Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Akumulator BERGA (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43968)

hubert 09-10-10 21:58

Akumulator BERGA
 
Witam, proszę o pomoc/ kontakt do kogoś kto sprzedaje nowe akumulatory BERGA w woj. mazowieckim

Pozdrawiam hubert

damianTDCI 09-10-10 22:08

A co to ma wspólnego z działem technicznym...

hubert 09-10-10 22:37

słyszałem że to są bardzo dobre akumulatory i ciężko dostępne w Polsce a myślę że akumulator to dział techniczny

---------- Post dodany o 22:37 ---------- Poprzedni post był z 22:37 ----------

acz kolwiek mogę się mylić, także poproszę o pomoc

Kubuch 09-10-10 22:48

Nie wiem czy są dobre ale na pewno trudno dostępne... Po co kombinować jak od ręki można na każdym kroku kupić Centrę lub Vartę? Rewelacyjne akumulatory :)

hubert 09-10-10 23:59

no wiem, ale mój brat ma już 5-ty rok taki akumulator i nie garażuje auta i mu za każdym razem "zagada" bawet w zimę. Problem w tym że on kupił samochód z tym akumulatorem i ja też chciałbym taki posiadać :)) niestety w polsce to trudna sprawa:smt086

Kubuch 10-10-10 00:01

Z Centrą czy Vartą tak samo będzie gadać. Ja mam Vartę black energy i zeszłej zimy mało kumu auto plaiło tak jak moje TDDI a bywało i -30 :)

hubert 10-10-10 00:11

to przemyślę Twoją sugestię :)
Pozdrawiam hubert

damianTDCI 10-10-10 00:46

i Varta jest tania

hubert 10-10-10 09:35

Panowie a co powiecie o akumulatorach Bosch ??
Warte są uwagi?? Słyszałem że nie są za wytrzymałe??
Jak sądzicie?? warto kupować boscha??

Amazon 10-10-10 10:36

Boscha sobie odpuść, kup centrę futurę lub vartę

hubert 10-10-10 13:05

Cytat:

Napisał Amazon (Post 492716)
Boscha sobie odpuść, kup centrę futurę lub vartę

Aha dzięki za podpowiedź

Pozdrawiam hubert

MAcius 10-10-10 21:06

kup Banner Power Bull, parametry i jakość podobna jak Berga

krause331 12-10-10 21:10

aku
 
Witaj.Po co kombinowac z akumlatorami skoro masz CENTRA FUTURA z pakietem asistance. jak nie zapali to dzwonisz i przyjezdzaja ci odpalic auto i po sprawie.

belek 13-10-10 00:44

Cytat:

Napisał Amazon (Post 492716)
Boscha sobie odpuść, kup centrę futurę lub vartę

nie ma jak merytoryczna wypowiedz...

duzo zalezy nie od marki a od technologii. jak zainwestujesz w agm to dluzej przezyjesz. w dodatku dobrze dobierz pojemnosc i prad rozruchowy. sprawdz rozrusznik. w sprawnej benzynie 1.0 aku wytrzyma 7 lat a ten sam w duzym dieslu nie palacym juz na dotyk nawet 3 lata. zalezy na jakich trasach jezdzisz, jakie zimy, czy dobry prad ladowania... ja dziewczynie boscha wymienilem po 7 latach. a centra futura w audi a4 wystarczyla kumplowi na 4 lata...

tak wiec pierwsza sprawa to temperatury, druga sprawnosc rozrusznika i alternatora a trzecia i chyba najwazniejsza sposob jazdy. jesli krotkie odcinki to zaden aku sie nie doladuje...

a wypowiedzi "nie bierz bosha bo kiepski" mozesz olac

Amazon 13-10-10 07:06

belek, tak się składa, że miałem do czynienia z boschem i centrą w zeszłą zimę
mimo, że do pracy mam 3km i praktycznie auto jeździło zimą na takich trasach tylko, to futura poradziła sobie przez całą zimę, benzyniaki wymiękały w największe mrozy a foczka paliła
znajomy kupił wtedy boscha, auto w garażu, a miał problemy, w końcu mu padł, oddał go i też założył centrę i jest również zadowolony
swego czasu miałem vartę w poprzednim aucie i też na nią nie narzekałem

i ja bym aku z 1l benzyny do diesla nie założył nie da sobie rady
a jeśli chodzi o pozostałe rzeczy, jak dbasz tak masz, jak to mówi mój znajomy mechanik

drake 13-10-10 08:34

Ja natomiast w mundku miałem zwykłego srebrnego boscha i aż do sprzedaży auta jego wiek liczył 5 lat. Auto paliło za pierwszym strzałem w każdy dzień. :)
PS. Nie garażuje

belek 13-10-10 11:20

Cytat:

Napisał Amazon (Post 493748)
znajomy kupił wtedy boscha, auto w garażu, a miał problemy, w końcu mu padł

Padł mu po kilku miesiącach? Po prostu wadliwy egzemplarz. Zdarza się. Na takim jednostkowym przypadku trudno wyrabiać ogólną opinię.

A wiesz dla kogo Bosch robi aku na pierwszy montaż? Jakoś nie słyszałem żeby ktoś miał problemy... Jak samochód ma zły prąd ładowania, padnięty rozrusznik, czy coś kradnie prąd to i AGM nie pomoże... Nie mówię, że Bosch jest super, ale nie uważam żeby był gorszy od innych. Więcej zależy od modelu danej marki. To tak jakby porównywać fieste do mondeo. Każdy producent ma mniej lub bardziej udany model akumulatora. Może Twój znajomy kupił długo leżakowaną S3, która nie nadaje się do dużego auta (z dużą ilością elektryki). A może trafił na podróbę? Boscha lubią podrabiać...

hubert 24-10-10 17:41

oczytałem sie na temat VARTY i chyba taką sobie zakupię akumę

paolos 24-10-10 20:03

Cytat:

Napisał hubert (Post 492685)
no wiem, ale mój brat ma już 5-ty rok taki akumulator i nie garażuje auta i mu za każdym razem "zagada" bawet w zimę.

Też tak miałem z nowym VW, 6 lat pod chmórką i odpalał zawsze od kopa.
Tyle powinien wytrzymać każdy akumulator, i zazwyczaj markowy tyle wytrzymuje

belek 24-10-10 23:18

chmUrką

markowe wytrzymują różnie. to tylko bateria. zależy jak się ją użytkuje. każdy aku ma swoją żywotność. ilość cykli ładowania i rozładowania. szczególnie skraca ją głębokie rozładowanie. nawet AGM nie doładujesz na 2km odcinkach... warto wtedy doładować akumulator prostownikiem

Adam Getka 25-10-10 08:05

Jest już głónny temat o akumulatorach. Ten zamykam. Proszę tam przenieść dyskusję.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi