Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [Ogólne] Odgrzybianie klimatyzacji (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20408)

wojtekn 15-01-08 07:54

Odgrzybianie klimatyzacji
 
Jaki środek do odgrzybiania stosujecie.
Nie chcę jeździć do serwisu tylko sam sobie popsikać.

Rasta 15-01-08 08:54

wojtekn, jeśli chcesz to zrobić porządnie to pojedź do specjalistycznego zakładu :!: Lepiej zabulić raz i mieć na rok z głowy, niż .... :wink:

wojtekn 15-01-08 09:17

Byłem teraz nabili mi klime sprawdzili szczelność mam nowy liltr z aktywnym węglem i odgrzybili koszt 260 PLN ale tak sobie myślę żeby sobie pod koniec sezonu znowu samemu odgrzybić a zato gość chce około 50 PLN to tak sobie myślę że sam środek jest tańszy jak sam sobie to zrobię. Dlatego zapytuję.

TomFoc 15-01-08 10:40

W jednym z czasopism motoryzacyjnych polecali specjalny środek w sztyfcie, który montuje się na filtrze kabinowym. Nie wiem tylko czy nie jest to szkodliwe dla zdrowia, bo przecież ulatniający się środek bakteriobójczy jest wdychany przez osoby znajdujące się w pojeździe.

Nico 24-01-08 12:38

wojtekn nie kombinuj. Zrób tak jak Rasta napisał. Zrobisz raz porządnie i będziesz miał spokojną głowę. Przez ten czas pewnie bedziesz musiał sam odgrzybiać parę razy i za każdym razem kupić nowy środek. Ja odgrzybiałem w specjalistycznym warsztacie. Gość wstawił do kabiny na 20 min. jakieś urządzenie podpięte do prądu, rozpylające substancję, która była dodatkowo rozbijana na mokroskopijne cząsteczki poprzez jakieś fale (czy cuś w tym rodzaju). Odgrzybiona została klima i całe wnętrze, koszt 40 zł :D

Hoss 28-01-08 13:12

kolega polecił mi to http://moto.allegro.pl/item301354564...th_od_ss_.html juz mam zakupiony, czekam na chwilke czasu zeby wyprobować. Kolega w Escorcie czyscił tym specifikiem od reki przestalo zalatywac stawem.
Dla porownania http://moto.allegro.pl/item299671722...p_w_10min.html moim zdaniem do [ass] nic mi nie pomoglo.

V_Diesel 28-01-08 21:51

A ja wam powiem tylko tyle: Pracuje w warsztacie gdzie prowadzimy serwis klimatyzacji i do odgrzybiana stosujemy produkty firm: CRC, Wirth, MOTIP. Przy produkcie firmy CRC jest najlepiej(jak dla mnie).
1. Podlanczamy przewod do buteleczki
2. B A R D Z O W A Z N E - ustawic nawiew na kratki czyli nie na szybe i nie na nogi
3. wsadzamy przewodzik jak najdalej w przewody wentylacyjne
4. "psiukamy" do oporu az bedzie wychodzic przez kratki.
5. zostawiamy na okolo 10-20 min
6. jak juz nie bedzie widac piany wlaczamy nawiew na 1 po 5 min 2 i po 5 min 4
7. odgrzybianie zakonczone.


Niema potrzeby kombinowania i placenia po 50 zl. :) Ale my namawiamy i ludzie placa ale to inna bajka. :)

Pozdrawiam i milego odgrzybiania na wiosne. :)

Arturek 18-03-08 12:19

Witam
Odgrzeję temat
Zastanawiam się czy jest sens samodzielnego odgrzybiania klimatyzacji.
Zadzwoniłem do serwisu w Krakowie (NIE ASO) i koszt odgrzybiania + wymiana filtra = 120zł brutto
Popatrzyłem na allegro na koszty:
- sensowny (firmowy) preparat to 50zł lub więcej
- filtr kabinowy z przesyłką ok 40zł lub więcej
- jeśli ułamię kołek mocujący podszybie to + cena kołka
Chyba dla paru złotych oszczędności nie ma sensu się samemu z tym bawić.
pozdrawiam
Arturek

Nico 18-03-08 23:09

Ostatnio widziałem w markecie taki środek za 14 zł: http://www.kropsik.com.pl/?p=productsMore&iProduct=42
Co o tym sądzicie?

RuTo2 19-03-08 00:24

A ja napiszę tak...jak sam sobie nie zrobisz ,to ktoś inny na pewno nie zrobi tego lepiej...byłem w kilku warsztatach z różnymi bzdurami...i zawsze musiałem poprawiać ,nawet ostatnio wymieniałem zimówki i w garażu zorientowałem sie ,że podmienili mi nakrętki do zaworków z aluminiowych na plastikowe...ręce opadają ,przy wymianie klocków nie wsadzili w zaczepy kabli od ABS, więc jeśli potraficie to róbcie sami.POZDROWIONKA

artur76 19-03-08 05:48

Cytat:

Napisał RuTo2
A ja napiszę tak...jak sam sobie nie zrobisz ,to ktoś inny na pewno nie zrobi tego lepiej...byłem w kilku warsztatach z różnymi bzdurami...i zawsze musiałem poprawiać ,nawet ostatnio wymieniałem zimówki i w garażu zorientowałem sie ,że podmienili mi nakrętki do zaworków z aluminiowych na plastikowe...ręce opadają ,przy wymianie klocków nie wsadzili w zaczepy kabli od ABS, więc jeśli potraficie to róbcie sami.POZDROWIONKA

I to jest prawda. Masz 100% racji. Pozdrawiam. [metal]

Hoss 20-03-08 00:36

Nico, nie doczytales [chytry] pisalem o tym wyzej... jestes pewien ze to ten sam srodek? on kosztuje w granicach 30pln. w marketach wlasnie

Nico 20-03-08 00:58

Sorki Hoss, rzeczywiście nie doczytałem [notworthy] Tak, to jest ten sam środek. Ale napisałeś, że jest do [ass] , więc pewnie jaka cena taka jakość.

mac77 20-03-08 10:11

Cytat:

Napisał Hoss
kolega polecił mi to http://moto.allegro.pl/item301354564...th_od_ss_.html juz mam zakupiony, czekam na chwilke czasu zeby wyprobować.

Hej, czy już miałeś czas żeby odgrzybić tym preparatem? W opisie na allegro napisali żeby wsadzić sondę do przewodu odprowadzającego wilgoć z parownika. Czy możesz napisać gdzie to jest :oops: (może jakąś fotkę strzelić jak będziesz to robić)?

Hoss 20-03-08 11:09

jeszcze nie, chce sie do tego zabrac z innej strony niz od tego przewodu, przeczytalem to http://forum.focusklubpolska.pl/view...t=odgrzybianie i tak chyba zrobie jak autor, musze sie jeszcze upewnic czy aby tam na 100% jest ten parownik i w jakiej mniej wiecej odleglosci od tej kostki.

wircik 20-03-08 20:45

Ja spryskiwałem właśnie do przewodu odprowadzającego wilgoć z parownika oraz pod filtr pyłkowy. Wlot ten jest pod spodem samochodu. Należy zdjąć dolną osłonę silnika, oczywiście jak ktoś ją ma i najlepiej z kanału widać coś podobnego do kranika - plastikowa mała rurka zakrzywiona w dół pod podszybiem.
Ja spryskuję preparatem Wurth i też jest OK. Koszt około 45 zł (starcza na dwa razy)

widar 20-03-08 22:22

czy może ktoś wie gdzie w Warszawie można odgrzybianie dobrze zrobić ??

marcin9913 21-03-08 12:20

Cytat:

Napisał wircik
Przewód ten jest on pod spodem samochodu. Należy zdjąć dolną pokrywę silnika, oczywiście jak ktoś ją ma i najlepiej z kanału widać coś podobnego do kranika

Powiedz mi tak dokładnie w którym miejscu jest ten przewód odprowadzający wilgoć???

A ten węzyk od tego preparatu np Wurth to trzeba włożyć do końca w ten przewód odpowadzający i psikać bez wyciągania go, czy powoli wyciągać psikając???

wircik 21-03-08 14:29

Nie jestem mechanikiem, ale swoimi słowami to nad skrzynią za silnikiem po środku - mała plastikowa rurka demontowalna w kształcie kranika - z kanału bardzo dobrze widać ale i z góry też zobaczysz na samym dole pod podszybiem. Ale dostać się można tylko od spodu samochodu.
Ja wkładałem do końca i psikałem wyciągając, ale cały efekt to chyba na max włożeniu ;)

Hoss 21-03-08 21:28

Cytat:

Napisał wircik
Należy zdjąć dolną pokrywę silnika

nie wydaje mnie sie, kranik/rurka powinna miec swobode, czyli raczej nie powinna byc przysloniona jakims czyms. Ja mam zamiar wyczyscic parownik wspomnianym sposobem, tzn;za schowkiem przez ten maly dupsik :P

wircik 22-03-08 12:12

Ja mam pod całym silnikiem dużą osłonę - ją należy zdjąć ;)

kawin 26-03-08 14:22

Wojtekn, czy masz zagrzybioną klimę, bo jeśli nie, to wymień po roku filtr ze środkiem aktywnym na nowy i nie powinno się nic dziać, właśnie po to jest ten środek by zapobiegał powstawaniu grzybków. Koszt to ok. 100 zł.

Hoss 26-03-08 16:04

Cytat:

Napisał kawin
Wojtekn, czy masz zagrzybioną klimę, bo jeśli nie, to wymień po roku filtr ze środkiem aktywnym na nowy i nie powinno się nic dziać, właśnie po to jest ten środek by zapobiegał powstawaniu grzybków. Koszt to ok. 100 zł.

otoz nie [dziadek]
zrobilem tak jak kolega napisał i [ass] filtr z weglem aktywnym + odgrzybianie klimy markowym srodkiem nie dalo efektu jedyne co mi pozostalo to oczyszczenie parownika od strony schowka (czytaj wyzej)

kawin 30-03-08 23:05

Jeśli śmierdzi, to filtry nie pomogą, ale jako profilaktyka u mnie sprawdza się już prawie rok

Pablo71 05-04-08 20:15

Pytanie nowicjusza - Czy można jechać z odgrzybianiem poza ASO (auto na gwarancji) czy jest się zmuszonym do skorzystania z ASO ?

Dzięki za odp.
Pzdr.

Hoss 05-04-08 20:37

ja bym pojechał poza aso, jak Ci to udowodnia, przeciez uzyte zostana srodki lotne po ktorych sladu nie bedzie, za jakis czas.

MisiekT 05-04-08 20:40

mozna jechac smialo do dowolnego serwisu albo robic samemu - odgrzybianie to nie jest naprawa, tylko czysta eksploatacja... tak samo mozesz zmianiac poza ASO kola, zarowki, klocki i mase innych rzeczy

Pablo71 05-04-08 21:49

Cytat:

Napisał MisiekT
mozna jechac smialo do dowolnego serwisu albo robic samemu - odgrzybianie to nie jest naprawa, tylko czysta eksploatacja... tak samo mozesz zmianiac poza ASO kola, zarowki, klocki i mase innych rzeczy

Dzięki za odpowiedź - też tak myślałem, ale lepiej się upewnić ....
Co do kół - to nie miałem oporów, ale jednak klima jest pod maską - więc zastanawiałem się, czy spece z ASO nie będą mieli do mnie pretensji - że im nie daję zarobić ... :lol:

[ Dodano: Sob 05 Kwi, 2008 21:52 ]
Cytat:

Napisał Hoss
ja bym pojechał poza aso, jak Ci to udowodnia, przeciez uzyte zostana srodki lotne po ktorych sladu nie bedzie, za jakis czas.

Dzięki za odpowiedź - tak się zastanawiałem i nie byłem pewien ....
Pozdrawiam

marcin9913 08-04-08 19:57

Cytat:

Napisał wircik
Nie jestem mechanikiem, ale swoimi słowami to nad skrzynią za silnikiem po środku - mała plastikowa rurka demontowalna w kształcie kranika - z kanału bardzo dobrze widać ale i z góry też zobaczysz na samym dole pod podszybiem. Ale dostać się można tylko od spodu samochodu.

Byłaby taka możliwośc, żebyś zrobił zdjęcie z kanału tej rurki?????

Mariusz2 11-04-08 18:58

Cytat:

Napisał V_Diesel
A ja wam powiem tylko tyle: Pracuje w warsztacie gdzie prowadzimy serwis klimatyzacji i do odgrzybiana stosujemy produkty firm: CRC, Wirth, MOTIP. Przy produkcie firmy CRC jest najlepiej(jak dla mnie).
1. Podlanczamy przewod do buteleczki
2. B A R D Z O W A Z N E - ustawic nawiew na kratki czyli nie na szybe i nie na nogi
3. wsadzamy przewodzik jak najdalej w przewody wentylacyjne
4. "psiukamy" do oporu az bedzie wychodzic przez kratki.
5. zostawiamy na okolo 10-20 min
6. jak juz nie bedzie widac piany wlaczamy nawiew na 1 po 5 min 2 i po 5 min 4
7. odgrzybianie zakonczone.

No dobra ale nawiew włączamy z klimą czy bez klimy


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi