jakieś dodatki gratis.


Wielkie dzięki Panowie
Pozdrawiam!!!!!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi