Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] "Uderzenie" po odpaleniu (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=83106)

FFMK2 10-08-19 22:12

"Uderzenie" po odpaleniu
 
Witam wszystkich. Mam następujący problem.

Od około tygodnia jestem posiadaczem Focusa MK2, wersja po liftingu, 2010 rok, 1,8 benzyna kombi. Jest jednak jedna rzecz, którą dostrzegłem dopiero teraz i jestem nieco zaniepokojony. Otóż po odpaleniu silnika, gdy przejadę kilka(naście) metrów słychać jakby "uderzenie". Coś na styl metalicznego stuknięcia. Sytuacja powtarza się za każdym gdy na nowo odpalam auto. W trakcie jazdy nigdy tego nie zaobserwowałem. Co to może być? Trochę się boję. Auto ma nieco ponad 180 tys. przebiegu i jest na (teoretycznie nie potrzebującym wymiany) łańcuszku rozrządu. Ktoś ma jakiś pomysł? Dźwięk wydobywa się oczywiście z okolic silnika. Pomocy :cry:

krzys139 10-08-19 22:15

Ale to dzieje się zaraz po tym jak rozrusznik przestaje kręcić czy jak ruszasz?

FFMK2 10-08-19 22:17

Po dosłownie kilku metrach jak ruszę

krzys139 10-08-19 22:18

Może to nie od silnika tylko od przeniesienia napędu albo od zawieszenia.

FFMK2 10-08-19 22:21

Jakieś typy czego szukać? I jak?

Zastanawiający jest fakt, że dzieje się tak TYLKO po tym jak odpalam na nowo auto i ruszam. Później już tak nie ma. Nieważne ile razy się zatrzymuję i ruszam.

krzys139 10-08-19 22:23

Nie brzmi to jak coś niepokojącego. Może coś z klockami hamulcowymi.

tinek 11-08-19 21:21

To nie czasem samotest pompy abs... gdzieś kiedyś taki temat się przewijał, też coś takiego mam, ale bardziej nazwałbym to "parsknięciem".

FFMK2 11-08-19 22:18

Hmm. W sumie nie wiem. W każdym razie to "czuć'. Nie jest to może coś potężnego ale nieco odczuwalne puknięcie. Czuć na pedale. Nie bardzo wiem co mam sprawdzić żeby się upewnić.

Poza tym gdyby tak było... miałby zapewne tak każdy prawda?

krzys139 11-08-19 22:39

Tylko na pedale gazu czuć? Na kierownicy ani na lewarku zmiany biegów już nie?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Groszek 11-08-19 22:57

Witam. Kolega Tinek ma rację... włącza Ci się pompa ABS, temat kilkukrotnie poruszany już na forum. Dzieje się tak bodajże przy prędkości ok 25 km/h, u jednych ciszej, u innych głośniej, ale to normalka i jeśli jak piszesz zdarza się to tylko po odpaleniu auta, to raczej nie ma opcji by to było coś innego. U siebie też tak mam. Pozdrawiam.

krzys139 11-08-19 23:22

Ale kolega pisze, że tylko przy porannym odpaleniu. Czyli w ciągu dnia już się nie włącza? Ale może to chyba sprawdzić wyciągając bezpiecznik od ABS. Rozumiem że pompa nie powinna się wtedy włączyć.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

FFMK2 13-08-19 22:39

Nie, nie. Być może źle się wyraziłem. Dzieje się tak PO KAŻDYM ODPALENIU auta.

Jeśli faktycznie jest tak jak piszecie wyżej to kamień z serca.

A co do tego gdzie czuć... to tylko na pedale gazu.

Pr83 15-08-19 19:18

Podpinam się bo mam podobnie. Czasem to tylko puknięcie a czasem puknięcie z takim odgłosem tarcia. (khhhhhhhhhh). Najczęściej dzieje się to jak auto chwilę postoii i znów odpalę i ruszę.

weuek 16-08-19 12:07

A ja przez 4 lata tego nie zauważyłem. To chyba zepsuty egzemplarz miałem. Albo 1.8 tdci jest za głośny i za bardzo budą telepie.

slag 18-08-19 20:13

Też jestem nowym nabywcom (nabywcĄ)i... zauważyłem dokładnie to samo u siebie.

FFMK2 23-08-19 19:03

Wychodzi na to że nie ma czym się martwić! :-D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi